Jump to content
Dogomania

Wszystkozjadacz - Sara! :D


Moniek193

Recommended Posts

  • Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Izuuus']Wg. mnie to niesprawiedliwe, że yorki są tak wychwytywane, sprzedawane albo oddawane wszędzie, byle nie do schronu. Bez obrazy oczywiście ale dużo psów ma owiele więcej uroku w sobie, a too yorków w schronisku się nie widuje :shake: :eviltong:

Ale dla tych małych szczurków to w sumie dobrze. :eviltong:
Chociaż one mają tego 'farta'.[/quote]

Nie wiem czy można oceniać w sposób 'inne psy mają więcej uroku', bo to jest sprawa indywidualna. Dla jednego jest ładny york, a dla drugiego bokser czy spaniel ;)

No w sumie dobrze, ale najgorsze jest to, że ktoś kupi sobie takiego yorka, żeby go ponosić w torebce, albo trzymać na rękach. Za kilka miesięcy znudzi mu się taka 'zabawka', i sprzedaje ją komu innemu :roll: Ostatnio widziałam w ogłoszeniu 'Sprzedam roczną sunię rasy york'. Ten pies się przywiązał do właściciela, a teraz ma być sprzedany :-( Smutne, ale jedynym pocieszeniem jest to, że ten kto go kupi będzie się nim odpowiednio zajmował, i będzie go kochał. Lepsze to niż schron.
Dzisiaj przyjechał facet montować nam barierkę na balkon, i zaczął gadać że chce kupić yorka, bo jego córka go na to namawia. Córka ma chyba 7lat. Ciekawe co będzie jak się 'zabawka' znudzi :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HuSkYy-Paulina-94']a może od ciebie załapała te pchły :roflt::roflt::roflt: albo ode mnie wkoncu nosilam jej szelki :evil_lol::evil_lol::roftl:[/quote]
Ona nie miała pcheł:mad:
Ale już prędzej od Ciebie je złapała:evil_lol::diabloti:
[quote name='HuSkYy-Paulina-94']o bosh właśnie ostatnio mi odbija i mowie na Fifke Fizia co mi sie dzieje :-o:-o poprawka Fifka :D:D trza zedytowac zeby sie nie blaznic xD[/quote]
No właśnie:evil_lol: I tak Cie zacytowałam, Twój błąd został ujęty:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina&Lucky']Nie wiem czy można oceniać w sposób 'inne psy mają więcej uroku', bo to jest sprawa indywidualna. Dla jednego jest ładny york, a dla drugiego bokser czy spaniel.

No w sumie dobrze, ale najgorsze jest to, że ktoś kupi sobie takiego yorka, żeby go ponosić w torebce, albo trzymać na rękach. Za kilka miesięcy znudzi mu się taka 'zabawka', i sprzedaje ją komu innemu :roll: Ostatnio widziałam w ogłoszeniu 'Sprzedam roczną sunię rasy york'. Ten pies się przywiązał do właściciela, a teraz ma być sprzedany :-( Smutne, ale jedynym pocieszeniem jest to, że ten kto go kupi będzie się nim odpowiednio zajmował, i będzie go kochał. Lepsze to niż schron.
Dzisiaj przyjechał facet montować nam barierkę na balkon, i zaczął gadać że chce kupić yorka, bo jego córka go na to namawia. Córka ma chyba 7lat. Ciekawe co będzie jak się 'zabawka' znudzi :cool1:[/QUOTE]

Ta.. dokładnie. York, maltańczyk, shih tzu.. i te pieski :roll: Ja widziałam, że ktoś sprzeda 6 letniego labradowa cena była 200 zł. Ogłoszenie było w darmowej gazecie, a wyczytała moja koleżanka, która przegląda sobie czasami ogłoszenia bo chce kupić psa :shake: A yorki.. co chwilę wiszę ogłoszenia 'sprzedam yorka' :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']Ona nie miała pcheł:mad:
Ale już prędzej od Ciebie je złapała:evil_lol::diabloti:

No właśnie:evil_lol: I tak Cie zacytowałam, Twój błąd został ujęty:evil_lol:[/QUOTE]

ale nie ,,,mysle ze te pchly to jednak od Cie :diabloti::evil_lol::evil_lol:

a tam błąd w cytacie zawsze można powiedzieć że ty sama sobie zmieniłaś mój tekst w cytacie xD:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izuuus']Ta.. dokładnie. York, maltańczyk, shih tzu.. i te pieski :roll: Ja widziałam, że ktoś sprzeda 6 letniego labradowa cena była 200 zł. Ogłoszenie było w darmowej gazecie, a wyczytała moja koleżanka, która przegląda sobie czasami ogłoszenia bo chce kupić psa :shake: A yorki.. co chwilę wiszę ogłoszenia 'sprzedam yorka' :shake:[/quote]

Ech... ludzie nie zdają sobie sprawy, że pies to odpowiedzialność ( z resztą nie tylko pies). Biorą, oddają, sprzedają, biorą nowego - 'To tylko pies' :shake: I nie wydaje mi się żeby mentalność ludzi szybko się zmieniła...
[SIZE=1]
[SIZE=2]Dobra koniec OFFa :eviltong:[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']Hehe, dobrze ma tam u Cie:evil_lol:
Ja Sarze codziennie oczka zapuszczam kropelkami:roll: Wycieram śpiochy, nosek nacieram:evil_lol:

Ehhh....[/quote]

No moja też dostaje kropelki, bo czasem ropieją jej oczka i ją swędzą:roll: No a nochal musi być zawsze czysty:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']:cool1: To że Duduś już dawno byłby w domku gdyby tylko zaraz po przyjeździe nie rozgonił wszytskich po kątach chyba o czymś świadczy:cool1:

Wiem, że Dudek na wybiegu czy w boksie nie jest agresywny, ale z tego co wiem to już nie pierwszy raz tak zrobił i nie ja to wymyśliłam, ale Ewa z Mati opowiadały:cool1:[/quote]
[B]
Na pewno [/B]potencjalni nowi właściciele są informowani o tym jaki Dudek potrafi być (z resztą ja nawet w ogłoszeniach o tym pisze). Wiedzą, że pies ze skłonnościami do dominacji potrzebuje "silnej ręki", kogoś, kto już miał doświadczenie z dominującymi psami. Mają świadomość (albo dopiero w domu to zauważają =/), że to nie jest słodziutki złoty spanielek, z oklapniętymi uszkami do miziania, tylko pies, którego ktoś kiedyś skrzywdził. Pies z jakimiś problemami, które trzeba postarać się zredukować do minimum. Spaniele potrzebują dużo ruchu, o szkoleniu nie wspominając, więc przyszli właściciele powinni wiedzieć już [U]wcześniej[/U], na co się "piszą". To nie Dudka wina, że ludzie nie są odpowiedzialni za siebie nawzajem, i za swoje (i nie tylko swoje) zwierzęta. A Dudek byłby już dawno w domku, gdyby nie właśnie ta odpowiedzialność (i niekiedy mentalność) ludzi.

Ale się rozpisałam. :eviltong:

To kiedy jakieś zdjęcia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka'][B]
Na pewno [/B]potencjalni nowi właściciele są informowani o tym jaki Dudek potrafi być (z resztą ja nawet w ogłoszeniach o tym pisze). Wiedzą, że pies ze skłonnościami do dominacji potrzebuje "silnej ręki", kogoś, kto już miał doświadczenie z dominującymi psami. Mają świadomość (albo dopiero w domu to zauważają =/), że to nie jest słodziutki złoty spanielek, z oklapniętymi uszkami do miziania, tylko pies, którego ktoś kiedyś skrzywdził. Pies z jakimiś problemami, które trzeba postarać się zredukować do minimum. Spaniele potrzebują dużo ruchu, o szkoleniu nie wspominając, więc przyszli właściciele powinni wiedzieć już [U]wcześniej[/U], na co się "piszą". To nie Dudka wina, że ludzie nie są odpowiedzialni za siebie nawzajem, i za swoje (i nie tylko swoje) zwierzęta. A Dudek byłby już dawno w domku, gdyby nie właśnie ta odpowiedzialność (i niekiedy mentalność) ludzi.

Ale się rozpisałam. :eviltong:

To kiedy jakieś zdjęcia?[/QUOTE]

oo:diabloti: twoje przemówienie mi sie spodobało :lol: xD:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='C&B']No moja też dostaje kropelki, bo czasem ropieją jej oczka i ją swędzą:roll: No a nochal musi być zawsze czysty:evil_lol:[/quote]
Właśnie nie wiem od czego, ale chyba właśnie od alergii, Sarze zrobiły się na nosku takie strupki:roll: Nacieramy to, natłuszczamy, jest troszkę lepiej, ale może ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim??
[quote name='deer_1987']to kiedy zdjecia?[/quote]
Jak zrobię to będą:evil_lol: A tymczasem można sobie Bombkowe fotki z mojego lustra obejrzeć:evil_lol: Tu jest 10 najfajniejszych, reszta będzie na wątku u Kisses:loveu:

[URL="http://picasaweb.google.pl/szyszka93/10DUBombka?authkey=Gv1sRgCJyz5ZSX_rrEhgE#5364334360945809282"][FONT=MS Shell Dlg 2][COLOR=#000000]Picasa Web Albums - monika_sc - 10D- U Bombka[/COLOR][/FONT][/URL]
[quote name='Onomato-Peja']Własnie, właśnie fotki kiedy ? :lol:[/quote]
Odpowiedź jak powyżej:lol:
[quote name='Agata_Roki']bryy :hand: :multi:[/quote]
Heeejka:multi:
[quote name='psiulka']
[B]Na pewno [/B]potencjalni nowi właściciele są informowani o tym jaki Dudek potrafi być (z resztą ja nawet w ogłoszeniach o tym pisze). Wiedzą, że pies ze skłonnościami do dominacji potrzebuje "silnej ręki", kogoś, kto już miał doświadczenie z dominującymi psami. Mają świadomość (albo dopiero w domu to zauważają =/), że to nie jest słodziutki złoty spanielek, z oklapniętymi uszkami do miziania, tylko pies, którego ktoś kiedyś skrzywdził. Pies z jakimiś problemami, które trzeba postarać się zredukować do minimum. Spaniele potrzebują dużo ruchu, o szkoleniu nie wspominając, więc przyszli właściciele powinni wiedzieć już [U]wcześniej[/U], na co się "piszą". To nie Dudka wina, że ludzie nie są odpowiedzialni za siebie nawzajem, i za swoje (i nie tylko swoje) zwierzęta. A Dudek byłby już dawno w domku, gdyby nie właśnie ta odpowiedzialność (i niekiedy mentalność) ludzi.

Ale się rozpisałam. :eviltong:

To kiedy jakieś zdjęcia?[/quote]
Co nie zmienia faktu, że Duduś stał się agresywny przez złe doświadczenia i częściowo pobyt w schronie:shake:

No ale jak zawsze wina ludzi:cool1: Ehh...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']
Co nie zmienia faktu, że Duduś stał się agresywny przez złe doświadczenia i częściowo pobyt w schronie:shake:

No ale jak zawsze wina ludzi:cool1: Ehh...[/quote]

Przez pobyt w schronie to dlatego, że tam nie ma swojego właściciela, który mógłby z nim pracować nad jego agresją. Ja tam znam Dudka wesołego i chcącego mizianka. :loveu:

A zdjęcia od Wombata już przestarzałe - widziałam. :eviltong: Nowe!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moniek193']Właśnie nie wiem od czego, ale chyba właśnie od alergii, Sarze zrobiły się na nosku takie strupki:roll: Nacieramy to, natłuszczamy, jest troszkę lepiej, ale może ktoś kiedyś spotkał się z czymś takim??[/quote]

Ja tylko u konia takie brodawki:evil_lol:
Pytałam się co to i instruktorka mówi, że czasem się takie robi, ale po jakimś czasie odpada.
Zapomniałam się zapytać czy czymś smarują:evil_lol: Ale jak u jakiegoś to widziałam to po jakimś czasie już tego nie było:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina&Lucky']Witamy :multi:[/quote]
Hej:loveu:
[quote name='psiulka']Przez pobyt w schronie to dlatego, że tam nie ma swojego właściciela, który mógłby z nim pracować nad jego agresją. Ja tam znam Dudka wesołego i chcącego mizianka. :loveu:

A zdjęcia od Wombata już przestarzałe - widziałam. :eviltong: Nowe![/quote]
No tak, dlatego schron nie jest dla niego (jak dla żadnego innego psa) odpowiednim miejsem:shake:

Ni mam:eviltong: Ty dasz u siebie, to ja się zastanowię:evil_lol:
[quote name='C&B']Ja tylko u konia takie brodawki:evil_lol:
Pytałam się co to i instruktorka mówi, że czasem się takie robi, ale po jakimś czasie odpada.
Zapomniałam się zapytać czy czymś smarują:evil_lol: Ale jak u jakiegoś to widziałam to po jakimś czasie już tego nie było:eviltong:[/quote]
No jej to też zaczęło odpadać, ale my smarowaliśmy:roll:
Następnym razem spytam weta:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses']Bo ona nie umie komputera wyłączać to chodzi biedak 24h :shake:

[SIZE=1]trzeba, trzeba, ale zaraz :evil_lol: Mój pies przeszedł na ciemną stronę, czyli pod łózko [/SIZE][/quote]

A to niby ja mówię, że wszyscy są ułomni:diabloti:

Ej! Wombat pod żadnym łóżkiem nie jest tylko w poszewce:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses']Bo ona nie umie komputera wyłączać to chodzi biedak 24h :shake:[/quote]

łahaha.... :lol!:

A może Mońkowi raźniej się śpi z mruczącym komputerem ? :D
[I]
[B][...]
A w tej chatce same dziwy
Csst.. iskierka zgasła.:placz:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Roki']łahaha.... :lol!:

A może Mońkowi raźniej się śpi z mruczącym komputerem ? :D[/quote]

Niee, ona tylko zamyka klapkę od laptopa, bo nie wie, że ten wtedy się nie wyłącza tylko przechodzi w stan hibernacji. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...