Jump to content
Dogomania

Czy dajecie swoim psom kości ?


_dingo_

Recommended Posts

Kości i inne takie surowe rzeczy najlepiej podawać psu od dzieciństwa, bo później przyzwyczajony do nich, nie będzie zbyt łapczywie ich pożerał i później wymiotował- to moje zdanie:p Magnus dostaje mięcho od szczenięctwa a teraz korpusy i nie wymiotuje nic, za to Spot jak się za bardzo "napali" na korpus...no...to różnie bywa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tygra jest na Barfie

dostaje kości drobiowe:
-szyjki, korpusy
- wołowe - szponder, ogon
- wieprzowe - ogony, nogi, żeberka, łopatkę.
Jak do tej pory nigdy kłopotów nie mieliśmy, ale przyznaję że sucz bardzo dokładnie gryzie kości.

narazie wstrzymuję się z nogami świnki gdyż Tygra w 20 minut zjada cała nogę z cała kością a potym miewa zaparcia.
Fakt że jest mieszańcem boksera ale nie zauważyłam jakiś słabości jej zębów a już napewno nie szczęk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja nie jestem za bardzo za tym żeby dawać kości bokserom. Maks jak zjadł takiej średniej wielkości kość, to miał biegunkę przez 2 czy 3 dni, ale to praktycznie sama woda z niego szła, a nic innego takiego nie jadł co mogłoby wywołać aż taką biegunkę. Bałam sie że się odwodni, ale sie dobrze skończyło, bo dostał węgiel... od tamtej pory to ja się kości strzegę, bo nie chcę tym wykończyć psa. Bardziej popieram dawanie wszelkiego rodzaju mięs bez kości, jedynie z chrząstkami.

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście nie daje bo mój pies ich nie toleruje, ma zaparcia wymioty ale słyszałam od weta że to jest kwestia diety. tzn mozna podawać kości ale wtedy tylko kosci, lub nie podawać ich wcale. nie wiem ile w tym prawdy?
Słyszałam też coś o tym że bokserom wolno je podawać ale żeby były wyłacznie cielęce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apple']
Słyszałam też coś o tym że bokserom wolno je podawać ale żeby były wyłacznie cielęce.[/QUOTE]

W Barfie sa urozmaicenia, kości jakie :kurczak czy inny drób, wołowina, wieprzowina czy cięlecina jest zależne od tego co dostanie w sklepie i grubości naszego portfela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witaj _dingo_
Boksie mają mocny zgryz i szczęki.Moze nia tak mocne jak u staffika;) ale z koścmi radza sobie rewelacyjnie:)
Myslę,że jest to raczej kwestia taka,czy my sie nie boimy karmić psów naturalnym pozywieniem?!Nie mówiąc o psach starszych,chorych czy z jakimiś problemami:/
3 tygodnie temu trafiła do mnie dwu letnia mopsiczka.One maja bardzo słabe ząbki.Traca je takze dosyc wcześnie.Mała rozgryza:skrzydełka,szyjki czy nóżki kurczaka:) Miała niewielki kamień na ząbkach i brzydki oddech.Teraz ząbki sie wyczyściły i oddech lepszy:) I ładnie się załatwia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...