Jump to content
Dogomania

Cavalier - Problem Z CzystoŚciĄ!!!!


a_milka

Recommended Posts

Bardzo proszę osoby, które posiadają Cavaliera o radę jak oduczyć 1.5 rocznego psiaka siusiania w domu. Niezależnie od tego ile razy jest wyprowadzany, gdy zostaje sam (też niezależnie od tego na jak długo) pierwszą rzeczą jaką z mężem robimy po przyjściu do domu jest sprzątanie po naszym psiaku. Siusia zawsze w tym samym miejscu. Czy jest jakiś sposób, żeby zapobiec takim "wypadkom"? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cezarek zostaje sam w domu od 1,5 h do (w ekstremalnych przypadkach) 6 h. Często zdarza się tak, że po porannym wyjściu na spacer muszę jechać do miasta coś załatwić i nie ma mnie w domu przez 40-50 min, a i tak jest nabrudzone. Wiem natomiast, że potrafi wytrzymać dłużej niż 6 godzin, pod warunkiem, że ktoś jest cały czas w domu. Dochodzę do wniosku, że to jego sikanie jest robieniem nam na złość. Na pewno można sobie z tym poradzić tylko ja jeszcze nie wpadłam na to JAK. Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie. Nie chciałabym go zamykać w kojcu na czas swojego wyjścia (wiem, że wtedy na bank nie nabrudzi, ale klatka do mnie nie przemawia), a kuweta mija się z celem, bo on posikuje po 4 krople za to na wszystkie możliwe sprzęty.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies posikuje po trochu na wszystkie sprzęty, prawdopodobnie jest to znaczenie terenu. Być może robi to tylko pod waszą nieobecność, bo skojarzył, że przy was wiąże się to z nieprzychylną reakcją.

Pies z pewnością nie jest złośliwy - on znaczy teren bo tak każe mu instynkt. Nauczył się, że nie należy sikać przy was, jednak pies nie wiąże ewentualnej kary kilka godzin ze zdarzeniem, które nastąpiło wcześniej, pod waszą nieobecność.

Może pomóc kastracja. Powstrzyma jego zapędy do obsikiwania sprzętów. Niemniej jednak jest to zabieg chirurgiczny i jeśli nie ma innych wskazań to zdecydowałabym się na niego dopiero po wyczerpaniu innych możliwości.

Mimo wszystko warto byłoby skorzystać z klatki. Dla dorosłego psa, który ma wystarczającą ilość ruchu nawet te 6 h codziennie w klatce to nie jest dużo. Bardzo możliwe, że byłoby to tylko rozwiązanie tymczasowe, na czas oduczania. Praktycznie wszystkie znane mi psy posiadające klatkę traktują ją jako azyl, ulubione miejsce do spania, a zostawione same w domu w klatce zachowują się o wiele mniej nerwowo - są w swoim bezpiecznym przytulnym kąciku, a nie snują się po wielkim pustym mieszkaniu. Gdy jest otwarta, wchodzą do niej bardzo chętnie odpocząć, tam też zanoszą i obgryzają swoje zabawki.

Stąd myślę, że zamknięcie waszego psa w klatce, po solidnym męczącym spacerze sprawiłoby, że spokojnie przespałby waszą nieobecność. Oczywiście psa do tego należy przyzwyczajać stopniowo, początkowo dającmu do dyspozycji otwartą klatkę, następnie zamykając go w niej na bardzo krótko gdy jesteście w domu a pies i tak jest zmęczony i chce spać.

Jeszcze różnica między kojcem a klatką: kojec to większe "pomieszczenie", gdzie znajduje się nie tylko posłanie psa, ale i trochę miejsca na połażenie, i niestety nie sprawi on, że pies nie nasika. W klatce mieści się tylko posłanie psa; jest tyle miejsca by mógł położyć się wygodnie, stać i obrócić - pies instynktownie nie brudzi swojego posłania.

Jeśli mimo wszystko z klatki nie chcecie skorzystać, pozostaje konsultacja z behawiorystą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zazwyczaj , żeby zniechecic psa do załatwiania się w tym samym miejscu jest - małe przemeblowanie:)
Jeśli to możliwe postaw tam miski a nawet posłanie, wiekszość psów unika załatwiania sie w miejscach przeznaczonych do spania i jedzenia:)
jesli to nie pomoże to spróbuj klatkę w każdym razie przeczytaj też to [URL="http://www.psiafarma.com/new15.html"][COLOR=#000000]http://www.psiafarma.com/new15.html[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...