Jump to content
Dogomania

Coś na temat PEDIGREE JUNIOR (nie chę struć pieska :-))..


odin1983

Recommended Posts

Ja wcale nie zachwalam jedzenia domowego. Aby pies był zdrowy i zadowolony takie jedzenie trzeba odpowiednio zbilansować. Wiadomo, że nie kazdy, ma na to czas i checi. Ale jako, że jestem z wykształcnia zywieniowcem wiem co produceńci żywności potrafią włożyc do jedzenia czy karmy. Mój obecny pies tez jest zywiony suchą karmą dlatego , że na gotowane nie chce nawet spojżec. Ale wcale nie jestem ztego zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiec zywienie BARFEM kosztuje mnie okolo 60 zloty miesiecznie :) a to dlatego ze: raz na dwa miechy w ubojni <-- dobrze ? :P kupuje 16 kilogramow "marmurku techniocznego" jest to konina 1zl/kg z tego wyrzucam 5 kg takiego loju .... i wtsracza to na jakies dwa miechy. oczywiscie porcjuje i do zamrazalki. dostaje 20dag koninki z marchewka burakie czosnkiem i z czym jest w domu :)

Co do kosci to kupuje jej szyjki (indycze ? chyba tak) albo drobiowe i dostaje codziennie rano taka szyjke tez okolo 20dag szyjka dokladnie nie wiem ile kosztuje ale nie jest ona az tak droga

a jakies warzywko w domu zawsze sie znajdzie zeby pomieszac z mieskiem :)

Link to comment
Share on other sites

a widzisz...jako w wawie ubojni nie spotkalam, a i tak nie wiem czy bym potrafila karmic non-stop konina, skoro sa inne miesa. Nawet jakbym mogla kupic miecho w ubojni, to gdzoes trzeba trzymac taka ilosc:) Tam napewno nie sprzedaja po kilogramy:( Ja po prostu nie mam jak i z czego karmic psa BARFem - mimo, ze naprawde wiele razy o tym myslalam

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie umiała karmić psa koniną.

Moje psy to chyba juz semiwegetarianie (drób tylko).

Ale mam do Was pytanko:

Czy Wy swoje posiłki też tak bilansujecie, jak psie????????

Ja całe zycie żyję na kanapkach z żółtym serem, dżemikiem, mlecznych produktach, zupkach w proszku i od czasu do czasu prawdziwym obiadku (bez mięsnym) -gdy wpadnę do rodziców.

Nie dziwota, że moje psy nie jedzą super zbilansowanych karm, skoro ich pani nawet o siebie nie ma zamiaru dbać.

:wink: Choć ostatnio jedna z moich suń dostaje Acane, druga jej nie lubi (Acany).

Link to comment
Share on other sites

Czy Wy swoje posiłki też tak bilansujecie, jak psie????????

Bardzo słuszna uwaga!

Moja dla "doskonałego bilansu" dostaje witaminy w proszku ;) Świetnie się czuje i świetnie wygląda...

A ja witamin nie biorę, dokarmiam się zdrowymi jabłkami 8)

Nie mogę słuchać w kółko o tym bilansie... Ile już topików na żywieniu temu poświęciliśmy... :lol:

Wielu z nas miało psy, kiedy o "bilansie" nikt jeszcze nie słyszał i żyły długo, zdrowo i szczęśliwie.

Link to comment
Share on other sites

Czy Wy swoje posiłki też tak bilansujecie, jak psie????????

Bardzo słuszna uwaga!

Moja dla "doskonałego bilansu" dostaje witaminy w proszku ;) Świetnie się czuje i świetnie wygląda...

A ja witamin nie biorę, dokarmiam się zdrowymi jabłkami 8)

Nie mogę słuchać w kółko o tym bilansie... Ile już topików na żywieniu temu poświęciliśmy... :lol:

Wielu z nas miało psy, kiedy o "bilansie" nikt jeszcze nie słyszał i żyły długo, zdrowo i szczęśliwie.

Dokładnie!

Wydaje mi się, że ktoś chce nieźle zarobić na naszej miłości do zwierząt i chęci zapewnienia im wszystkiego, co najlepsze! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ja uwazam, ze siebie truc moge (zupki w proszku np), ale psa nie mam zamiaru;) nie kieruje sie bilansem, glownie dlatego, ze nie mam o tym zielonego pojecia :wink: robie jedzenie na oko, dodaje witaminy itp, ale niedlugo moze Aza bedzie jesc tylko suche - zobaczymy, jak to bedzie jej sluzyc:)

Link to comment
Share on other sites

Odin tu dla Ciebie skład Acany: Myśle że powinieneś do niej wrócić!

to jest :Puppy large breed"

Skład: mączka z mięsa z kurcząt,ryż pełnoziarnisty,pełnoziarnista kukurydza,tłuszcz z kurcząt(konserwowany mieszanką tokoferoli),wysłodki z buraków cukrowych,naturalny dodatek zapachowy z kurcząt,mielony len,sproszkowane jaja,fosforan dwuwapniowy,węglan wapnia,sól,chlorek potasu,inulina,kultury drożdży,chlorek choliny,czosnek,glukozamina,siarczan chondroityny,kwas askrobinowy,(witamina C)octan witaminy A,cholykalcyferol(witamina D),octan dl alfatokolfrolu(witamina E),siarczan żelaza,tlenek cynku, i inne witaminy i kwasy,zasady,związki

wszystko w procentach

Białko(min) 30

Tłuszcz(min) 14

Włókno(max) 3

Wilgotnośc(max 10,0

Wapń (min) 1,1

Fosfor(min) 0,8

Omega-6(min) 2,0

Omega-3 (min) 0,4

Glukozamina(min) 248mg/kg

Siarczan chondroityny(min) 138mg/kg

Witamina C (min) 150 IU/kg

Witamina E(min) 110 IU/kg

L-karnityna(min) 10mg/kg

Beta -Karoten 7mg/kg

Me(min) 3940kcal/kg

De(min) 4150 kcal/kg

Link to comment
Share on other sites

co do bilansu to zanda karma nie jest zbilansowana idealnie dla danego psa. kazdy pies jest inny... ja daje mnie jwiecej w procentach miesko warzywa itp
Ja bym nie umiała karmić psa koniną

dlaczego?

Dlatega, że zycie koni jest dla mnie tak samo cenne jak życie psów.

Z tego samego powodu nie zjadłabym też ani psa, ani szczura, ani króliczka, ani świnki morskiej... i nie nakarmiłabym tym żadnego ze swoich zwierząt.

Ja mogę nie jeść mięsa i nie jem, ale że pies musi jeść, więc daje mu tylko mięso tych zwierząt, których życie jest dla mnie mniej cenne niż życie mego psa ( pozostaje jedynie drób).

Rozumiesz teraz?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

gdy kupiliśmy szczeniaka, był późny wieczór a decyzja była trochę spontaniczna więc nie byliśmy gotowi... kupiłam w tesco pedigree dla szczeniąt. psiak po każdym posiłku [B]od razu robił kupę[/B], nie wspominając o gazach. jako że się nie znam za bardzo myślałam że wszystko jest okej. dobrze, że tej karmy było tylko 3kg i zaczęłam czytać o karmach... dzięki Bogu było jeszcze wcześnie i to świństwo odjęłam mu od pyszczka. od razu przeszliśmy na royal canin dla szczeniąt i różnica była diametralna. kupy robił duuużo później i do tego zupełnie inne niż po tamtej karmie. teraz je hill's bo canin mu się przejadł :roll:
stanowczo odradzam tą karmę tymbardziej dla szczeniąt...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='PALATINA']Dlatega, że zycie koni jest dla mnie tak samo cenne jak życie psów.
Z tego samego powodu nie zjadłabym też ani psa, ani szczura, ani króliczka, ani świnki morskiej... i nie nakarmiłabym tym żadnego ze swoich zwierząt.
Ja mogę nie jeść mięsa i nie jem, ale że pies musi jeść, więc daje mu tylko mięso tych zwierząt, których życie jest dla mnie mniej cenne niż życie mego psa ( pozostaje jedynie drób).
Rozumiesz teraz?[/QUOTE]
jakbym rozumowała jak Ty,musiałabym karmić swoje zwierzaki ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='odin1983']Co sądzicie o tej karmie ?? Mój ON karmiony był do 12 tygodnia ACANĄ i ładnie pachnaił tą karmą (całe futerko), zjadając wszystko z apetytyem. Karma się skończyła (dostałem małą dawkę razem z pieskiem).a do najbliższego dostawcy mam kawałek drogi, więc z musu kupiłem w zoologicznym najdroższą karmę jaką mieli czyli PURINĘ DOG CHOW. No i przez pierwsze 2 dni było wszystko OK a później.... moja Aksa przystąpiła do głodówki. Prawie cały tydzień nie zjadała z oporem połowę i rsztę zostawiała. Przegłodziłem ja troszeczkę i dalej to samo. Gdy podałem jej jedzonko domowej roboty zjadała z apetytyem wszystko. Poszedłem do sklepu i znowu kupiłem najdroższą karmę - ale nie PURINĘ - a było nią PEDIGREE JUNIOR. Cena prawie ta sama (20 zeta za 3kg). No i teraz Aksa aż rzuca miską jak je. Nie wiem co sądzić o tej karmie, ładnie pachnie i wydaje się OK ale dzisiejsza technika pozwala ładnie pachnieć nawet odpadom radioaktywnym. Nie chciałbym struć pieska a z dostaniem Acany mam problem (nie chcę kupić 15kg od razu bo jak sięokarze, że piesek tego jużteż nie chę... porażka). Droższe karmy nie wchodza w rachubę.

Pozdrawiam[/QUOTE]

Nie martw się,nic mu nie będzie :)
Moja Norka je suchą karmę pedigree od mniej więcej 11 miesięcy (może troche mniej) i jest wszystko okej :) bardzo ją lubi,(jeść i zarówno bawić się tą karmą ;) )jest żywa i robi zdrowe kupki.Jadła również tz "mokrą"karmę z puszki pedigree ale już jej się znudziła i je teraz winstona ale nie mam zastrzeżeń do tej karmy bo jak wcześniej wspomniałam je od jakiś 11 miesięcy suche pedigree :)

Link to comment
Share on other sites

Natalio, zanim zaczniesz pisać, że Pedigree jest świetne i nic psu nie będzie na podstawie karmienia nim mniej niż rok, może po prostu wypróbuj inną karmę, lepszą...?
Kiedy ja byłam młodsza, nie miałam dostępu do droższych, lepszych karm, też mi się wydawało, ze jest ok, bo pies żył, szczekał, oddychał - dopiero jak przestawiłam psa na lepszą karmę, zobaczyłam kolosalną różnicę; w wyglądzie, zapachu i strukturze sierści, w ilości kup (znacznie mniejsze - coś w psie zostawało, a nie przelatywało jak trociny), w masie mięśniowej psa, w zapachu z pyska, w aktywności.
Pokarm psa Pedigree 6-7 lat, zrób mu podstawowe badania pod kątem wątroby, nerek, zobacz jak wtedy będzie się załatwiał, jak będzie mu "pachnieć" z pyska, i dopiero się wielce autorytatywnie wypowiadaj, czy cudzemu psu to nie zaszkodzi, bo ja po kilkunastu latach różnych metod karmienia psa, w tym początkowo paru lat z Pedigree, uważam je za jedną z najgorszych karm czy w ogóle metod żywienia psa. Zapytaj mojego weta jak wyglądała na sekcji wątroba 8-letniego psa karmionego całe życie tego typu karmami z marketu; zapytaj jak męczył się jamnik żywiony Pedigree, który skończył żywot na raka odbytu.
Na razie nie masz niestety żadnych podstaw by wypowiadać się o jakości te karmy - młody zdrowy organizm dużo zniesie, wszak psy od tysięcy lat były padlinożercami. Pogadamy za 5-8 lat, jak okaże się, czy miałaś na tyle silny okaz, że bez uszczerbku na zdrowiu zniósł przez lata kiepską dietę, czy może nie miałaś tak wiele szczęścia i masz psa w najlepszym razie w marnej kondycji.
Pedigree jest łatwo dostępne, ma chwytliwe reklamy, jest tanie (choć to kwestia dyskusyjna, bo za tą cenę można psu ugotować o wiele lepszy, zdrowszy i bardziej odżywczy posiłek domowy) - ale dobre jakościowo nie jest na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...