Jump to content
Dogomania

Choroba czy przewrażliwienie?


faza14

Recommended Posts

Witam ponownie. Nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiona (pierwszy piesek - szczeniak ze schroniska) czy to na prawdę choroba :-(

Moją suńkę mam od tygodnia. Przywieziono ją do schroniska w tym samym dniu co ja ją zabrałam. Została zaszczepiona i odrobaczana. Kilka dni później zwymiotowała i wet powiedział, że ma coś takiego jak nieżyt przewodu pokarmowego (wywołany zmianą środowiska, karmy itp.). Już 3 dni (z 5 nakazanych) podaję Luce syropek. Jest dobrze, ale sama nie wiem czy suńka nie jest za spokojna. Dużo śpi, ale na spacerki chodzi chętnie, bawi się z innymi szczeniaczkami, biega i wogóle. W domku jeśli nie śpi to albo się też bawi (nie za długo) albo krąży z kąta w kąt (szukając miejsca??). Wracając do spacerków, to ciągnie na smyczy, a ja chcąc ją tego oduczyć zatrzymuję się i idę dopiero jak przestanie. Wczoraj strasznie się miotała i nie chciała dać za wygraną, trochę zakaszlała (myślę, że to normalne, ale teraz się bedę bała zatrzymać jak będzię ciągnąć ;/ ). Dziś rano zaczęła dziwnie odkrząkiwać, charkać (nie wiem jak to nazwać, ale na typowy kaszel to nie wyglądało...). Potem przestała, a przed chwilą jak szła to łepek spuściła i znowu tak robiła (króciutko). Mama mówi, że się najadła jakiś kłaczków (???). Do tego łupież. Dodam, że dzisiaj jak mama wyszła z nią na spacerek o godzinie 8.30, a potem ja o 11 to dwa razy zrobiła kupkę.

Może jestem przewrażliwiona, ale co chwilę mi coś nie pasuje w zachowaniu Luki. Przepraszam, że się tak naprzykrzam, ale chciałabym już mieć za sobą ten wiek szczenięcy, bo niedługo dostanę zawału przez tego szczyla :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to szczeniak to normalne że bawi się, je i śpi - trochę jak ludzkie niemowle tylko ładniejsze;)

Jeżeli prowadzisz w obroży i kaszle po tym jak pociągnie to normalne, może spróbuj uczyć na szelkach?
Jeżeli kaszle sama z siebie, ma podwyższoną temperaturę, jest ospała itd do weta.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, dziękuję za troskę :loveu: jedziemy po 17, jak tata wróci z pracy. W nocy miała straszny atak, co chwilę prychała, biedactwo :placz: jestem w 98% przekonana, że to kaszel kennelowy... kiedy to moje babsko będzie zdrowe? :-( dziś skończyliśmy podawać syropek na ten nieżyt...

Link to comment
Share on other sites

Jestem, jestem kochani. Słuchajcie, mała ma nieżyt oskrzeli. Mamy antybiotyk na tydzień, kontynuacja syropku przez 3 dni i syropek wykrztuśny Mucosolvan. Zapomnielimy tylko spytać weta ile razy dziennie ten syropek :oops: jak myślicie?

ps. mała powinna zjeść o 18, ale dopiero teraz wróciliśmy, chYba za późno, żeby jej podać jedzenie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchajcie, znowu jest źle :angryy: jutro idziemy do weta... (nawiasem mówiąc, co sądzicie o wrocławskiej lecznicy przy ulicy Kardynała Mieczysława Ledóchowskiego 9?) , od kilku dni znów biegunka, dziś w nocy zrobiła kupkę na dywan (niezbyt zadowalającej konsystencji...). Ten antybiotyk na nieżyt oskrzeli przedłużyłyśmy o 3 dni, jest na prawdę lepiej, ale dalej sobie "chyrla". Dziś dałyśmy Luce węgiel (już 2 razy) + głodówka... oprócz tego martwi mnie:
-kichanie
-drapanie się (nie ma pchełek, bo lekarz sprawdzał), ma łupież
-liże się
-podgryzuje sobie łapki i ogonek
-bardzoo chuda, jest u nas już 2 tygodnie i nie przybiera na wadze
- w dalszym ciągu robi za odkurzacza spacerowego, dziś mimo mojej interwencji zjadła złotko...

Zanim pójdę do weta, moż wy coś niecoś powiecie? Ja już nie mam siły, niedługo szczepienia, znowu osłabiony organizm i znowu choroba? Może jakieś witaminki, czy coś? HEEELP!


Link to comment
Share on other sites

Na odległość nic Ci nie pomożemy. Jeśli sunia jest chuda, ma problemy z trawieniem, to może miec pasożyty, przykładowo tasiemca, którego nie zwalczają wszystkie środki odrobaczające. Wet powinien zrobić badanie kału, jeśli jeszcze nie było robione i ewentualnie dobrać lek. Co to jeszcze może być - jakaś poważniejsza choroba zakaźna, którą szczeniak mógł złapać jeszcze przed szczepieniem.

Drapanie się i łupież mogą być skutkiem alergii pokarmowej. Poczytaj o tym więcej na dogo.

O weta najlepiej zapytaj w dziale 'weterynarze', bo tu niekoniecznie musi wejść ktoś z Twojego miasta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...