Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

[quote]Startujesz z nią na Agility i to z sukcesami o ile mi wiadomo.[/quote]
Tak nawet nam idzie :D Namawiam też Ludka z Milo :) Dzięki temu agility trafiłyśmy też do reklamy Ferwexu ( oglądajcie jeszcze czasem leci :D ).
[quote]A w ogóle jednemu Panu na wystawie Milo się bardzo podobał i chce namiary na Ciebie. Mogę mu podać?[/quote]
Oczywiście że możesz :lol: Zawsze zapraszam , nowych chętnych :D nigdy za wielu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='PARSONRK']No co wy :D Już weekend :lol:[/quote]

No właśnie, od dzisiaj uffff nareszcie!!! Słonko świeci, wychodzę z maluchami na podwórko (bo mam szczenięta Jacki) i chce się żyć!!! Jak są w domu to strasznie rozrabiają a po powrocie z podwórka do śpią jak susły. A jest ich trochę bo aż 7 szt. Ale w sumie z nimi to sama radość!!!! Aż żal będzie się z nimi rozstawać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']zachraniarka! Ona nawet labki umie skubać! [/quote]
[quote name='Flaire'][quote name='Abi']Ech Flair, jak mi Zachraniarka wytrymuje parsona bedzie wygladal jak airedale terrier :wink: 8) . [/quote]To Huguś już jak serdelek wygląda? :wink: :o :roflt:[/quote]

No tak..
Ledwo człowiek wyjedzie i już go obgadują :wink:

Huguś po tym jak go na tydzien porzuciłam rzeczywiście zrobił się troszku jak serdelek, ale szybko to naprawimy.

Abi
a może jednak dasz się skusić i pozwolisz mi poćwiczyć na Didi skubanie. No nie daj się prosić, bądź dobrą koleżanką :lol: :lol: :lol:

Ps. Ale oczywiście wyskubię ją na erdelka to możesz być pewna :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria'][quote name='PARSONRK']No co wy :D Już weekend :lol:[/quote]

Słonko świeci, wychodzę z maluchami na podwórko (bo mam szczenięta Jacki) i chce się żyć!!! Jak są w domu to strasznie rozrabiają a po powrocie z podwórka do śpią jak susły. A jest ich trochę bo aż 7 szt. Ale w sumie z nimi to sama radość!!!! Aż żal będzie się z nimi rozstawać.[/quote]
Wiem coś o tym :roll: Ale zaraz będą następne :D

Link to comment
Share on other sites

Nie tak szybko będą. Co prawda mam 2 parsonki z cieczką ale kryć je nie będę (małe zainteresowanie parsonami) a nie chcę już powiększać stada (w sumie 9 szt dorosłych jacków i parsonów). Więcej chętnych zgłasza się po Jacki w przeciwieństwie do chociażby Niemiec, gdzie większość chce jednak parsony. Jak Atmunia będzie miała cieczkę (jack) to ją pokryję.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie jest to też zastanawiające ale chyba spowodował to film MASKA. Za zachodzie m.in. Niemcy, Holandia a także Czechy większą popularnością cieszą się parsony a u nas na odwrót - zresztą jak ze wszystkim w Polsce!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Faktycznie populacja Parsonów jest niewielka. Ja chciałam właśnie Parsona i miałam kłopot. W końcu jechałam po niego 650 km :D [/quote]
Ale za to masz najładniejszego psiaka z całego miotu :P . Jak się z Emirem spotkają na ringu w tej samej klasie to chyba będe druga ( o ile Mały będzie grzeczny :D )
[quote]
A swoją drogą to ciekawe dlaczego ludzie wolą Jacki?[/quote]

To chyba też wpływ wzrostu. Ludzie myślą, że jak są mniejsze, to jest więcej spokoju - jak pomyłka z jamnikami. Wszyscy myślą, że jamniory są takie grzeczne :roll: , akurat ! :evilbat:
Jacki mają też częściej gładką sierść - miałam dużo ludzi którzy szukali gładkiego parsona, a ja już miałam tylko szorstkie. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria'] Na zachodzie m.in. Niemcy, Holandia a także Czechy większą popularnością cieszą się parsony a u nas na odwrót - zresztą jak ze wszystkim w Polsce!!!![/quote]
Niemcy kładą duży nacisk na stronę użytkową psów, a wiadomo, że większy (wyższy ) psiak może więcej. Tak jak przy koniach, nie wiem czy Jack tak łatwo by za końmi latał jak moje potwory :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'] Tak jak przy koniach, nie wiem czy Jack tak łatwo by za końmi latał jak moje potwory :D[/quote]
Hej!!

Bede bronic honoru jack'ow :lol: :wink: Wczoraj z moim przyjacielem Rocky wybral sie na koniki-najprawdziwszych galopkiem przebyli jakies 20 min-i z relacji Michała wynikalo ze łaciaty calkiem blisko sie kunia trzymal,potem takze nie wiele zwalnial :wink: Co do podobania sie czy nie-jak dla mnie oba russele sa cudne :D

Link to comment
Share on other sites

Na niezbyt częste spacerki to jacki są super, ale nie wiem jak by było przy dużych koniach po 1,5 h terenie :D
Wiem, że moje potwory to idą jak burza, a po powrocie przynoszą mi piłeczkę :P
Nie twierdzę, że są złe do koni i się nie nadają, ale szczerze : miałam sporo psów większych i mniejszychi mogę powiedzieć,że rozmiar 35-45 cm jest jednym z najbardziej wytrzymałych :P

Link to comment
Share on other sites

Hej!!

Mnie osobiscie jeszcze 3-4 lata temu moj pies przerazal :o Po 4 godzinach biegania przy rowerze(10 min przerwy co bym mogla sie przebrac :wink: )nastepnie jakis 3-4 przy konisiach(mam ten komfort ze wujek ma nie wielka stadninke :D )mial sile bawic sie jeszcze frisbe :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

No to ja też coś wtrącę: otóż moje parsony i jacki są pieskami polującymi i zarówno jedne jak i drugie są "nie do zdarcia". Ich wytrzymałość budzi respekt nawet przy takich "wielkich" terierach jak Jagteriery, które do południa biegają jak szalone a później padają "jak kawki". A później myśliwi "padają jak kawki" ok. godz. 15 a nasze psy jakby nigdy nic, zdziwione patrzą że to już koniec i czas wracać do domu. Z tego ich "zdziwienia" niekiedy w trakcie powrotu dochodzi do rodzinnych awantur - JESZCZE MAJĄ TYLE WIGORU!!! Aż dziw!!! Jacki dotrzymują kroku parsonom mimo że mają krótsze nóżki (przypomina mi się Pawlak z Kargulem) hahaha

Link to comment
Share on other sites

No to trzymam was za slowo, bo ja chce psa, ktorego nie mozna zmeczyc :D
A co do jackow, ja mam swoja teorie, wiele osob uwaza, ze to psy bardziej ekskluzywne, to psy dla aktywnych mieszczuchow, a parson to pies uzytkowy, dla mysliwego. No i ok :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria']No to ja też coś wtrącę: otóż moje parsony i jacki są pieskami polującymi i zarówno jedne jak i drugie są "nie do zdarcia". Ich wytrzymałość budzi respekt nawet przy takich "wielkich" terierach jak Jagteriery, które do południa biegają jak szalone a później padają "jak kawki". A później myśliwi "padają jak kawki" ok. godz. 15 a nasze psy jakby nigdy nic, zdziwione patrzą że to już koniec i czas wracać do domu. Z tego ich "zdziwienia" niekiedy w trakcie powrotu dochodzi do rodzinnych awantur - JESZCZE MAJĄ TYLE WIGORU!!! Aż dziw!!! Jacki dotrzymują kroku parsonom mimo że mają krótsze nóżki (przypomina mi się Pawlak z Kargulem) hahaha[/quote]
Nie chodzi mi o to czy są nie do zdarcia, czy nie. Tylko,że parsonom jest łatwiej nadążyć za czymkolwiek.Same powiecie,że na 1 krok parsona jack wykonuje 2. A,że obie rasy są nie do zdarcia to wiem z autopsji :P

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu : Czemu jacki są chętniej kupowane w Polsce?
Asiunia, ty jako właściciel jacka powiedz (napisz) nam dlaczego wybrałaś jacka a nie parsona ?

[quote]Jacki dotrzymują kroku parsonom mimo że mają krótsze nóżki [/quote]
Ale szybciej się zużywają :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Wracając do tematu : Czemu jacki są chętniej kupowane w Polsce?
Asiunia, ty jako właściciel jacka powiedz (napisz) nam dlaczego wybrałaś jacka a nie parsona ?
[/quote]
Hej!!

Ja co do wyboru rasy nic do powiedzenia nie mialam :wink: W świeta Bozego Narodzenia zadzwonila ciotka z pyt. "Czy nie chcemy małego terriera?"Ja liczyłam na foxa moja mama na york'a ,a trafil sie russell :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...