Jump to content
Dogomania

Briard


Recommended Posts

  • Replies 575
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znajomi twierdza ze to nadmiar instynktu macierzynskiego i powinnam sobie sprawic ludzkiego synusia w niedalekiej przyszlosci :wink: :lol:

Wiesz...ja jeszcze przez chwile zarazam...wiec jach chcesz to moge Ci to zalatwic 8)

ja wiem ze Ty niechcialabys byc osamotniona w tej niedoli ale ja mam jeszcze czas 8)

Caterino male sa slodkie :kciuki:

A mamusia wyglada troche wymeczona :evilbat: Jak jej samopoczucie ?

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do obejżenia nowych zdjęć w FOTO-ALBUMIE.

AGA i ORTONEK-GRATULACJE NASTĘPNY BOB W WASZYCH RĘKACH I ŁAPKACH :laola:

Gratulujemy również Asi Karoń i Presce oraz Marlence i Tomkowi i ich młodszej damie Aivence za Zw.Mł. :BIG:

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę popisać głupstw bo tam nie byłam .

Wiem tylko że w młodzieży w psach I był Duży Ciasteczkowy Potwór K.S. II był ANGUS Karhu Czarny Niedzwiadek to Ani V. W suczkach w młodzieży wygrała Aeivena Karhu Czarny Niedźwiadek II była sunia od Asi Katoń III DEISI K.S.

W Championach chyba I była Pres II Arietka III Aldona Z Wojtkowizny.

CACIBA w sukach dostała Carwera Batangas Res.Caciba Preska psy wygrał Orton .

Nic więcej nie wiem a sama jestem ciekawa.

Jeżeli coś pomyliłam to przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Helcia już zadzwonilam. Maila nie dostalam, ale zadzwonilam zainteresowana pani ma jeszcze zadzwonić.

Teraz mamy dużo roboty przy maluchach. Poza tym Vicia troche nam zachorzała, pewnie skończy się na malym zabiegu chirurgicznym. :(

Ale pewnie wszystko będzie ok. mamy zresztą taką nadzieję. Sczeniaczki rosną jak na drożdzach,są zdrowiutkie i radosne.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

NO A W ŁODZI BYŁO W SKRÓCIE TAK :

PSY :

ORTON Z PIERWSZEJ LIGI - CWC, CACIB, BOB :terazpol:

NORRIS DUOVARIUS - CWC, res.CACIB :terazpol:

DUŻY CIASTECZKOWY K.S. - ZW.MŁ. :terazpol:

SUKI :

CARVERA BATANGAS - CWC, CACIB :terazpol:

PRASE DES PITR' ENGOELE - CWC, res.CACIB :terazpol:

AEIVENA KARHU CZRNY NIEDŹWIADEK - ZW.MŁ. :terazpol:

A DODATKOWO WYWALCZYLIŚMY ( Z NASZYM RODZEŃSTWEM W SKŁADZIE : ORTON, ORKO, RATINA I RAMZES ) III MIEJSCE JAKO "NAJLEPSZA GRUPA HODOWLANA" !!!

WYSTAWA W ŁODZI BYŁA BARDZO, BARDZO UDANA, ŚWIECIŁO PIĘKNE SŁOŃCE, BYŁO BARDZO SYMPATYCZNIE, WIĘC MOŻE JEDNAK NIE TAKA TA UNIA STRASZNA ???

POZDROWIENIA I GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW ! :calus:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc.

Jak narazie bankowo zamówionych jest 7 szczeniaczków, mamy od wczoraj jeszcze dwóch nowych chetnych ale jeszcze sie zastanawiają.

czyli chyba jeszcze nie jest tak żle. Mamy nadzieję że pieski trafia do wspaniałych ludzi i będą kochane jak NASZE briardy. :D

Link to comment
Share on other sites

Witamy DcM-a i jego pańciów- widze ze Kudlate Serca zaczynaja dominowac, pozdrawiam, mysle ze dobrze byloby rozpropagowac to forum takze wsrod innych Briardomaniaków, a moze dziala jeszcze jakies inne- rownie zywe a moze bardziej forum dla briardow- ktos cos wie?

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do tych wszystkich, których psy mają cięte uszy.

( i którzy "sami" cięli - oczywiście niedosłownie :D :lol: )

W jakim wieku najlepiej ciąć ucho i jakim sposobem (zakładać szwy, czy może jest jakiś inny sposób)

Podobno nasze psy (tzn. mój i Cateriny) nie miały szwów

Może znacie bardzo dobrego weterynarza, który już ciął uszy briardom i co najważniejsze, potrafi to zrobić, (a nie obetnie uszy jak np. amstaffowi :evil: )

Kogo z weterynarzy moglibyście polecić ( najlepiej w okolicach Warszawy, ew. Łódź, nad innymi miastami też się możemy zastanowić)

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej ciąć w 5-6 tygodniu .Największym fachowcem krórego do tej pory miałam okazję poznać to P.BOJKOWA z Czech chyba większość briardziarzy którzy chcą mieć uszy super tną u niej.BABKA MA SUPER RĘKĘ ZRESZTĄ SAMA HODOWAŁA BRIARDY PRZEZ 20 LAT.

CO JEST BARDZO PRZYDATNE KAŻDEGO SZCZENIACZKA POOGLĄDA I DORADZI KTÓRY JAKI I JAKIE OCZKA ITD.

Przycinanie trwa około 20-30 minut na szczeniaczka -oczywiście z ważeniem ,goleniem uszu ,obcinaniem potem pieski się wybudzają .P.Bojkowa zakłada szwy które ja sobie ściągam po 14 dniach sama przy zabawie z maluchami (cieniutkimi nożyczkami).Nie owija się pieskom głów tak jak to było kiedyś w zwyczaju .Po wyciągnięciu szwów lepi się je na korku -klejem BIZON do tkanin.

Jeżeli będzieicie potrezbować telefon do niej napiszcie .Podam Wam i do pracy i do domu.

Link to comment
Share on other sites

Czy ty Helciu cięłaś u niej? Bo twoje pieski mają właśnie wszystkie ładnie cięte uszy.

A co z tym korkiem między uszami, czy to rodzaj jakiegoś stelaża? (czasami widuje się na zdjęciach szczeniaki z korkiem między uszami)

I jaki w przybliżeniu byłby koszt takiego zabiegu

Link to comment
Share on other sites

koszt to 1000 koron czeskich od szczeniaka plus koszty przyjazdu bo ona do nas jeździ i na śląsk i do Krakowa.

TAK WSZYSTKIE MOJE PIESKI MAJĄ CIĘTE USZU PRZEZ NIĄ.

A jeżeli chodzi o korek to faktycznie robi za stelarz i są dwie metody Kasia W. lepi inaczej a ja też inaczej obie są dobre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...