Jump to content
Dogomania

Szkolenie PPP wraz z przygotowaniem do Sylwestra


Canistic

Recommended Posts

informacji na ten temat praktycznie nie ma wcale. Bo nawet nie wiem, co napisac. Czy znaczenie ma, jak sie nazywam? Czy znaczenie ma, gdzie zdobywalam doswiadczenie klikerowe? Czy ma znaczenie ile osob na szkoleniach indywidualnych udalo mi sie wyprowadzic z problemow agresji, lekliwosci...? Czego bym nie napisala, dostaje mocna riposte. Bo nie siedze na forach od lat i jestem tu nowa. To prawda.

Dla mnie znaczenie ma jedno. Chce pomoc osobom, ktore maja problem z wlasnym psem. Szkole indywidualnie od ponad 2 lat i dopiero teraz dojrzalam, by zrobic zajecia grupowe. Ja najbardziej jestem ukierunkowana na "domowego pomocnika" czyli asyste, druga instr kierunek sport.

Czy troche rozjasnilam sytuacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canistic']informacji na ten temat praktycznie nie ma wcale. Bo nawet nie wiem, co napisac. Czy znaczenie ma, jak sie nazywam? Czy znaczenie ma, gdzie zdobywalam doswiadczenie klikerowe? Czy ma znaczenie ile osob na szkoleniach indywidualnych udalo mi sie wyprowadzic z problemow agresji, lekliwosci...?
[/quote]
Cóż, ja na przykład chciałabym wiedzieć komu powierzam psa. I nie chodzi tylko o nazwisko choć przyznam że jego brak na stronie razi i nie wzbudza zaufania. Każda informacja miałaby znaczenie gdybym miała wybierac szkołe dla psa. Np.
Czy osoba szkoląca może sie wykazać wyszkoleniem własnego psa?
Czy moze to potwierdzić ocenami z egzaminów, startami na zawodach (obedience, PT, itd)?
Jakie sukcesy osiągneły obce psy wyszkolone przez ta osobę?
Jak długo i czy w ogóle pracowała/asystowała pod okiem doswiadczonego szkoleniowca?
Jakie doświadczenie ma szkoleniowiec z trudnymi psami?

[quote] Dla mnie znaczenie ma jedno. Chce pomoc osobom, ktore maja problem z wlasnym psem. Szkole indywidualnie od ponad 2 lat i dopiero teraz dojrzalam, by zrobic zajecia grupowe. Ja najbardziej jestem ukierunkowana na "domowego pomocnika" czyli asyste, druga instr kierunek sport. [/quote]Jezeli oferuje sie zajecia terapeutyczne dla psów lękliwych, agresywnych i nadpobudliwych, to tym bardziej przydałoby sie powiedziec coś o sobie i udokumentowac swoje kompetencje.
Naturalnie wszystko co napisałam dotyczy równiez drugiej instruktorki.
Skoro zna sie na szkoleniu psów do sportu, to z pewnościa potrafi sie tez wykazac doswiadczeniem i sukcesami.

Ja sie naprawde nie chce nikogo czepiać. Chodzi o to ze w Polsce kazdy może założyc psią szkółke a Wasza strona przez brak podstawowych informacji po prostu nie wygląda wiarygodnie.

Link to comment
Share on other sites

tak, zgadzam sie z Toba Puli. Kazdy moze otworzyc szkolke i nawet nie musi miec timingu w klikaniu, bo moze do tego dorobic teorie. Zgadzam sie w pelni. Co do strony, to dziekuje Ci za uwage, ale moze wyjasnie, czemu nie zalezalo mi na umieszczeniu informacji o mnie. Bo mnie nie interesowalby instruktor/trener, tylko to, czy umie dotrzec do mnia, a dzieki temu ja do psa. Nie interesowalo mnie kilkanascie lat temu, jak mialam problem z ONkiem, nie interesowaloby mnie takze teraz. To tylko moja opinia, o mnie.

Nie szkole psow do sportu. Nie kreci mnie obedience. Moim celem zarowno w stosunku do moich psow, jak i nastawienia do tej formy pracy jest to, zeby pomoc ludziom wychowac psy, ktore nie tylko sa spolecznie akceptowalne, ale takze moga okazac sie na codzien pomocne. Ja nie jestem konkurencja dla AKI, Baritusa czy kogokolwiek. Ja nie mam cisnienia, aby udowadniac tu czy w pracy, ze jestem najlepsza i nie popelniam bledow. Bo popelniam i ciesze sie, ze to widze.
nie wiem czy zauwazylas, ze w duzej mierze psy (przynajmniej w Wawie) mozna podzielic na "sportowe", ktore rzeczywiscie mozna odwolac, nie ciagna uparcie na smyczy itd. oraz na te "zwykle" czyli prezentujace ogrom niepozadanych zachowan. Ja chce pomoc tym wlasnie osobom. Sport pozostawie tym, ktorzy rzeczywiscie tym zyja i jest to dla nich wielka pasja. Dla mnie pasja jest klikanie i umiejetnosc wykorzystania tego w codziennych sytuacjach.

Jezeli rzeczywiscie jest to az tak istotne, kim jestem, jak pracuje, jakie mam psy, co potrafia, jak reaguja na pewne sytuacje, komendy itd. to moze dobrym pomyslem bedzie wstawienie takich filmikow na strone....?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...