Jump to content
Dogomania

Pogaduchy przy kawie


czapla

Recommended Posts

Nie będę zakładać nowego wątku na wystawach, tutaj Wam napiszę.
Byłam w Rumunii w Sibiu z Saxanką i Semisią - dwie wystawy międzynarodowe dzień po dniu, dziewczyny zgłoszone jedna na jedną druga na drugą wystawę, obie wróciły z CACIBem (kolejny krok do intera) i z championatem Rumuni (bo obie sa chamionkami Polski,więc się należy jak dostaną CACIB albo BOB, nie pamiętam:roll:)
Wystawy zorganizowane dobrze, no może panie z obsługi troche szwankowały - trzeba było patrzeć czy wszystko wpisały do karty ocen i upominać się o różne karteczki, sznureczki pamiątkowe i tyle.
Rumunia, to piękny kraj. Dostali pieniądze w Unii i widać zmiany - dużo się buduje, ulice nabierają kolorów - ja przejeżdżałam przez Rumunie trzy lata temu i różnica jest zauważalna. Ludzie mili i życzliwi, sami Rumuni przestrzegają przed Cyganami ( to niestety ta nacja przysporzyła Rumunom złej sławy...)
Wycieczka fajna, towarzystwo świetne, tylko mieliśmy przykrą przygodę - 140 km od Sibiu wyleciał nam duży pies na droge (watahy owczarkopodobnych psów są tam normalne) - zabrał ze sobą przednią tablicę rejestracyjną i w szoku uciekł, a my zostaliśmy z rozwalonym zderzakiem i chłodnicami... ściągnęli nas znajomi, ale wróciliśmy do Polski na lawecie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nasz wesoły busik zawierał 6 ludzi i 7 psów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Grand skończył 3 lata:knajpa: Z tej okazji Pańcio zafundował mu wycieczkę.:painting:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/469f611190840cda.html"][IMG]http://images37.fotosik.pl/166/469f611190840cdamed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3132e441140f4eea.html"][IMG]http://images43.fotosik.pl/170/3132e441140f4eeamed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e1019b31d20bd05f.html"][IMG]http://images39.fotosik.pl/166/e1019b31d20bd05fmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wszystkiego naj...naj...najlepsiejskiego dla Granda!!!:new-bday::tort:
My wróciliśmy z wczasów w Bugłgarii - zadowoleni, opaleni, wypoczęci i z Sasanką interchampionem:multi: i z Semisią z kolejnym Cacibem:multi:
Teraz siedzę i czytam co się u Was działo, a widzę,że sporo.
Niunias też miał urodziny - 22 lipca skończyło psisko 8 lat. Stary ale jary:lol: Mój kochany głupol:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Od dłuższego czasu nie będąc, dorwałam się do kompa i powiem szczerze, że nie chce mi się wchodzić w głupie i niepotrzebne dyskusj, bo jest dla mnie rzecza oczywistą do kogo wybiega z uwagami Gokaiba.
Bywam bardzo rzadko, i znakomicie rzadziej cokolwiek napiszę, jeżeli mi się to wogóle uda z winy komputera, powody niepisania- to moja sprawa i tłumaczyć ich nie zamierzam, ale jak część z Was wie , nie piszę praktycznie na żadnym forum .
Aby nie przedłużać, bo nie mam na to siły, gratuluje wszystkim i wszystkiego, czego do tej pory nie gratulowałam.
Do Bratysławy na światówkę się wybieram, ale jak wyjdzie -zobaczymy.
Teraz pewnie spotkam sie z Markiem ( jeżeli zaszczyci mnie swoją obecnością) w Bratysławie w sierpniu, gdzie także mam nadzieje, dotrzeć- ale zobaczymy:roll:.

Jeżeli zdołam to zdam jeszcze relację z Koszyc, o ile starczy mi sił i nerwów.

Link to comment
Share on other sites

Już się Zebra obruszyła. Szczeniaki kerry jest w naszym kraju to święto.
Tak myślę, że dla dobra rasy, hodowcy powinni się dogadać, aby najciekawsze szczeniaczki z miotów znalazły właściwych właścicieli.
Muszą być pokazywane.:Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

No, znalazłam kompa, który działa:p
Gokaiba - nie dziwię, się Zeberce,że się obruszyła jeśli nie miała zamiaru nikogo pomijać. Ja to zupełnie inna historia, nie wypowiadałam się z premedytacją, ale jeśli już mnie sprowokowałeś, to proszę - nie bardzo do mnie przemawia coroczne krycie suki zwłaszcza, że jej kondycja nie jest najlepsza i trudno się regeneruje po ciąży, a po drugie miot ten nosi imiona zaczynające się na literę E, jak i moj. Jedno szczenie ma nawet takie samo imię jak moje, urodziły się w tym samym roku, więc mogą być mylone, a to też wcale mi się nie podoba... i to chyba dość powodów...
Co do pokazywania szczeniaków - dla mnie wcale nie muszą, ważne, by żyło im się fajnie. Jeśli za jakiś czas uznam, że może jednak warto, to postaram się zachęcic ich właścicieli, może im się spodoba, ale nic na siłę, a i o 8 tygodniowym szczeniaku bym się nie odważyła powiedzieć, że bedzie to super pies wystawowy, może mi się w nim coś podobać, ale to wszystko ulega zbyt wielu nieprzewidywalnym zmianom.

Marmur - Grand to fajne psicho i myślę, że na intera jak najbardziej zasługuje, więcej wiary w jego możliwości! Championat Polski w naszej rasie ukończyć jest dość łatwo i tak na prawde niewiele znaczy, więc trzeba troche dorobić tytułów, a interchampion brzmi nieźle;)

Link to comment
Share on other sites

Na Wystawie Krajowej Psów Myśliwskich w Legnicy (1.08.2009) udało mi się obfocić takiego oto CHŁOPAKA - KERRACZKA:

[SIZE=3][FONT=Calibri][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/1204/dsc0129s.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Calibri][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/3897/dsc0137r.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Calibri][IMG]http://img37.imageshack.us/img37/5922/dsc0145u.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

W drodze po puchar:

[SIZE=3][FONT=Calibri][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/3507/dsc0066p.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Calibri]Niestety, zdjęć z całowanka z moim udziałem nie miał kto już zrobić :lol:[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę, to te tytuły i tak niewiele znaczą. Int. czy Ch.Pl.
Można zaliczyć wystawę w Grecji lub w Turcji i jest Int.Ch. Tylko trochę kasy trzeba wydać i się wyjeździ. Ale po co? Piesek od tego będzie bardziej kochany? Piękniejszy? Grandzio jest piękny i bez zbędnych tytułów:loveu:. Walka o pudło psuje relacje międzyludzkie!:diabloti: Istnieje też coś takiego, jak sezonowa moda na określony "typ". Raz ciemniejszy raz jaśniejszy, duży potem maleńki.

Link to comment
Share on other sites

To ja Zebra, na haśle Czapli, bo akurat czasowo pomieszkuję u niej.
No cóż..... Grecja, Turcja, tam jeszcze nie byłam na wystawach, a to piekne kraje, więc może warto, szczególnie, ze dla nas takie wyjazdy, to zdecydowanie wakacje, ostatnio z siedmiu wystaw zgłosiłyśmy suki tylko na dwie,aby było po równo, a reszta, to morze, basem, i cholerka przystojni jak fiks bułgarzy bez gatek- tylko po co myśmy tych chłopów ze sobą ciągneły?????, ale racvja, ktoś nas musiał tam dotransportowac:evil_lol:
co to wystaw w wakacyjnych powiedzmy krajach, proponuję najpierw tam pojechać, a dopiero później opowiadać;) Wyjedździć równie dobrze można championaty wielu krajów, jeżeli sie tylko ma dobrze ustawiowionego hodowcę lub znajomegom, który zawsze podpowie gdzie i do kogo "należy" pojechać, tak jest w barrrrdzo wielu krajach Europy.
Sztuką jest pojechać, znaczy wogóle gdziekolwiek ruszyć tyłek,( a nie siedzieć, krytykować) i zawsze, podkreślam, zawsze dobrze sie bawić pokazując swoje ukochana i dla nas zawsze najpiękniejsze zwierzę i umieć podziwiać inne równie, albo nawet bardzie piękne i nie być zawistnym.
To tera ja - czapla - Gokaiba, po co uprawiać sport, czy człowiek jest od tego lepszy? mądrzejszy? ładniejszy?

Link to comment
Share on other sites

znowu ja Zebra,
słuchajcie, ale my tu mamy gadać sobie miło o naszych najukochańszych kerrakach, a nie docinać sobie nawzajem, a jak zwykle czytający z boku tzw. ciesze sie z kolejnej "jatki", dla każdego z nas nasz kerrak jest naj,naj i uważam, ze jak ktoś lubi jexdzić na wystawy i bawi go wystawianie swojego pupila to jego sprawa i niekoniecznie należy go podsumowywać, czy ma " trochę kasy" czy nie, robi to za swoje pieniędze i widać to lubi, a jeżeli tytuły nic nie znaczą, to mam propozycję- od przyszlego sezonu wszystkie kerraki w Polsce : po trzy wystawy odpowiednio dla suk bardzo dobra ocena i dla psów doskonała i do produkcji nowych pokoleń kerrakowych, bo po cóż jeździć, jeżeli te trzy wystawy wystarczą????:eviltong:

Dobra, a teraz idziemy obalić jakieś winko na trawce z kerrakami i komarami:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aha, a co do nieistotnych tytułów, dzisiaj na międzynarodowej wystawie w Druskiennikach na litwie, przepiękna suka z Estoni była 3 na grupie, dodam, ze do ścisłęj 5 sedzia młody Delmar z Irlandii wybrał 4 teriery krótkonożne i tylko 1 wysokonożnego, włąśnie cudnej urody i temperamentu Princess.
Idę, bo mi czapla całe wino wypije:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Sport rozwjia ciało i umysł.
Coś tam Panie mnie nie zrozumiały. Sam jeździłem na wystawy ponad 150 razy i w kraju i w obce landy. Sukcesy cieszyły, to prawda. Ale dla mnie nie to najważniejsze.
Same wystawy, to pal licho, ale komentarze po, to inna sprawa.
Kiedyś po wygranej Czaka na Klubowej Wystawie Terierów we Włocławku, usłyszałem, że to skandal. Potem gadanie że po znajomości. Tak samo było po wygranej Duni w Berlinie, gdzie w stawce było 13 suk z Niemiec, Holandii, Danii. Sędzia z Norwegii, Pani Anne Tove Strande, dała Duńce rasę i poprosiła o oklaski. Po wystawie ta Pani przyszła z kolegami sędziami do nas i poprosiła o pokazanie suczki. I to wystarczyło, zanim dojechałem do Polski, już były komentarze, że to znajoma. Dlatego mnie to denerwuje.
Nie można tak inaczej?
Reasumując, Marmur, jak Grandzio nie zdobędzie Intera to i tak będzie piękny:lol:.

Link to comment
Share on other sites

Nooooo, dojechałam do siebie do domku, cała zdrowa, z dzieckiem własnym, także całym zdrowym i z Semisią, całą , zdrową, ale jednak zmęczoną długą podróżą.
Co do zrozumienia, no cóż, widać durna jestem niesłychanie i odczytuję co innego niż jest napisane;).
Cieszę sie bardzo że inni także jeżdżą po wystawach i nie krytykują samego jeżdżenia, bo tak wychodziło z poprzednich postów. Co do komentarzy, hmmmm, to ja poprosze o pokazanie, gdzie tutaj były z mojej strony komentarze odnośnie wyników wystaw???? ja sama bardzo lubię jeździć na wystawy , czasem werdykt mnie może zadziwić, ale cóż, sędzia ma zawsze rację:evil_lol: i nie widze powodu, aby komuś umniejszać jego sukcesy,a sama jeżdżę bo lubię wystawy , a i mam suki które lubią się pokazywac, to tym większą sprawia mi to przyjemność, bez względu na rezultat. Co to układów, Gokaiba, bardzo Cię proszę, nie uważaj mnie za totalną blondynę, układy były, są i będą, pewnie , ze nie każdy je ma i ja napisałam, ze tak "można " zrobic wiele championatów, a nie że ktoś tak robi, więc proszę nie uwypuklaj czegoś czego nie napisałam, moją intencją była odpowiedź na Twoje pokazanie, ze Interchampionat można " wyjeździć", oczywiscie, ze można, tak jak wiele championatów, a frajdą jest jeździć i próbować, bez względu na to czy zna sie kraj , konkurencję i sędziego i ma sie tam odpowiednie układy i cały czas powtarzam, zawsze bawić sie dobrze, bo psy jednak dla znakomitej częsci z nas to [B]pasja[/B], a nie sposób na zarobek.
Ja wogóle nie rozumiem dlaczego doczepiłeś sie akurat Granda, hmm, to piękny pies i myslę, ze przy odrobinie chęci ze ztrony Marmura osiągną obaj bardzo wiele, a interchampionat, to tylko jedno z wielu przyszłych osiagnięć:lol:.

Dobra mam nadzieję, ze koniec dyskusji, bo mnie ona poprostu nudzi.

Z innej beczki: wąłśnie wróciłam z wyprawy na Litwę, powodów było kilka, m.in. wystawa 2*CACIB w pięknych Druskiennikach.
Wystawa świetnie zorganizowana, podobno całkiem w odróżnieniu od majowej, ja byłam w marcu w Wilnie i także bardzo mi sie wystawa podobała. Tym razem terenem były pięknie skoszone zielone trawy lotniska chyba jakiegoś aeroklubu..., ojej skończę jutro, bo właśnie weszła ekipa do mojego dziecka, a tu stoi komputer... dobranoc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...