Jump to content
Dogomania

Czy to dobry sposób??


aneta_117

Recommended Posts

Mam pewną wątpliwość. Otóż mam psa w typie ON, który zachowuje się agresywnie w stosunku do psów a czasami wydrze się także na ludzi. Szkoliłam go klikerowo odrobinkę, bo w mojej okolicy nie było żadnego nadającego się szkoleniowca. Teraz znalazłam szkołę i byłam już na konsultacji. Panowie obejrzeli zachowanie psa, moje relacje z nim, opierdzielili za kolczatkę (co akurat mnie zadowoliło)i po próbie z pozorantem (pies się cofał przed nim) doszli do wniosku,że atakuje ze strachu no i zaproponowali mi,że będziemy ćwiczyć z małym obronę, ale nie ma być to typowy kurs IPO, lecz do tego socjalizacja z psami, elementy posłuszeństwa. Ja jednak mam pewne obawy bo zazwyczaj trenerzy nie przyjmują psów niestabilnych psychicznie na obronę a mój pies na pewno nie jest stabilny i dlatego boję się,żeby on nie stał się jeszcze bardziej agresywny, bo tego na pwno nie chcę

Link to comment
Share on other sites

Wiem,że oni trenują psy w Czechach, posiadają praktycznie same psy ras obronnych, jednak po czym ja jako totalny laik mogę poznać czy pozorant jest doświadczony??

Spodobało mi się to,że po tej próbie pozorant próbował zdobyć zaufanie mojego psa, najpierw z nim spacerował, potem biegał, pies odnosił się do niego z rezerwą, ale bez agresji.
Dodam,że mój pies nie ma żadnych popędów. Nie lubi aportować, przeciąganie też go szybko nudzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...