Jump to content
Dogomania

Czy to średni czy olbrzym?


arucard

Recommended Posts

Witajcie,

przygarnęliśmy z żoną pieska, sznaucera, od rodziny, która chciała się pozbyć młodych (ok. 3,5 tyg.) szczeniąt oddając do schroniska. Z zapewnień rodziny wynikało, że matka to sznaucer średni, ojciec "niewiadomoco". W tej chwili Maja (tak nazwaliśmy nowego członka rodziny) ma lekko ponad 9 tyg. Na tą chwilę waży 5,2kg. Chcielibyśmy się upewnić czy taka waga w tym wieku potwierdza, że będzie to sznaucer średni? Według weta wygląda ona w 100% jak sznaucer sól i pieprz, ale nie jest w stanie stwierdzić czy będzie średnia czy olbrzymia. A pytam dlatego, aby upewnić się że dobrą karmę podajemy (dla średnich), ew. żeby ją zmienić na karmę dla olbrzymów.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc w ustaleniu docelowej wielkości psa.

Pozdrawiam,
A.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
jeśli tato szczeniąt to "niewiadomoco", to trudno powiedzieć, jaka duża sunia będzie, gdy dorośnie:razz: Chyba raczej nie olbrzymia...
Nie mam danych o sznaucerach, ale zajrzałam do tabeli wzrostu/wagi szczeniąt czarnego teriera, który jest bez wątpienia rasą olbrzymią, nieco masywniejszą od sznaucera olbrzyma.
8 tygodniowa suczka czarnego teriera waży ok. 7-9 kg i ma w kłębie ok. 34-36 cm.
Stosowałabym karmę dla szczeniąt ras dużych , wielkości owczarka niemieckiego ;)

Link to comment
Share on other sites

A jakiego jest wzrostu - ile ma w kłębie?*
Bo waga to jedno a wzrost drugie ;)
100 kg może ważyć 2 metrowy atleta i 1,7 grubas :eviltong:
To że beczkowaty średniak będzie ważył 36 kg, nie uczyni z niego Olbrzyma :evil_lol:

* Wysokość w kłębie - pionowy rozmiar zwierzęcia czworonożnego liczony od poziomu ziemi do kłębu, czyli najwyższego punktu tułowia, położonego na szczycie łopatek.

Link to comment
Share on other sites

Na olbrzyma to trochę mało waży, nie pamiętam w tej chwili ile ważyły moje szczeniaki - musiałabym spojrzeć w zapiski ale coś bliżej 9 kg jak je wydawałam do domów w wieku ok. 8 tyg.
Zmierz jaka jest wysoka, może to coś pokaże. Można też sugerować się ogólną grubością kości, łap - im grubsze tym szansa że będzie większa ale to trochę wróżbiarstwo i chyba dopiero czas pokaże jak będzie przybierać.
Może wstawisz zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na łapy to chyba WRÓŻĘ (bo tylko to można zrobić nie znając rasy ojca)
Albo dużego średniaka, albo coś pomiędzy ;) średnim a olbrzymem...
(ale mogę się oczywiście mylić - szczególnie przy ty ujęciu z przodu, z góry i na siedząco) :razz:
Patrząc na rodzaj i umaszczenie sierści (jak już wspominano) to ojciec na pewno sznaucerem nie był :razz: (no bo klasyczna P&S to ta sierść nie jest) ;)
Było by fantastycznie gdyby udało się ją sfotografować bokiem, na stojąco i najlepiej dla lepszego złapania skali przy czyjejś nodze ...

Co do zdjęć, to można:
- zmniejszyć "ręcznie" w microsoft photo editor (będzie się ludziom szybciej ladowało)
- wrzucić na darmowy [URL="http://www.fotosik.pl"]www.fotosik.pl[/URL], kazać automatowi zmniejszyć do wybranego rozmiaru i pobrać kod do wklejenia np. miniatury na forum (są różne kody na różne opcje), zrobić kopiuj/wklej kod do postu i gotowe ;)

Np:

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d34154c050db8f5c"][IMG]http://images34.fotosik.pl/326/d34154c050db8f5cm.jpg[/IMG][/URL]<<klik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Też tak sobie pomyślałam że wet chyba sie zagalopował z tym stwierdzeniem że to 100% sznaucer ;)[/QUOTE]

Ups, źle napisałem w pierwszym poście, przepraszam.
Wet stwierdził, że z pyska wygląda jak sznaucer, a nie że cały jest 100% sznaucerem. Wiem, wiem, zmienia to trochę kontekst, ale było już późno jak pisałem pierwszego posta. ;-)

pzdr,
a.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...