Jump to content
Dogomania

York- pytania przed kupnem


martyska

Recommended Posts

nie rozumiem jak można narażać szczeniaka na takie ryzyko. Tak naprawdę kwarantanna to nie tylko nie wychodzenie ale również uniemożliwienie mu kontaktu z butami.
Jak ktoś upiera się przy swoim to w czym problem? Byle później nie płakał tu że psiorek chory.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

[quote name='ewa2909']Nawet na momecik nie wolno z takim malenstwem wychodzic na dwor.Dopiero po kwarantannie ktora trwa do ok 3 miesiecy.Pokaz zdjecie swojej slicznotki.[/quote]
Bez przesady, 3 miesiące nie wychodzić z psem na dwór? :shake:
Rozumiem 2-5 tyg. ale 3 mies to przesada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Czytałam w książce o yorkach, że piesek który w przyszłości ma się załatwiać na dworze, on ma się nie uczyć w domku na jakieś gazety albo szmatki i co o tym myślicie?[/quote]
A na co ma się niby w domu załatwiać? Na podłogę? Bardzo proszę - jak wolisz :cool1:
Powiedz lepiej co to za mądra książka :p Pisali może coś o kwarantannie?? I gdzie piesek ma się załatwiać podczas niej??

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']Kwarantanna trwa 2 tygodnie po szczepieniu. Przez ten czas nie wolno z psiakiem wychodzić na dwór! Ja uczyłam Jess załatwiać się na podkłady (mogą być szmatki, gazety). Jak kwarantanna się skończy możesz zacząć uczyć załatwaić się na dworzu.[/quote]
No... jak 2 tyg to nie ma problemu :)
Zawsze można kupić kuwetke na te 2tyg, to przecież nic złego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']A na co ma się niby w domu załatwiać? Na podłogę? Bardzo proszę - jak wolisz :cool1:
Powiedz lepiej co to za mądra książka :p Pisali może coś o kwarantannie?? I gdzie piesek ma się załatwiać podczas niej??[/quote]
jest to książka Yorkshire Terrier z serii Hobby

Link to comment
Share on other sites

Pies ma kwarantanne do ostatniego szczepienia,tzn jeszcze tydzien po:roll:Wczesniej wypuszczasz na wlasne ryzyko:cool1:Jak zachoruje bedzie przez Ciebie.Cięzko tak wytrzymac ten okres tym bardziej ze istnieją podklady?
Tak samo jak Wet nie powinien szczepic szczeniaka rasy york szczepionką wieloskladnikową czyli taka o większym skladzie niz zwykle.Szczeniakowi zaszczepionemu taką szczepionką moze nic nie byc a moze tego nie wytrzymac gdyz to jest malenki organizm.Moj Wet oczywiscie o tym wie,ale wielu nie wie i trzeba im zakomunikowac:roll:Takimi jak ja to nazywam wieloskladnikowymi kombajnami weterynarze szczepią tylko dwa razy a nie jak to zwykle bywa 3:roll:

Link to comment
Share on other sites

Zaraz zwariuje!

Ty jakos moglas za przeproszeniem srac w pieluchę, to pies tez moze załatwiac się na pieluszkę zanim wyjdzie z domu po kwarantannie!

Bzdurą jest, że pies, który ma w przyszlosci chodzic na dwór nie może robic w domu na szmate-mate, widocznie źle zrozumialas, bo może robic. Tylko gdy po kwarantannie go uczysz wychodzic WTEDY DOPIERO zabierasz pieluchy maty-szmaty i inne, żeby pies widział, że ma teraz robic na dworzu!


JAKIS DRAMAT???

Link to comment
Share on other sites

... ale, wracając do kwestii merytorycznych - osobiscie nigdy nie uczę moich psów sikania na gazety, podklady, maty itd.
Jakoś wytrzymuję (dywany oczywiście zwijam :lol: ).

Więc można spokojnie przyjąc do wiadomości iż sa takie jednostki ktore nie używają podkladów... i raczej nie jest to dewiacja (przynajmniej taką mam nadzieję).

Wielu moich klientow ktorzy mają psy uczone w dzieciństwie sikania na podkłady boryka się za to potem z kwestią "sikania na miękkie" :lol: włącznie z kanapami... Nie jest to przypadek, niestety - ale de gustibus.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']No, o tym właśnie mówię (tylko ja nie używam mopa, a staroświeckich szmat ;) ).[/quote]
Można i tak, ale wtedy pies załatwia się pewnie po całym domu i weź teraz szukaj takiego małego siq czy kupki :roll: Na kanapy pewnie też sie wtedy załatwia. no chyba, ze nie ma wstępu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...