Jump to content
Dogomania

Wypełniacze


KasiaR

Recommended Posts

Ja kupuję w carefourze taki z 1-ką makaron świderki. Dobrze się gotuje a pies nie ma żadnych problemów po takim dodatku do mięcha :D

Czasem w selgrosie kupię wielką pake makaronu mniej znanej firmy i tez jest dobrze.

Co do preferencji to przedewszystkim świderki, potem jakieś kolanka i rurki. Psiak chyba woli jednak swiderki i kolanka bo szybciej znika jedzenie z michy :D :D

Link to comment
Share on other sites

Co do preferencji to przedewszystkim świderki, potem jakieś kolanka i rurki.

Ja zawsze jakieś nitki kupowałam... Może też spróbuję z tym świderkami czy kolankami, jak mówicie, że piechom smakuje... 8)

Inna rzecz, że Kresce przy jedzeniu z miski ani z fafli nic nie spada, każde ziarnko ryżu wyzbiera :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja gotuje ryż z mięsem , czasem zmieszam go z puszka(wiem ,ze nie są zdrowe) ale od czasu do czasu podaje im taki rarytas .
A czemu ryż.Ponieważ Czarek ma po makaronie taka sraczke ,ze kiedys zastanawiałem sie czy on nie sika odbytem.:/
Kasza szkoda gadac obydwoje maja straszną biegunke.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wet kazała mi karmić mojego Kędziora-kundelek wzięty ze schroniska 5 lipca- ryżem i rosołkiem.Miał biedak biegunkę,wet zaaplikował mu zastrzyki a ryż z warzywkami pomogły.

Wczoraj chciałam mu zacząć urozmaicać dietę i połączyłam ryż z kaszą jęczmienną.
I rano ponownie-biegunka:-(

Co mu podać co mu nie zaszkodzi,a będzie mógł się przestawić na inne jedzenie?

Czytałam o BARFie,ale póki co dałam mu gotowaną kość-surową mógłby roznieść mieszkanie:p- i to sprawia mu ogromną radochę

Link to comment
Share on other sites

Skoro po nawet niewielkiej ilości kaszy piesek ma biegunkę, to w ogóle nie powinnaś mu jej podawać. Ryż jest doskonałym wypełniaczem i spokojnie możesz go stale podawać. Rób mu potrawki z mięsa gotowanego z dodatkiem ugotowanych i rozdrobnionych warzyw oraz właśnie dobrze ugotowanego ryżu. Mieso to może być drób (bez kości!), wołowina, raczej unikaj wieprzowiny. Na początek podawaj mu ładne, czyste mięso z czasem możesz mu gotować nawet porcje rosołowe, w których jest sporo kości i chrząstek. Możesz dodawać podroby tj. żołądki, wątroba, nerki, serca. Z warzyw co ci w ręce wpadnie poza cebulą i czosnkiem (jedynie w niewielkich ilościach ale lepiej je sobie odpuścić).
Jeżeli piesek będzie czuł się już zupełnie dobrze, nie będzie miał żadnych sensacji żołądkowych, możesz spróbowac podawać mu surowe kości, najlepiej z kawałkiem mięsa ;) Musisz tez go poobserwowac jak reaguje na surowiznę, czy nie wymiotuje lub nie ma biegunki lub zatwardzenia. Jeżeli jest OK, to bez oporów możesz zacząć zastanawiać się nad wprowadzeniem diety BARF. O niej już tu na forum jest tak wiele napisane, że tylko poszukaj a wszystkiego się dowiesz. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Gotowaną kością można psa skrzywdzić (przebicie przewodu pokarmowego, zaparcie).

Z wypełniaczy dobry jest ryż, płatki ryżowe/jęczmienne (raczej nie owsiane), dla niektórych psów też makaron.

A tak ogólnie od siebie polecam przynajmniej wypróbować Barf, jeśli nie ma przeciwwskazań. ;)

Link to comment
Share on other sites

Moj wet.odradza podawanie ryzu i rosolku,gdyz po rosolku psy dostaja biegunke,a po ryzu wzdecia.jezeli ryz to tylko w formie papki ,a nie o widocznych ziarnach .najlepiej podawac makaron ,lub sucha dobra karme z miesem,albo sama karme.ja podaje moim psom 3/4 karmy suchej i 1/4 miesa ,2x dziennie.psy jedzac sucha karme beda do zaawansowanej starosci mialy ladne zdrowe zeby i zdrowe dziasla.psy jedzac tylko kasze i inne miekie pokarmy maja b.brzydkie zeby,ktore posiadaja duzo kamienia ,ktory nalezy przez wet oczyszczac 2 x do roku.Psy sa chore i juz przed 10 rokiem zycia nie maja zebow,cuchnie im z pyska i cierpia.
Pies powinien duzo gryzc,dlatego suchy pokarm i i twarde smakolyki sa odpowiednim pozywieniem .Nic z talerzy,zadnych ciastek,zadnych cukierkow.Cukier jest trucizna dla organizmu.
ps kosci z kury to podawanie jest zabronione,jak i podawanie kosci surowych .Podajemy tylko gotowane produkty (opinia moich wet )
nawet ostatnio zaleca sie podawac jako wypelniacze ziemniaki w postaci papki z miesem.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]Raczej nie dawaj kaszy , nie jest dobrze przyswajalna , jeśli psiak dobrze toleruje ryż to trzymaj się tego jak najbardziej ... ryżyk ugotowany z mięskiem z warzywami ... po makaronach bardzo często wystepują biegunki
jeśli chodzi o kości ...wołowe lub cielęce te z kulką ;)i pozwól psu ogryzać do momentu zgryzienia kulki potem zabierz ...kość rozwarstwia sie na ostre części i może bardzo zaszkodzić..
wprowadzać inne pokarmu musisz pomału
warto też czasem pomyśleć o odbudowaniu flory bakteryjnej ale to dobrze by ustalił wet [/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wiele psow nie toleruje kaszy,lepiej wiec podawac ryz na zmiane z platkami czy makaronem.Z tym,ze pamietaj ze makaron zalicza sie do produktow macznych i nie powinno sie podawac go psu,ktory jest hmmm.. zbyt okragly;)
Podstawa posilku zdrowego doroslego psa powinno byc mieso.Najlepiej z kurczaka,cieleciny,indyka,wolu.Przysmakiem dla psa jest takze konina i mieso z nutrii.Do miecha dodaje sie wlasnie ugotowany ryz,makaron czy co tam piesek lubi i nie zapominamy o warzywkach-zrodle soli mineralych,witamin no i co chyba jasne blonnika.Pies nie wzgardzi miesem lekko nadpsutym poniewaz doskonale je trawi ale nadpsute warzywa czy owoce moga byc dla psa i jego wlasciciela zrodlem nieprzespanej nocy-powoduja u psa dlugotrwale biegunki.
Jesli chcesz podawac swojemu psu kosci,to tez z umiarem bo jesli psisko zjada ich zbyt wiele,to tu z kolei czekac go moga zaparcia i ogolnie problemy z wyproznieniem.Super rzecza dla psiaka sa chrzastki.
Najlepiej obserwowac swojego psa a konkretniej jego koopy:)To one sa doskonalym zrodlem informacji o tym jak odzywia sie pies.
I pamietaj,ze psy(koty tez) jak ludzie maja swoje przysmaki-czasem nawet dziwne lub smieszne.Psica mojej tesciowej np. uwielbia mandarynki i kapuste kiszona,moj pies dalby sie pokroic za czeresnie i jajka-potrafi ukrasc jajko surowe nie rozgniatajac skorupki i spozyc w ustronnym miejscu:)
A jesli zastanawiasz sie nad Barfem-to jest na dogo caly watek o barfie-naprawde mozesz sie z niego wiele dowiedziec a dziewczyny pomoga ci nawet z przykladowym menu.Ja osobiscie nie znam zadnego ''barfowego''psa,ktory mialby jakies problemy ze zdrowiem:)
Powodzenia.

EDIT: zapomnialam o rybkach...;)Doskonale zrodlo bialka,witaminy A i fosforu te ryby mniam mniam :)Duze osci lepiej usunac.

Link to comment
Share on other sites

[B]Alicja[/B], moja suka, jak jeszcze była na gotowanym, po ryżu, nawet rozgotowanym często miała biegunki. Po makaronie - nigdy.

[B]xxxx52[/B] dobrej karmy nie ma potrzeby aż tak bardzo wzbogacać mięsem, bo nie działa to dobrze na zbilansowanie posiłków - wystarczy trochę do smaku.

Co do kości - to gotowane mogą spowodować o wiele większe szkody niż surowe. Gotowane kości, ze względu na to, że pozostają w nich praktycznie tylko elementy mineralne (organiczne ulegają zmianom i zniszczeniu wskutek wysokiej temp.), łatwiej łamią się w ostre kawałki mogące uszkodzić przewód pokarmowy, oraz rozpadają się na twarde okruchy mogące spowodować ciężkie zaparcie. Kości z kury można podawać, ale tylko surowe, i najlepiej nie kości długie, a korpusy, które są bardzo miękkie i mają więcej elementów chrzęstnych niż właściwych kości. Szyje też są dobre.

Co do zębów - moja 9-letnia suka całe życie jadła głównie suchą karmę, a osad i trochę kamienia i tak się pojawiło. Jedyne zauważalne zmiany na lepsze zaobserwowałam po RC Mature z serii weterynaryjnej z polifosforanem sodu, po którym ilość osadu i kamienia wyraźnie zmalała, oraz na Barfie - po surowych kościach na zębach nie ma ani śladu osadu ani kamienia, mimo, że nie był nigdy usuwany u weta.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]Martens, dokładnie , może tak być , to sprawa osobnicza psa .... jedno wiemy na pewno , że psiak aniki dobrze toleruje ryż ,kasza odpada , więc musi przetestować jeszcze makaron ....o kościach racja tylko i wyłącznie surowe...

mój czasem podkrada suchy chleb lub bułki , ślicznie ząbki czyści
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...