Jump to content
Dogomania

Purina Pro Plan


Marta !!!

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

My teraz mamy royala dwie paczki,ale jak nam się skończą to dla odmiany bym jej kupiła coś innego,do royala jeszcze na pewno wrócimy,ale jest dosyc drogi i wolę teraz kupic coś tańszego.Co jest lepsze,royal czy pro plan???I czy nie będzie rewolucji w żołądku,jak ja przestawię???

Link to comment
Share on other sites

Ni znam dokładnego składu RC ale ma on dużo zbóż no i jest bardzo drogi, jak dla mnie 25zł za 500g to jest na prawdę dużo. Pro Plan ma jakieś 20% mięsa, nie wiem co lepsze ale dużą rolę pewnie w RC gra też sama firma, Pro Plan nie jest zły, Dotce smakował, kupiłam jako pierwszą 'lepszą karmę' i jak juz zaczęła ją jeść (bo musiała się odzwyczaić od marketówek) to też się skończyła :evil_lol: i teraz chyba ją kupię bo po niej nie puszczała bąków a po większości puszcza. Wątpie żeby były jakies zmiany żołądkowe, zależy czy Sońka łatwo się 'przestawia' czy też musi trochę czasu na przyswojenie nowej karmy do organizmu. Ale według mnie jest Ok, i nie było żadnych rewolucji żołądkowych, poza tym że poprawiły się kupy:D bo jednak był to skok z Pedigree na Pro Plan;)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

No właśnie o to chodzi,bo nie chce jej przestawiac na coś gorszego :/ Zmiana karmy trwa 7,czy 5 dni i polega na dokladaniu codziennie coraz więcej nowej karmy,a zabieranie starej.W przypadku josery mimo to były sraki i gazy,dlatego wolę zapytac.Orijen jest za wysokobiałkowy,acana też i Sonia po pewnym czasie zaczęła go zwracac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']No właśnie o to chodzi,bo nie chce jej przestawiac na coś gorszego :/ Zmiana karmy trwa 7,czy 5 dni i polega na dokladaniu codziennie coraz więcej nowej karmy,a zabieranie starej.W przypadku josery mimo to były sraki i gazy,dlatego wolę zapytac.Orijen jest za wysokobiałkowy,acana też i Sonia po pewnym czasie zaczęła go zwracac.[/QUOTE]
ups.. a ja to zmieniałam tak 'od razu' :oops:
Nie sądze żeby było gorsze gdzies też czytałam że to właśne sama firma ROYAL CANIN kosztuje, bo zła raczej nie jest ale ceny chyba nie warta,...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

No właśnie mi to na dogo wypominają i wolałabym zmienic,ale to małe takie wybredne,albo jej za mięsne,albo jej niewiadomo co,ona lubi po prostu zboża i koniec :shake:
Myślałam nad joserą nie festivals,tylko Sensi plus dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym,może wtedy łatwo ją przyswoi :)
Albo Optiness,tylko muszę zobaczyc w naszym zoologu jakie te karmy mają kulki i wtedy wezmę,którąś na spróbowanie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Nie,ale chcę żeby łatwiej sobie ją przyswoiła i może jeszcze raz wezmę festival ,bo czytałam ,ze pies musi się przezwyczaic i mu te gazy przejdą :)
Josera mi pasuje bo jest tania,dobra i łatwodostępna,myślę ,że nie będzie problemu ze zmianą :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, mój psiak często ma problemy żołądkowe i postanowiłem spróbować PRO PLAN Adult Salmon & Rice. Zwierzakowi smakuje i nie ma problemu z trawieniem więc chcę przejść częściowo na tę karmę (oprócz tego pies je mięso wołowe z kaszą - na wieprzowinę reguje problemami). Mam prośbę o opisanie lub zdjęcia tej karmy z oryginalnego opakowania. Na próbę karmę kupiłem w zoologiku na kilogramy i trochę dziwiło mnie że składa się z dwóch różnej wielkości pastylek - może w sklepie coś mieszają ? Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Wieprzowiny to w ogóle się psu nie powinno dawać, dlatego pewnie tak reagował..

Ja jak miałam Pro Plan adult dla małych ras to były to jednej wielkości dość małe chrupki jasne (z kurczaka) było z oryginalnego opakowania, a jaki rodzaj Ty kupiłeś/aś

Link to comment
Share on other sites

westie_justa:

[quote name='greenrabbit']Witam, mój psiak często ma problemy żołądkowe i postanowiłem spróbować PRO PLAN Adult Salmon & Rice. Zwierzakowi smakuje i nie ma problemu z trawieniem więc chcę przejść częściowo na tę karmę[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

dla precyzji ... fakt przegapiłem PRO PLAN ADULT [B]SENSITIVE[/B] SALMON & RICE .... składało się to z większych kawałków w kształcie powiedzmy ośmiokąta i mniejszych w kształcie ryżu - oczywiście wiekszych niż ryż. Zależy mi żeby to sprawdzić bo cena w sklepie jest dosyć konkurencyjna - 12,50 kg a z doświadczenia wiem że mój pies jak kupie 15kg wór przez neta to wtedy właśnie stwierdzi że już mu nie smakuje :/

Niby na zooplusie są pod ofertą "zdjęcia' krokietów ale trudno coś z tego wywnioskować ... więc jeśli ktoś akurat karmi tą karmą to jeszcze raz proszę o fotkę lub opis.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Mam prośbę o opisanie lub zdjęcia tej karmy z oryginalnego opakowania. Na próbę karmę kupiłem w zoologiku na kilogramy i trochę dziwiło mnie że składa się z dwóch różnej wielkości pastylek - może w sklepie coś mieszają ? [/QUOTE]
wątpie, żeby były dwa różne rodzaje krokiecików w jednym opakowaniu, więc raczej mieszają

nie podaję psu co prawda adult tylko puppy sensitive, ale z tego co widzę na zooplusie niczym się nie różnią. Stronę wcześniej dodawałam zdjęcia ;)
[url]http://img13.imageshack.us/img13/5644/srrgc.jpg[/url]
[url]http://img215.imageshack.us/img215/3823/18621154.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jestem ciekawa jak innym sprawdziła się PPP Light ! Moja psica jest zachwycona smakiem PP a ja jestem zdziwiona bezkłopotliwym przejściem na tą karmę. Dotychczas każda zmiana okupiona była większymi lub mniejszymi , ale sensacjami ! a tu nic! PP miał być tylko na czas ciąży urojonej,ale powaznie zastanawiam się , czy nie zostawić suce jej na dłuzej.

Link to comment
Share on other sites

Ja od 3 lat prowadzę swoją sucz (Teq) na ppp łososiu. Rok temu zaadoptowałam drugą sunię (Lola - z pseudo, w wieku 3,5 roku miała już 7 miotów za sobą) też jest na ppp łososiu. Moje córki (Teq i Lola) są na ppp i z czystym sumieniem tą karmę polecam!
[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/4115-gayka"][B]gayka[/B][/URL][/B] miałam też ppp light dla Loli, light nie odchudza a utrzymuje wagę, wbrew pozorom mi na tej karmie Lola schudła i to ładnie. Lighta jadła ze smakiem, zero problemów jakichkolwiek. Teraz zafundowałam jej ppp dla suk sterylizowanych i też smakuje. Polecam te karmy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klauzunka']Ja od 3 lat prowadzę swoją sucz (Teq) na ppp łososiu. Rok temu zaadoptowałam drugą sunię (Lola - z pseudo, w wieku 3,5 roku miała już 7 miotów za sobą) też jest na ppp łososiu. Moje córki (Teq i Lola) są na ppp i z czystym sumieniem tą karmę polecam!
[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/4115-gayka"][B]gayka[/B][/URL][/B] miałam też ppp light dla Loli, light nie odchudza a utrzymuje wagę, wbrew pozorom mi na tej karmie Lola schudła i to ładnie. Lighta jadła ze smakiem, zero problemów jakichkolwiek. Teraz zafundowałam jej ppp dla suk sterylizowanych i też smakuje. Polecam te karmy![/QUOTE]

dzięki ! u nas kluczwe jest wlaśnie utrzymanie wagi , bo sucz jest po odchudzaniu . Postanowiłam zostawić Fugę na PPP light jakieś dwa, trzy miesiące i zobaczę jak będzie. Odnoszę wrażenie, że acana jest dla niej zbyt tłusta niestety, co najbardziej zadziwiające to odkąd dostaje PPP jest jakaś energiczniejsza...pojącia nie mam czy to ma związek z karmą, ale naprawdę tak jest .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']dzięki ! u nas kluczwe jest wlaśnie utrzymanie wagi , bo sucz jest po odchudzaniu . Postanowiłam zostawić Fugę na PPP light jakieś dwa, trzy miesiące i zobaczę jak będzie. Odnoszę wrażenie, że acana jest dla niej zbyt tłusta niestety, co najbardziej zadziwiające to odkąd dostaje PPP jest jakaś energiczniejsza...pojącia nie mam czy to ma związek z karmą, ale naprawdę tak jest .[/QUOTE]

Pro Plan light i ten dla sterylizowanych mają obniżoną zawartość tłuszczu, ale dość wysoką białka 27-29%. Tu bym upatrywała wzrostu energii u psa. Ja skarmiam dla sterylizowanych, ale krótko, na efekty spadku wagi trzeba jeszcze poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...