Jump to content
Dogomania

Czy turlanie się i czołganie nalezy do figur tańca?? I jak tego nauczyć?


Kori

Recommended Posts

:p [B]Czy turlanie się i czołganie nalezy do figur tańca??/ I jak tego nauczyć (nawet jesli nie należą).[/B] Czytałam o nauce turlania sie ale nic z tego nie kapuje :oops: Pomóżcie, bo wstydzę sie zapytać na osobnym topicu :roll: Na razie mój "inteligentny" psiak opanował siad, połóż się i czasem noga, wogóle wszystko robi czasem ale pracujemy nad wszytskim. Pasuje mi znac jakieś nowe sztuczki, bo psinie mózg zardzewieje, ajk go nie bedzxie uzywać często :p

Link to comment
Share on other sites

Ja nauczyłam czołgania się tak: najpierw komenda waruj,potem położenie na podłodze przysmaczka kilka centymetrów przed psem i ręka nad grzbietem psa. Chcąc dostać smaczka i nie chcąc wstawać zaczęła się czołgać. Można też zawarować psa np. przed ławką i pokazać żarełko lub piłkę po drugiej stronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia:-)']Betty jak ćwiczyłaś slalom do tyłu,bo Mika potrafi do przodu i próbowałam do tyłu,ale zawsze się jakoś poplączemy. Wam bardzo fajnie to wychodzi.[/QUOTE]

dziekuje ;)
a jak cwiczylam? zaczynalam stawajac kolo niej w taki sposob jak to widac na filmiku i zaczynalam od jednej nogi przez dluzszy czas. Tzn. wystawialam noge i przeprowadzalam ja smaczkiem kilka razy, poznije sama reka naprowadzalam, w koncu dodalam komende, i jak przechodzila na komende, dodalam druga noge, tez poczatkowo naprowadzajac smaczkiem, jak umiala dwie nogi, reszta poszla z gorki, jednak ide wolniej niz do przodu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pies najlepiej i najszybciej się uczy podczas zabawy. :) Nie trenuj go tak, żeby był zadyszany, tylko podczas zabawy mów do niego `czołgaj się` a czasami to można łapy mu lekko wyciągać do czołgania się, ale nie na siłę.
Gdy dla zabawy zaczął się czołgać mówiłam mu czołgaj się, od razu skapował o co chodzi. :]
Ma 4 miesiące a już potrafi siad-waruj-czołgaj się siad-waruj-turlaj się.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój pies nauczył się stania i [B]SKAKANIA [/B]na dwóch łapkach. Bierzesz kawałek serka, szynki (mój tylko wtedy skacze) czy co piesio lubi baaaardzo i trzymaj nad nosem tak żeby czuł zapach. Będzie próbował dosięgnąć i stanie na dwóch łapach. Na początku to będą sekundy, a nawet ułamki. Ja już długo to ćwiczę (za każdym razem gdy daje mu coś smacznego) i potrafi utrzymać się naprawdę długo i jeszcze do tego skacze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...