Jump to content
Dogomania

Bento Kronen?


Kinio

Recommended Posts

Mój piesek ma już 3,5 miesiąca podaje mu karme Bento Kronen Mini Growth (karma dla szczeniąt i psów rosnących ras małych). Zastanawiam sie czy już mu zmienić karme, na karme tej samej firmy ale Growth (karma dla psów młodych). Do jakiego wieku podawać tą pierwszą karme, a kiedy tą drugą.

Mam jeszcze jedno pytanie w jaim wieku pies powinien zacząć dostawać karme dla psów dorosłych (chodzi mi o małe rasy)?

Link to comment
Share on other sites

witaj! ja mam podobny proble do ciebie mam sznauceka mini ale on ma 8 m-cy i wlansie na stornie bento nie pisze do kiedy podawac jaka karme, ale mnie wydaje sie ze mini hrowth podaje sie do 10-12 m-ca i potem sie na dorosłą przehcozi bo chyba growth jest dla psow srednich...tak pisze w sklepie internetowym karusek (www.karusek-com.pl) aj narazie karmie eukanubya ale podobno sie pogorszyłą i chce przejsc na bento czy jest to dobra karma? jestes zadowolony? czy mozesz podac mi jak sie ja dawkuje? bo pewnie na opakowaniu masz napisane a w necie tego nie ma...chodzi mi o psa który wazy 7,5 kg i ma 8 m-cy prosze powiedz ile gram musiałby jesc...

Link to comment
Share on other sites

Z karmy jestem bardzo zadowlona, ale bardziej niż ja to jest zadowolony mój piesek. Też karmiłam go Ekanubą ale zmieniłam na Bento Kronen ze wzglądów finansowych i nie żałuje.

Psiak ma ładna sierść, kupki w najlepszym porządku i zaakceptował ją bez żadnego sprzeciwu.

Co do dawkowania to ci nie pomoge ponieważ mam jamnika miniaturke i po prost daje mu karme suchą na śniadanie i na kolacje, a na obiad dostaje coś gotowanego. W sumie to suchej karmy dziennie podaje mu taka większą garść (jestem kobietą więc garści nie mam za dużej :) ).

Mój piesek waży 2 kg i ma 3,5 miesiąca. Więc ty swojemu na pewno powinnaś podawać więcej.

Link to comment
Share on other sites

wiesz co ale mnie nie chodzi o to ile t dajesz tylko na opakowaniu powinno byc dawkowanie, nie ma? bo chce po prostu przeliczyc kosztry dziennego wyzywienia samą karmą, i porównac z innymi a akurat dawkowania tej nie ma wiec jakbys mogła sprawdzic powinna byc taka taelka i tam soeawdza sie wage psa i ile gram ma zjesc dziennie. on wazy tak nieco ponad 7 kg wiec jakby co to podaj mi dawke i dla 7 kg i dkla 8 kg a ja sobie srednia wyciagne, z góry dzieki....

ps. to dobrze ze zmieniłas z eukanuby bo teraz pordobno tak sie pogorszyła ze bento kronen jest od niej o wiele lepszy bo teraz przejął ją podobno producent chappie a jaki jest chappi chyba nie musze mówic...

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim nazwy mini, growth(regular) i maxi odnoszą sie do wielkości psa: tzn jago masy docelowej tak to należy rozumieć.

mini do 12-14 kg, growth do 30 kg, maxi powyzej 30 kg.

Growth przy małych rasach podaje sie do ok 12 m-ca, dla ras średnich 12-18 m-cy, natomiast przy dużych rasach do 24 m-ca.

Przy 7 kg ok 130 g.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim nazwy mini, growth(regular) i maxi odnoszą sie do wielkości psa: tzn jago masy docelowej tak to należy rozumieć.

mini do 12-14 kg, growth do 30 kg, maxi powyzej 30 kg.

Growth przy małych rasach podaje sie do ok 12 m-ca, dla ras średnich 12-18 m-cy, natomiast przy dużych rasach do 24 m-ca.

Przy 7 kg ok 130 g.

Link to comment
Share on other sites

buldog tez tak myslalam - ze to chodzi o wielkosc psa, ale na stronie bento jest co innego napisane...

usunięte przez moderatora

"BENTO KRONEN PREMIUM Mini GROWTH jest karmą specjalnie zaprojektowaną by zaspokoić wysokie zapotrzebowanie odżywcze szczeniąt we wczesnym okresie rozwojowym."

" BENTO KRONEN PREMIUM GROWTH jest kompletnym i zbilansowanym, wysokojakościowym pokarmem dla psów młodych w okresie wzrostu."

" BENTO KRONEN PREMIUM Maxi GROWTH jest kompletną i zbilansowaną karmą klasy Premium szczególnie przystosowaną do potrzeb odżywczych szczeniąt i rosnących psów ras większych (+30kg wagi psa dorosłego)."

Link to comment
Share on other sites

Agnes jest dokładnie tak jak pisałem wszystko kwestja skopanego tłumaczenia przeczytaj oto opis z opakowania Bento Mini Growth.

Cyt "Pełnowartościowe i urozmaicone pożywienie dla młodych psów mniejszych ras w okresie wzrostu.

A oto opis z opakowania Growth.

Cyt "Pełnowartościowe i urozmaicone pożywienie dla młodych psów w okresie wzrostu.

Maxi Growth.

Pełnowartościowe i urozmaicone pożywienie dla młodych psów dużych ras w okresie wzrostu.

Jak widzisz interpretacja jest dowolna a to co wyczytałaś na stronie Bento jest poprostu tragicznym tłumaczeniem.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wiesz dla mnie to by bylo logiczne to co jest na opakowaniach bento, bo sama tak myslalam od poczatku - z jakiegos powodu jest mini i maxi...ale zglupialam jak przeczytalam co innego na stronie.

Ja teraz daje swojej suce Bento Kronen Growth i to bede podawac do roku - tyle wiem:) tzn jeszcze 4 miesiace. Potem przechodze na Acane, bo tansze:)

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek ma już 3,5 miesiąca podaje mu karme Bento Kronen Mini Growth (karma dla szczeniąt i psów rosnących ras małych). Zastanawiam sie czy już mu zmienić karme, na karme tej samej firmy ale Growth (karma dla psów młodych). Do jakiego wieku podawać tą pierwszą karme, a kiedy tą drugą.

Mam jeszcze jedno pytanie w jaim wieku pies powinien zacząć dostawać karme dla psów dorosłych (chodzi mi o małe rasy)?

Mini Growt jest karmą przeznaczaną dla szczeniąt ras mniejszych osiągających wagę od 2 do 14 kg w wieku dorosłym. Dawkowanie karmy określone jest właśnie w/g wagi dorosłego psa. Jeżeli waga końcowa czyli dorosłego psa osiąga 2 do 4kg wówczas od 1 do7 m-ca podajemy w/g zaleceń Mini Growt, natomiast od 8m-ca przechodzimy na Mini Regular-czyli karmę dla psów dorosłych. Dla piesków osiagających wagę od 6 do 10 kg Mini Growt podajemy do10 m-ca a następnie Mini Regular. Pieski większe osiagające wagę końcową miedzy 12 a 14 kg: od1-3 mca podajemy Mini Growt, od 3-10mca Growt, od 11 mca Regular.

Tabele z dokładnym dawkowaniem można znależć w broszurze karmy Bento Kronen o którą trzeba poprosić sprzedawcę. W bardzo przejrzysty sposób opisuje walory poszczególnych karm, dokładną zawartość, procentowy skład i ogólne zalecenia.

Pod każda tabelą znajduje się pewna uwaga: "Należy pamietać, że mogą występować znaczne różnice osobnicze z uwagi na różnice w poziomie aktywności, temperamentu psa oraz środowiska" Tak więc należy obserwować pupila czy jego kondycja świadczy o prawidłowym dawkowaniu , czy też trzeba coś zmienić.

Karma na prawdę, bardzo dobrze się sprawdziła, karmiłam nią moje pinczery miniaturowe i średnie, znajoma sznaucery mini i olbrzymy. Wszystkie wyglądają i czują się rewelacyjnie. Szczerze polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...