Jump to content
Dogomania

pies dla rodzicow


Recommended Posts

jako ze niedawno sie wyprowadzilam z domu rodzicow i zabralam ze sobą Mangę,to w domu zrobilo sie pusto i smutno rodzicom i chcą psa. Najbardziej odpowiadalo by im zebym oddala im Mangusie, ale jak sie domyslacie to nie wchodzi w gre

Po wielu rozmowach doszlismy do wniosku ze odpowiadal by im staffik, przesympatyczny maly atleta, o wspanialym sercu do dzieci(z rodzicami mieszka moj brat z prawie 3 letnią corką). Przedtem mielismy rottweilerkę,ale teraz ze wzgl na dziecko nie chcą rottka,bo dobrze pamietamy jak pies staral sie rządzic w okresie dojzewania,a nie chcemy,by cos sie dziecku stalo. Bezpieczniejszy zdecydowanie bylby staffik.

Pies codziennie mialby zapewnione spacerki z moją pit bullką,wiec na brak psiego towarzystwa i ruchu nie narzekałby.

Jakie hodowle teraz mają szczeniaki, jakie są ceny na staffiki? jaką polecacie hodowlę? Dodam ze moze to byc szczeniak z jakas malą wadą(rodzice nie chce latac na wystawy), co za tym idzie moze byc tanszy.

A moze cos wiecie o staffiku do oddania? bądz do kupienia na warunkach hodowlanych? (wtedy pies bylby wystawiany)

Co sądzicie wogole o wyborze tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

Ja odnosnie tematu staffik, a dzieci.

Astra faktycznie uwielbia dzieci, z tym ze duzo nauki mnie kosztowalo nauczenie jej, ze 3/4 letnie dziecko nie jest zachwycone, gdy rozpedzony staffik z radosci skacze mu do twarzy i zamaszyscie je lize. Kosztowalo nas to troch nerwow, troche ofiar w dzieciach ( placze i t.p. ) oraz DUZO nerwow ze strony rodzicow. Tak naprawde to Astra dalej tego nie pojmuje, a jedynie nauczyla sie bezwzglednie wracac do mnie na spacerach na komende, czego uzywam w celach prewencyjnych. gdy na horyzoncie pojawia sie cel.

Jednak nie wiem jak na dzieci reaguja starsze staffiki oraz jak przyzwyczajaja sie do stalej obecnosci dziecka w domu. . Nie wiem tego, bo najmlodszy u nas w domu jest moj 17letni brat, ktory jest o glowe wyzszy ode mnie 8) Mysle jednak ,ze odpowiednie wychowanie zrobi swoje, tylko musi byc konsekwentne.

Link to comment
Share on other sites

moja pit bullka tez skakała na dziecko,ale oduczyliśmy jej tego. nawet za nogawki targała moją bratanicę :evil: . Sądzę ze kazdy szczeniak skacze i podgryza , wiec to nie problem, takie zachowanie idzie wyeliminowac. Myslimy nad staffikiem, bo slyszalam ze to "nanny dog".

Link to comment
Share on other sites

Staffik jest odpowiedni zarówno dla osób starszych jak i dzieci. Staffiki uwielbiają pieszczoty - gdy idziemy z wizytą do babci, to moja Alfa od razu nadstawia się do głaskania po brzuchu. Bardzo ładnie też reaguje na dzieci. Już jej przeszła ochota lizania po buzi każdego dziecka (ma 3 lata). Teraz podchodzi do dzieci kręcąc tyłkiem z przymilną miną i uwielbia, gdy dzieci zachwycają się nią i schylają do głaskania. Ma wtedy taaakiego uśmięchniętego pychola. :D :D :D

Co do ceny - zależy od hodowli, renomy rodziców i tzw. "zapowiadania się". Raczej poniżej 1000 zł nie kupisz.

Link to comment
Share on other sites

Ceny sa rózne jak przy kazdej rasie i kasztaltuja sie w zaleznosci od danego egzemplarza :)

Ale nie wiem czy znajdziesz Staffika ponizej dyszki i blagam nie PRZYTACZAJCIE PSIAKÓW NIERODOWODOWYCH i cen za nie :-?

Obecnie w Krakowie sa szczeniaczki po CH.RAPID SHOT - urodzone w czerwcu :)

Ja chętnie oddaje psiaki na WARUNEK ,ale tylko i wylacznie WYSTAWCY i osobie BARDZO ODPOWIEDZIALNEJ (a wystawy sa zaliczane czesciej , a nie tylko trzy do hodowlanki 8)

Bardzo dobry wybór Staffik o ile rodzice nie sa za bardzo w podeszlym wieku :roll: , gdyz Staffik to WULAKAN buchajacy ENERGIA , a ta energie musi gdzies spozytkować - i nie ukrywam,ze jest to zwierzak dość CZASOCHLONNY :D

Link to comment
Share on other sites

A nie zastanawiałaś się nad mniej ruchliwą rasą ?Twoi rodzice nie dostawaliby spazmów no i dziecko miałaby przytulankę i spokojnego towarzysza :D Staffik potrzebuje naprawdę ogromnej ilości ruchu bo inaczej uprzykrza życie domownikom. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Witam!!! Jesli chodzi o ruch i sbt to sprawa ma sie nastepujaca: mowie to z doswiadczen z 1 psem do tego mlodym(niecale 2 lata). Nero jest typem spiocha wiec nie wyobrazam sobie jak musi zachowywac sie typowy mala spiacy pies. Pies dziennie ostatnio ma min.5h ruchu, w roku szkolnym oczywiscie mniej, ale gdy sie nie wybiega to naprawde nie zycze nikomu miec taki wulkan energii w domu... ale jesli ktos lubi ruch to staffior nadaje sie wspaniale, jazda na rowerze, ciagniecie sanek czy opony dlugie spacery, bieganie itp. jest wskazane, jedynie przy wysokich temperaturach nie moze za duzo meczyc sie.

Jesli chodzi o dzieci to jak kazdy szczeniak nie bedzie rozumial ze nie wolno przewrocic, lekko zlapac zebami czy polizac czlowieka-to wszystko musi zostac nauczone wlasnie przez wlascicieli, jesli tak to pies bedzie wspanialym towarzyszem malych dzieci-oczywiscie pod stala opieka doroslych jak i doroslych ludzi. oczywiscie do tego wszystkiego potrzebne jest pokazanie mu odpowiedniego miejsca w stadzie, a to juz nie jest takie proste. maly staffik jest taki slodziutki i inteligentny ze potrafi wymusic na swoim wlascicielu praktycznie wszystko, pozniej dochodzac do wniosku ze to on rzadzi a do tego nie mozna dopuscic.

jesli chodzi o ceny to 1000zl jest to minimum i wydaje mi sie ze jest to zadko spotykane. jesli pies ma nie byc wystawowy to proponuje skojarzenie poprawnych ale nie wyrozniajacych sie osobnikow lub po porstu peta. jesli chodzi o hodowle to byc moze buldozer (tam czesto sa szczeniaki), chyba jest jeszcze jeden piesek to borze atmosferze i dirty dancingu, link podany przez MATISSE tez bedzie bardzo przydatny :D

Link to comment
Share on other sites

Staffik potrzebuje naprawdę ogromnej ilości ruchu bo inaczej uprzykrza życie domownikom. :cry:

W takim razie ja mam jakieś dziwne te staffiki - szaleją na spacerze (3 spacery dziennie w tym dwa godzinne), a w domu cały czas śpią i nie są zamykane w żadnych klatkach czy kojcach.

Uważam, że to kwestia wychowania. Staffiki są bardzo inteligentne. Jeżeli nauczy się je, że poświęca się im w domu czas na zabawy, to faktycznie o taką zabawę będą się upominać - ale dotyczy to każdej rasy. Natomiast jeżeli od początku określi się jasno maluchowi co mu wolno a co nie, to nie ma z tym żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Rety, jak ja bym chciala, zeby moj balwanek Helus chwytal to, co jasno okreslone!!!!!!!!!!!

A co do energii, to o ile nie spedza sie z nim CALEGO dnia na spacerze, az padnie po powrocie do domu, to po spacerze trzeba odreagowac biegajac jak wariat po mieszkaniu i walac lbem w szybe balkonowa jak sie nie zdazy wyhamowac....

Link to comment
Share on other sites

bez obawy, pies bedzie mial zapewniony ruch a jego towarzyszką bedzie moja pit bullka, a z nią to nie usiedzi na miejscu,wszedzie jej pelno. rodzice nie chcą jakiegos kanapowca z kokardką... chcą psa z charakterkiem, bardzo staffik im sie podoba,ostatnio nawet spotkalismy takiego na spacerze :o piekny byl. rodzice to jeszcze aktywni ludzie pelni zycia, wiec pies nie bedzie sie z nimi nudzil. Jesli pies bedzie z rodowodem(raczej tylko taki wchodzi w grę,nie chcemy niespodzianek zdrowotnych),to bedzie wystawiany 8) i zajmę się tym ja,choc nigdy sie tym nie zajmowalam,ale z checią zacznę. w koncu kazdy kiedys zaczynal.

najbardziej odpowiadaloby nam zeby wziąść psa na war. hodowlanych lub na raty. jednak nie myslcie ze pies bedzie byle czym zywiony itp. wrecz przeciwnie,niczego mu nie zabraknie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...