Jump to content
Dogomania

Jaką karme?


kaasiulkaa

Recommended Posts

Witam. Jestem nowa na forum i chciałabym się dowiedziec czegos o pieskach:smile:
Napewno jest już taki wątek, ale nie mogłam znaleźć. No więc, chciałam się dowiedzieć jaka karma jest najlepsza, najzdrowsza dla pieska i sycąca, ponieważ mam 2 duże pieski i 1 sredniego. I jesli mogę chciałam zapytać ile ta karma kosztuje i na ile mniej więcej wystarcza, bo o tyc marketowych już się dosyć złego nasłuchałam. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Suka ok. 45 kg. pies 25-30 kg i trzeci pies z 15 kg. Własnie o to chodzi, że rodzice karmią pieski gotowanymi okrawkami mięsa (odpadki z mięsnych sklepów, skóry tłuste, słonina itp) mieszanymi z gotowaną kaszą, ale dla mnie to nie jest odpowiednia dieta. I chciałabym ją zmienić, tylko nie wiem jak przekonać rodziców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']Najlepsze są karmy dostosowane dla konkretnej grupy psów, np. dla seniorów, suk po sterylizacji, czy konkretnych ras...
Dobrą karmą z tych w miarę tanich jest "Purina DOG CHOW"[/quote]

Po pierwsze- fakt warto patrzeć na podział karm, ale najważniejszy podział to dla[B] szczeniąt[/B], [B]dorosłych i aktywnych.[/B] Co do seniorów czy po sterylce, to już zależy osobniczo od zwierzaka, niektore starsze psy mają tyle energii, aktywności że muszą dostawać nawet karmę dla psów aktywnych,
A podział ze względu na rasy to juz wymysł speców od marketingu dużych firm które produkują karmy... nic innego!!!

A Purina Dog Chow z karm w miarę tanich to jedna z najgorszych propozycji... dużo lepszym wyjściem jest np Brit, Arion, Belcando, Bewi Dog, a nawet Bosch. Za w miarę rozsądną cenę można kupić Acanę, Chicken Soup, a to już bardzo fajne karmy.

[B]Trzeba czytać składy!!!! i myśleć! Dla psa najważniejsze jest białko i tłuszcze, czyli budulec i coś co daje energię! I co istotne białko najlepsze dla psa to białko z mięsa- dlatego zawsze patrz na skład- jeżeli na pierwszych miejscach w karmie masz np kukurydze, ryż lub pszenicę to odłoz tą karmę na półkę. Idealnie by było gdybys na pierwszych 4-5 pozycjach znalazła skłądniki mięsne, jednak jak wiadomo takie karmy to żadkość, dlatego chociaż żeby to mięso czy też mączka mięsna były na 1 lub 1 i 2 pozycji to już dobrze, często też podają procentową zawartość mięsa = im więcej tym lepiej :) [/B]

Link to comment
Share on other sites

Jakby tak się dało tą kaszę zastąpić ryżem, albo chociaż makaronem, nawet takim najzwyklejszym, to by było wyśmienicie ;)
Generalnie jak pies przyzwyczajony do skrawki może jeśc- ale oczywiście skrawki mięsa, czasami można kupić w mięsnym, takie niby trochę gorsze gulaszowe czy coś, to psu zupełnie styknie, i jakąś marchewkę wrzucic do michy pokrojoną. Gdybyś kupiła psiakom jakieś witaminki np Flawitol- to jest w proszku- kosztuje około 25 zł, i dosypywała do żarcia to już wogole byłoby miodzio :)
Może trzeba rodziców stopniowo przekonywać

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

:Help_2:[FONT=Arial Black]Mam straszny problem z psiakiem otuż fafik jest psem niejadkiem prubowałam duzo karm:Eukanuba,Royal canin,Acana,Arion,Best choice,Hill s, A ostatnio miał tymczasowo Royal Canin VD Hepatic ,Royal Canin VD Early Cardiac , Royal canin weight[/FONT][FONT=Verdana] [FONT=Arial Black]&[/FONT] [/FONT][FONT=Arial Black]osteo .... Teraz kończy mi sie karma i musze kupić coś i nie wiem co :placz:Karma musi być dla psów mini bardzo drobna i musi być bardzo dobrej jakości cena nie gra roli:roll:.....[/FONT]





[FONT=Arial Black][SIZE=1]Dodam jeszcze ze psiak jest w dobrej kondycji jest to pies 8 kilogramowy w wieku 8 lat (skończy 28 sierpnia) jest to pies ras małych....Fafik ma problemy z zaparciami i dobór karmy jest trudny mam nadzieje że mi coś doradzicie Bardzo Was Prosze...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][/FONT]
[FONT=Arial Black][/FONT]
[FONT=Arial Black][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=1]Julita i pies Fafik (hawańczyk)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Hawanka, jeśli pies nie chce jeść zrób mu ,,głodówkę".
Postaw miseczkę w porze karmienia na pięć minut. Nie zje - zabierz. W następnej porze karmienia powtórz to. I tak do stutku, jak zgłodnieje to zje.
Twój pies jest psem starszym, więc może wystepować u niego tzw. ,,starczy brak apetytu", który wiąże się z mniejszym zapotrzebowaniem na energię.
Karmę, wybierz jedną z tych, które podałaś - tę, która jest najdrobniejsza i Twoim zdaniem najzdrowsza dla psiaka
(przyspiesza trawienie):p

Link to comment
Share on other sites

Polecam puszki Animonda dla juniorów i Finnern z dziczyzną.
Są w dobrej cenie w ekonomicznych pakietach:
animonda kurczak, królik i serca indyka
[URL]http://www.perro.com.pl/sklep_zoologiczny_animonda_grancarno_junior_kurczak_i_krolik_12x400g-1091.html[/URL]
[URL]http://www.perro.com.pl/sklep_zoologiczny_animonda_grancarno_junior_wolowina_i_serca_indyka_12x400g-1089.html[/URL]
Finnern - Rinti z dziczyzną:
[URL]http://www.perro.com.pl/sklep_zoologiczny_finnern_rinti_wild_dziczyzna_12_x_400g-1186.html[/URL]

Oczywiście co do karmienia tym stale, to nie ma potrzeby, ani nie wychodzi to tanio, ale jako dodatek do gotowanych makaronów, kasz czy płatków, albo jako urozmaicenie jest rewelacyjne.

Monia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='358Andzik358']podkleje sie ;) moj Bruno to kundelek, ok. 1,5 kg :* jaka karme polecacie? lepiej sucha? a co z takim 'domowym' jedzonkiem? moge dawac mu troche typowo psiej karmy a troche takiego jedzenia wlasnej roboty czy lepiej nie mieszac?;) z gory dzieki ;)[/quote]
Ja polecam zdecydowanie wybrać jeden ze sposobów karmienia, albo karma, albo gotowane/barf + witaminki.
Co do karmy to jest temat rzeka...wybór nieograniczony.
Z tych co ja przerabiałam to śmiało mogę polecić Josere, Acane, Purine Pro Plan.
Obecnie karmie sunie Joserą i jestem bardzo zadowolona (odpukać):loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...