Jump to content
Dogomania

2-letnia przerwa w zastrzykach przeciw cieczce?


Karolajnaxx

Recommended Posts

Witam, moja sunia ma 5 lat i od 2004 roku zastrzyki przeciw cieczce. Gdy dziś byliśmy na szczepieniu, nie było weterynarza i zastrzyk robiła pielęgniarka. Powiedziała, że po kolejnym zastrzyku (w lutym) powinniśmy zrobic 2 lata przerwy od zastrzyku. Jak to jest z tą przerwą? Czy to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Na Twoim miejscu w ogóle przestałabym podawać to świństwo... Nigdy nie podałabym tego swojej suce i odradzałabym każdemu, kto by chciał. Zastrzyki antykoncepcyjne to najgorsza opcja zapobiegania ciąży u suki. Powodują zaburzenia hormonalne, ogromnie zwiększają ryzyko ropomacicza i raka sutka. Najlepiej sukę pilnować albo wysterylizować.

Link to comment
Share on other sites

W każdym sensownym źródle n/t zastrzyków przeciw cieczce jakie czytałam, było podkreślone, że jest to metoda do jednorazowego podania, na wypadek np. wyjazdu, a nie do wieloletniego stosowania co cieczka, więc logiczne, ze nikt nie pisze czy przy stałym stosowaniu robi się przerwy i jak długie. Twoja wetka zdaje sobie sprawę z zagrożenia, stąd powiedziała o przerwie w stosowaniu zastrzyków. Niestety wielu wetów w ogóle nie mówi o skutkach ubocznych i stosuje zasadę "klient nasz pan" - jak właściciel chce i płaci to wet robi zastrzyk i tyle.

Wypowiadasz się na publicznym forum, gdzie każdy użytkownik może komentować sprawę, którą opisujesz. Moja wypowiedź jest na temat, dotyczy zastrzyków przeciwko cieczce i w żaden sposób nie obraża Twojej osoby. A że zastrzyki są szkodliwe napisałam nie po to, żeby Ci dokuczyć, tylko dla dobra Twojego psa. :roll:

Link to comment
Share on other sites

no właśnie jak to jest z tymi zastrzykami? Bo naprawdę czasem sitak zdarza że przed wyjazdem zaplanowanym z psem ona dostaje tej cieczki.Zastrzyki maja to na jakis czas powstrzymać.
Niestety moja wetka nie informuje o skutkach ubocznych.dobrze e tu to przeczytałam. Więc jak mówicie można podać je sporadycznie.CZyli co jakiś czas?
MAm częste wyjazdy z psem wiec chcę si upewnić co do stosowania tego specyfiku.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej nie stosować go w ogóle. Suka ma na tyle regularne cieczki, że można orientacyjnie przewidzieć kiedy wystąpi cieczka i dostosowac swoje wyjazdy. Jeśli suka od dłuższego czasu ma bardzo nieregularne cieczki i/lub ciąże urojone, warto pomyśleć o sterylizacji, bo może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, przy których wzrasta ryzyko ropomacicza i raka sutka.

Ogólnie jeśli chodzi o zastrzyk, im rzadziej tym lepiej. Nie podałabym suce tego specyfiku w ogóle, i nikomu nie radziłaby stosować częściej niż raz na kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...