Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki dziewczyny.

Tak, to ten. Wiedziałam, że ta chwila nadejdzie, ale czlowiek nigdy nie jest gotowy. Zresztą po leczeniu bylo dużo lepiej. I nagle w ciągu kilku dni sie bardzo pogorszyło i nie udało się go uratować.:-(

Link to comment
Share on other sites

Może Wy mi coś poradzicie. Od kilku dni nasz Edy nie bardzo chce jeść. Z dziennej porcji zdjada ok 30 g (dzienna porcja 95-100g) Jedzenie w sumie się nie zmieniło, bo nadal dostaje royal junior z domieszką adulta. Próbowałam mu dawać sam junior, ale też nic. Myślałam, że może za mało ma ruchu, ale nawet po 2 godzinach spacerowania tylko podchodzi do miski powącha i idzie sobie. Wagi mu nie sprawdzałam ostatnio, bo nie bardzo mam na czym, a niechce mi się do veta jechać specjalnie.Zaczynam się trochę martwić jego zachowaniem, ale może to normalne na wiosnę :roll: :roll: Co o tym sądzicie??

Link to comment
Share on other sites

Mona- jeśli Ediego zachowanie oprócz jedzenia jest takie jak zawsze, ma humor, jest wesoły, kupy i sikanie w normie to myślę że na razie nie ma się czym przejmować. Może rzeczywiście się zakochał albo ma chwilowe osłabienie apetytu. Jeśli to się będzie utrzymywało dłuższy czas, tydzień lub dlużej to możesz ewentualnie wtedy zajrzeć do weta. Na próbę możesz mu jeszcze zmierzyć temperaturę. Mój pies potrafił nie jeść kilka dni, ale był wesoły, kontaktowy. Pies się przeglodził, przeszła mu miłość lub inne zawirowania, to i wrócił apetyt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']A u nas smutne to były święta. Odszedł od nas Klakier - kot, który był z nami 17 lat. :-(
Nawet Milo byl jakis spokojny.[/quote]
[*] WIELKA SZKODA. Ale kiedyś taki czas nadchodzi - niestety:placz:

Ale najważniejsze, że przeżył swoje 17 lat wśród kochających ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria']
[*] WIELKA SZKODA. Ale kiedyś taki czas nadchodzi - niestety:placz:

Ale najważniejsze, że przeżył swoje 17 lat wśród kochających ludzi.[/quote]

Ja to wszystko wiem, ale i tak żal :(.

Link to comment
Share on other sites

Moje psiaki poczuły pełnię wiosny i strasznie się rozleniwiły:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/5628/kopiadsc07337vf9.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img340.imageshack.us/img340/8163/kopiadsc07379he5.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Fort Mysia Zagłada..................... no comment na razie, bo nie wiem czy sprawa nadal aktualna
mam nadzieję, że nie....[/quote]

Aga daj znać jak się czegoś dowiesz.
W razie czego będziemy szukać domu.:(
To bardzo fajny psiak i dobrze by było, żeby trafił do dobrego domu.

Link to comment
Share on other sites

Z wielkimi trudami graniczącymi nawet z :comp26: :comp26: :comp26: uruchomiłam własną stronę internetową. Jest bardzo amatorska i niedoskonała ale jak na moją tępą głowę to wygląda całkiem nieżle. Uruchomiona jest dopiero strona Rejki ale postaram się ją w miarę szybko rozbudować. Będę wdzięczna za komentarze i wpisy w księdze;) .

Link to comment
Share on other sites

to żeby do końca wątek nie umarł ja mam małe pytanko. Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda życie pod jednym dachem z JRT suczką, która ma cieczkę i JRT psem?? My mamy plany zakupienia drugiego psa, jest to oczywiście odległa przyszłość, ale mój TZ kręci nosem na suczkę.A ja bym chciała, żeby to była suczka. Jemu się wydaje, że jest bardzo ciężko w domu, gdy suczka ma cieczkę. Nasza sąsiadka też trochę mu nagadała, że jak jej suczka będzie miała cieczkę, to Edy będzie wariował w domu. Po takiej informacji reakcja TZ "widzisz, będzie wariował jak sąsiadki suka będzie miała cieczkę, a jak pod 1 dachem będzie suczka??" Czy naprawdę jest tak strasznie ?? PODAJCIE JAKIES ARGUMENTY ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pod jednym dachem są pies i suka to jakby nie było 2 razy w roku trzeba być bardzo cierpliwym. Zależy jeszcze od psa. U mnie mam psa samojeda i jak Rejka zaczyna cieczkę to jest grzeczny. Nawet jej nie pilnuje. Sajgon zaczyna sie wówczas gdy jest już gotowa do krycia. Wówczas izolacja zwierzaków jest dosyc uciążliwa, bo pies chce do suki, ale suka chce równieć do psa:oops: . Ale praktycznie taki kocioł trwa kilka dni więc idzie przeżyć. To na pewno zależy od poszczególnych osobników, jedne sa bardziej kochliwe, inne mniej. Mój samojed wówczas prawie nie je, nie śpi, dyszy, sapie i wszędzie za mną chodzi. Ja mam o tyle dobrą sytuację, że gdy moja cierpliwość się wykończy to mogę go eksmitować na parę dni do stajni:eviltong: .
W czasie ostatniej cieczki Rejki miałam przejściowo w domu psa bezdomnego jej wielkosci. To ona jak już była w fazie krycia na mojego samojeda w ogóle się nie patrzyła a wręcz rzucała z zębami, bo ona sobie upatrzyła właśnie tego Pokerka. Pewnie myślała: ten kawaler jest mojego wzrostu- tego chcę!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mona_27']ja się chyba zastrzelę !!!!!!!:2gunfire:
[URL]http://www.allegro.pl/item189654201_jack_russel_terrier_terier_jacki_russelki_.html[/URL]

ZOBACZCIE JAKA CENA!!!!!!!!!!!!![/quote]
Chyba nie mieli jak ich upłynnić (są z października) dlatego "podciągneli" je do rasy jacków. Bez komentarza:shake:

Link to comment
Share on other sites

POwiem tak - zakup klatkę:cool3:

Mam 2 psy i 2 suki parsonki. Jaksuka ma cieczkę, to psy wyją, robią się namolne i agresywne do innych psów - w tym też do siebie (Emir chce zjeść Kropka:mad: oraz naszego posokowca, odgania też inne suki :roll: od wybranki ). Sukę/psa trzeba trzymać w klatce bez litości, nie wypuszczać nawet na chwilkę razem, bo może być to akurat ten dzień :cool3: . Najlepiej w tym czasie klatkę przykryć np prześcieradłem, żeby psiaki się nie widziały i nie nakręcały.
Suki mają płodne dni różnie i nie zawsze jest to 9 -12 dzień. Moja Fana daje się kryć w 15-16 dniu, więc pilnować trzeba cały czas trwania cieczki.
A tak ogólnie, mieś dwa psiaki to fajna rzecz :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...