Jump to content
Dogomania

zeby yorkie


atta

Recommended Posts

haj mam pytanie mam psa rasy teacup yorkie terrier i chodzi o jego zeby ,otoz na dolnej szczece tam gdzie ma najwieksze kly z boku urosly mu nastepne kly i wyglada jagby mial 4 kly ,czy to normalne i tak powinno byc ,czy powinnam wyrwac mu pierwsze stare kly a zostawic nowe ?? proszeee doradzcie .... dzieki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='atta']haj mam pytanie mam psa rasy teacup yorkie terrier i chodzi o jego zeby ,otoz na dolnej szczece tam gdzie ma najwieksze kly z boku urosly mu nastepne kly i wyglada jagby mial 4 kly ,czy to normalne i tak powinno byc ,czy powinnam wyrwac mu pierwsze stare kly a zostawic nowe ?? proszeee doradzcie .... dzieki[/quote]

nie ma takiej rasy psa to po pierwsze
dwa pewnie nie wypadly mleczaki i urosly zeby stale - stad 4 kly

Link to comment
Share on other sites

[quote name='atta']haj mam pytanie mam psa rasy teacup yorkie terrier i chodzi o jego zeby ,otoz na dolnej szczece tam gdzie ma najwieksze kly z boku urosly mu nastepne kly i wyglada jagby mial 4 kly ,czy to normalne i tak powinno byc ,czy powinnam wyrwac mu pierwsze stare kly a zostawic nowe ?? proszeee doradzcie .... dzieki[/quote]

U malych Ras to niestety "normalne" ,ze kly mleczne prawie nigdy nie wypadaja same.Korzenie tych zebow sa bardzo dlugie w stosunku do tej malej Szczeki i trzeba Kly mleczne usunac pod narkoza ,kiiedy sie pojawia Kly stale.Wiec musisz jak najszybciej twojego pupilka Lekarzowi przedstawic.
Hodowca powinien cie o tym tez przy zakupie twojego szczeniaczka poinformowac:shake:

Jest tylko jedna rassa Yorkshirre Terrier,"Tea cup " to tylko takie wymyslonko co niektorych Ludzi;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, im szybciej tym lepiej - zbyt długo pozostawione przetrwałe mleczaki mogą doprowadzić do skrzywienia zębów stałych. I może mieć to wpływ nie tylko na noty wystawowe, ale i na późniejsze problemy z zębami, kamieniem, itp.

Oj tych ras yorków to jest :evil_lol: Ostatnio na maltańczyka znajomej ktoś powiedział "biały york" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...