Jump to content
Dogomania

Aleksandra Lubaszka


Huskuś

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Bardzo miła sędzina :) Maca, ogląda wszystko co trzeba, zwraca uwagę na temperament psa i przygotowanie do wystawy. W mojej rasie sprawdziła wszystko oczy, jądra, zęby i dodatkowe pazury. Chętnie pojadę do tej sędziny drugi raz. Sprawdzała też pigment u nas dość nietypowo ponieważ kazała pokazać podniebienie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dokładnie macała. Sprawdzała długość ogona wobec tylnych nóg, co się młodej jeszcze suczce nie spodobało. Sędzina nie obniżyła oceny, ale radziła popracować nad socjalem (suczka tylko nerwowo sie obracała i lekko zamruczała). U nas bardzo podobał jej się lekki, elegancki ruch, sposób wystawiania i zrównoważny charakter.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 years later...

się dołączę bo dzisiejsza wystawa przelała czarę goryczy. Oglądałam jej sędiowanie w Krakowie. ocena typowo po znajomości. Wygrywał pies drugiego sedziego, nie umiejący się pokazać, zupełnie nie przygotowany do wystawy, nie ptrafiący ustać w pozycji, a hendler- śedzia jakby dopiero co zszedł z najpki na plaży. Dzisiaj było to samo!!! ZNAJOMOŚCI, ZNAJOMOŚCI i ZNAJOMOŚCI.Zwycięzce wziął pies z rażącymi wadami, nieumiejący się pokazać, lękliwy na maksa.Ocena jego budowy było zrobienie rękami " hous pokus" bez dotykania.... Być może boli mnie to bo mój Int.Ch i Multi Ch. wygrał z takim psem. Nie żal przegrywać z ładnymi psami....ale tutaj...Do psa z kl.championów zarzut że za jasne oko, a wygrywający pies oko jasniutkie ja nie wiem co...Druga rasa- wygrywa pies również baaardzo lękliwy, ogon na brzuchu.. zdecydowanie gorszy...Ale jest znajomy.Byłam u tej pani już nie pierwszy raz.Raz nawet dała nam BOBa...Ale widocznie nie było tam większych znajomych. Jestem bardzo zniesmaczona.BAARDZOOO.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Tak znam i nie mam dobrego zdania. Znam prywatnie i wystawowo ,że tak powiem po fachu .Ostrzegam tych ,którzy mają zatarg prywatny bądź inny to na pewno odbije sobie to na wystawie. Sędzina potrafi nawet uprzedzić ze nie ma się czego szukać na jej ringu a pies będzie oceniony źle bez względu na jego predyspozycje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...