Jump to content
Dogomania

mira

Members
  • Posts

    54
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mira

  1. mira

    h a n d l i n g

    [quote name='Wiola']Sama wystawa dla psów bywa stresem a oddać naszego lub nasze kochane milusińskie w obce ręce NIGDY. Jeżeli nie mamy czasu na wystawianie swoich psów to lepiej nie zawracajmy sobie głowy HODOWLĄ.[/quote] Jakie obce ręce, tu nie chodzi o to aby przekazać psa pierwszej lepszej osobie która nie miała z nim wczesniej żadnego kontaktu. Skoro młoda osoba jest chętna do pomocy w wystawieniu psa to nie rozumiem dlaczego hodowca miałby z tego nie korzystać. Wystarczy zaprosić do siebie przed sezonem wystawowym, zapoznać z psami i pokazać w jaki sposób wystawiać psa danej rasy. Moim zdaniem jest to również test na to jaką psychikę mają psy przez nas hodowane. Pies o zrównoważonej psychice nie bedzie miał problemów z tym kto go wystawia czy właściciel czy handler.
  2. Ludziom którym bliskie są pinczery podobają się basenji, może nie wszystkim ale istnieje tu jakiś związek. Nie można powiedzieć że to podobne psy a jednak mają to coś co chyba troszeczke je łączy. Może elegancki wygląd, a może ta iskierka w oku i rogata dusza. Mnie się marzy basenji, najbardziej trikolorek. Trochę obawiam się ich charakteru, a najbardziej tego ze nie mogłabym spuścic takiego psa ze smyczy z obawy że wiecej go nie zobaczę. Z drugiej strony gdyby wychował się z moimi psicami, może nie byłoby tak żle. Gorzej jeżeli basenji wychowałby sobie moje psice :o Właściciele basków piszcie jak sobie radzicie ze swoimi pupilkami.
  3. Witam Baskomaniaków!! Widzę ze na dobre zagościliście na dogomanii, to na prawdę świetnie. Dzięki Waszym rozmowom więcej wiadomo na temat tej rasy. :D Przy okazji tego tematu mam pytanie, Pani Asia bedzie chyba wiedziała lepiej. Czy hodowla Ekado to ta sama która hoduje pinczery średnie??
  4. Bento wprowadziła nową odmianę karmy dla psów w okresie wzrostu na bazie jagnięciny LAMB&RICE Growt specjalnie dla szczeniat majacych problemy gastryczne równiez na tle alergicznym. Może warto spróbować kupując mniejsze opakowanie. Zwróćcie równiez uwagę że producent tej karmy "wypuszcza" dwie linie: Nutritional balance i Heppy life, tej drugiej zdecydowanie nie polecam.
  5. Olivka, jeżeli myslisz o kryciu Luck'im, to muszę napisać że wybór na prawdę bardzo dobry. Moja znajoma kryła tym psem kilka swoich suczek. Rodzą się po nim bardzo ładne szczenięta - krótkie, eleganckie w ruchu. Jest sprawdzonym, przekazującym porządane cechy w rasie, reproduktorem. A co do samego krycia, myśle że Twoja sunia jest w bardzo dobrym wieku do krycia po raz pierwszy. Jeżeli nie jest maruderem przy jedzeniu, po ciaży i odchowaniu maluchów, szybko dojdzie do formy. O ten grzbiet też bym się nie obawiała. Jeżeli górną linie ma dobrą i jest zwartej budowy to okres ciąży i karmienia przy odpowiednim żywieniu nie wpłynie na zmianę w wyglądzie suczki. Może pogorszyć sie wygląd włosa. Suczki po ciąży tracą go w dużej ilości ale nie bezpowrotnie.
  6. mira

    Bento Kronen?

    Mini Growt jest karmą przeznaczaną dla szczeniąt ras mniejszych osiągających wagę od 2 do 14 kg w wieku dorosłym. Dawkowanie karmy określone jest właśnie w/g wagi dorosłego psa. Jeżeli waga końcowa czyli dorosłego psa osiąga 2 do 4kg wówczas od 1 do7 m-ca podajemy w/g zaleceń Mini Growt, natomiast od 8m-ca przechodzimy na Mini Regular-czyli karmę dla psów dorosłych. Dla piesków osiagających wagę od 6 do 10 kg Mini Growt podajemy do10 m-ca a następnie Mini Regular. Pieski większe osiagające wagę końcową miedzy 12 a 14 kg: od1-3 mca podajemy Mini Growt, od 3-10mca Growt, od 11 mca Regular. Tabele z dokładnym dawkowaniem można znależć w broszurze karmy Bento Kronen o którą trzeba poprosić sprzedawcę. W bardzo przejrzysty sposób opisuje walory poszczególnych karm, dokładną zawartość, procentowy skład i ogólne zalecenia. Pod każda tabelą znajduje się pewna uwaga: "Należy pamietać, że mogą występować znaczne różnice osobnicze z uwagi na różnice w poziomie aktywności, temperamentu psa oraz środowiska" Tak więc należy obserwować pupila czy jego kondycja świadczy o prawidłowym dawkowaniu , czy też trzeba coś zmienić. Karma na prawdę, bardzo dobrze się sprawdziła, karmiłam nią moje pinczery miniaturowe i średnie, znajoma sznaucery mini i olbrzymy. Wszystkie wyglądają i czują się rewelacyjnie. Szczerze polecam.
  7. Dobrze wiedzieć. A gdzie można znależc zródło tych informacji?
  8. No nie tak znowu na świecie. W USA nadal kopiuje się pieskom ogony i uszy i nikt nie robi z tego problemu.
  9. Znacie tą bajeczkę?:"..a kapusta rzecze smutnie - Moi drodzy po co kłótnie? Po co Wasze swary głupie? Wnet i tak zginiemy w zupie..." Ja tylko mam nadzieję że jeżeli taki zakaz również i do nas dotrze będzie wprowadzony rozsądnie tzn. będzie dotyczył psów urodzonych po wyznaczonej dacie. Nie można wprowadzić go natychmiast ponieważ dużo młodych pięknych psów które już się urodziły i mają kopiowane co kolwiek, odpadnie w przedbiegach. Takie postępowanie, napewno nie wyjdzie na dobre rasom mniej popularnym. Niektóre rasy wyglądają IMHO, dużo gorzej gdy zostawia się im długie ogony lub/i naturalne uszy(jak napisał dosadnie Marek z Gromem)może jest to kwestią gustu, na temat którego podobno nie dyskutuje się. Każda rasa psa została, że tak brzydko sie wyrażę "wyprodukowana" przez człowieka. Dla mnie np. okrucieństwem jest hodowanie psów o ogromnych głowach, zdeformowanych pyskach lub zbyt długich kręgosłupach lub stworzonych celowo do walk. Przecież wiadomo czym takie anomalie grożą. A wracając do tematu to cała procedura powinna zacząć się od rozporządzeń Zarządu Głównego ZK. Możecie sobie interpretować jak chcecie ustawe dot. ochr. praw zwierz. ale zakazu hodowli kopiowanych psów w naszym kraju jeszcze nie ma. Skoro jednak miałby taki zakaz być wprowadzony, to już teraz kluby poszczególnych ras powinny opracować wzorce w których są dokładne opisy sposobu noszenia naturalnych uszu i ogonów a może nawet innych zmian do których należy dążyć. Osoby które nie hodują psów albo robia to bardzo krótko troche inaczej patrza na cała sprawę. Dla osób które od lat hodują i są zwiazane z dana rasa i jej wizerunkiem taki raptowny zakaz jest trudny do przyjecia. To tak jakby ktoś nagle zabronił trzymania psów w miastach ponieważ, zasry...ją skwerki i stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzi. Dzitka, nie denerwuj sie u Twojej rasy istnieje jeszcze jakaś alternatywa bo można selekcjonować rasę i utrwalać krótki ogonek a co z innymi?
  10. Szkoda, napisz na jakich forach bywasz najczęsciej. I jeszcze chciałam zapytać, czy pamiętasz moze jak nazywaja sie rodzice Tobiego?
  11. Monia! Dlaczego znikneło forum pinczerkowe? Od rana nic tylko critical error... :cry:
  12. Ja lubię haszczaki, a skoro ja lubie to moje psy również :wink: A tak na powaznie, moje piny są przyjaznie nastawione do wszystkich psów oprócz bokseropodobnych. Przeżyły traumatyczną przygodę z bokserką ale nie była to jej wina tylko pana-debila który nauczył ja atakowania wszystkich podchodzacych psów.Uraz jednak został. Co dziennie odbywam spacery z moja psiarnią na rozległej łace, gdzie można spotkac wiekszość popularnych ras. Jest tez jedna suka husky z którą pinczery uwielbiaja biegać ,maja podobne temperamenty i to ich do siebie przyciąga.
  13. ...i zabójcze spojrzenie :wink:
  14. Marne szanse. Kształt ucha jest również zależny od odziedziczonych genów. Można próbować kleić i masowac ale jeżeli ucho ma sztywna chrząstkę to na prawdę nie wiele można zrobić ..no chyba że w odpowiednim miejscu naciąć(oczywiscie u weta).Nie mówi się o tym oficjalnie ale niektórzy ambitni hodowcy decydują się na tego rodzaju zabiegi kosmetyczne u psów. Jedyną metodą uzyskania prawidłowego ucha to selekcja.
  15. A czy na metryce jest notka ''niehodowlany''? Najlepiej zapytać kierownika sekcji ZK o tą wadę , czy rzeczywiscie jest dyskwalifikująca. Mordke ma tak ładna że az nie pasuje do niego określenie -pet. Po za tym pet to najgorsze szczenię w miocie, słabe o zachwianych proporcjach, niewłasciwym zgryzie itp czyli pies posiadajacy wady cieżkie. Nie znam sie na labradorach, czy ten krzywy ogonek jest wada cieżką?
  16. mira

    Krycie

    Jeżeli Twój piecho ma uprawniemnia do krycia i jest debiutantem, to łatwiej będzie mu kryc suczkę która ma już to doświadczenie za sobą. Jakiej rasy jest Twój pies i w jakim jest wieku?
  17. mira

    Krycie

    Wszysko sie zgadza, kiedy planujemy miot nie chcemy stracić krycia. Ale sa własciciele reproduktorów którzy stosują inseminację nagminnie, bo tak jest łatwiej i nie ma co sie dziwić że taki pies nie chce samodzielnie kryć.
  18. mira

    Krycie

    Myśle ze jesto kwestia określenia dokładnego dnia krycia suczki jak również dobranie psa który kryje chętnie.Zależy to od jego libido. Jest zalezne od psychiki psa. Lepiej więc, na początek wybrać pieska który jest sprawdzonym reproduktorem. Sztuczna inseminacja to moim zdaniem ostateczność.
  19. mira

    Krycie

    Napiszę pokrótce, bo jest to rozległy temat i może ktoś z wiekszym doswiadczeniem cos jeszcze doda. Pierwsza sprawa to poczytać oceny opisowe z wystaw, co da nam poglad jakie cechy naszej suczki nalazałoby ulepszyc a jakie utrwalić. Należy przypomnieć sobie dokładnie wzorzec rasy. W poszukiwaniu reproduktorów ma obowiązek nam pomóc kierownik secji danej rasy w ZK. Powinien wiedziec które znich są sprawdzone i jak wygląda ich potomstwo. Dobierajac psa musimy brać pod uwagę jego wygląd ale równiez psychkę. Jego cechy powinny być tak dobrane aby utrwalały lub poprawiały cechy suki.Najlepiej byłoby zobaczyć psa ''na żywo'', bo zdjęcia nie zawsze oddaja całą prawdę o nim. Nastepna sprawa to przeanalizowanie rodowodów. Możemy kojarzyć osobniki nie spokrewnione albo pokusić się o krycie w pokrewieństwie. Trzeba jednak zdawac sobie sprawę ze hodowla w pokrewieństwie szczególnie bliskim może nieśc za soba różne niespodzianki. Jest to prawie loteria, moga urodzić sie bardzo dobre szczenieta ale moga sie pojawić również z poważnymi wadami. Jeżeli chodzi o samo krycie: niedoswiadczony hodowca powinien wykonać suczce badania(w trakcie cieczki) na hormony, żeby ustalić termin krycia. Z młodą suka należy pojechać pierwszy raz do reproduktora doświadczonego.Dobrze jeżeli jego właścicielem jest również hodowca. Jeżeli zajdzie taka potrzeba pomoże przy kryciu.
  20. mira

    Jak zostać hodowcą

    Najbezpieczniejszym rozwiazaniem dla osoby niedoświadczonej, a noszącej się z zamiarem założenia własnej hodowli, jest wzięcie szczeniaka-suczki na prawach hodowlanych lub zakupienie starszego szczenięcia. Wogóle dobrze jest się zaprzyjażnić z włascicielami rasy która nas interesuje, a dodatkowo odwiedzić kilka hodowli. Mariola Sz. ma racje pisząc że buldożki należa do ras psów, które są trudne w hodowli i osoba nie mająca doswiadczenia może spodziewac sie problemów. Moze nalezałoby pomyślec o innej rasie? Przed zakupem rodowodowej suczki, najpierw kupiłam sobie ksiązkę ""Rasy psów"', analizowałam każdą rase która mi wpadła w oko i dopiero po długich poszukiwaniach wybrałam pinczery.
  21. mira

    Jak zostać hodowcą

    Co to za rasa i jaka to wada?- jezeli mozna spytać.
  22. Nie kazdej rasie zmiana w wyglądzie wyjdzie na korzyść. Ja mam piny średnie i miniatury. W zeszłym roku szczenięta mini poddałam zabiegowi kopiowania. W tym roku średnim zostawiłam i ogonki i uszka. Bardzo entuzjastycznie do tej decyzji podeszłam, ale teraz mój entuzjazm minął.Nie mogę się przyzwyczaić. Suczka którą zostawiłam dla siebie jest taka rozmerdana, wali tym ogonem po nogach, po meblach, najgorzej kiedy staje obok pralki- wali w nią ogonem jak w bęben. :wink: Kilka razy sie zdarzyło że o mały włos miałaby przytrzaśnięty ogon drzwiami.Jak tak dalej pójdzie to chyba w krótce dowiem sie dlaczego obcinano ogony pinczerom. :roll: Sredniaki jeszcze jakoś przeżyję ale mini piny z niekopiowanymi uszkami i ogonami wygladaja jak burusie i azorki, jeżeli wejdzie chyba też zrezygnuję z ich hodowli. :-?
  23. Wszystko sie zgadza, hodowcy przez wiele pokoleń pracowali nad wizerunkiem danej rasy.Spaniel musi mieć długie uszy a bokser spłaszczona kufę itd Bez tych cech określenie ''rasa'' traci sens. Z jakiegos waznego powodu zadecydowali też o przycinaniu uszu i ogonów. Być może już ktoś dawno temu zauważy że ciężko jest wypracować jednolity kształt np ogonów u wszysykich przedstawicieli danej rasy. Ja myślę że powinno pozostawic się wolną rękę hodowcom, jezeli ktoś nie chce kopiować, niech pracuje nad wyglądem niekopiowanych. Jeżeli ktoś nie ma do tego cierpliwości niech kopiuje. Ciekawa jestem, dlaczego do tej pory nasz Związek Kyn. nie uregulował tej sprawy? Pewnie znowu chodzi o pieniądze..... :roll:
  24. :o :o :o :o No a co na to Klub Dobermana? Czy we wzorcu sprawa cięcia postawiona jest jednoznacznie czy alternatywnie? Czy ktoś z Was prenumeruje biuletyn? Może tam cos piszą na ten temat.
×
×
  • Create New...