Jump to content
Dogomania

Nestor Notabilis - NOWOŚCI


NESTOR.NOTABILIS

Recommended Posts

[quote name='kropka77']Aneta- też tak myślę.
Dodaj do tego jeszcze Yorka..
Do Magdy pasują duże, miśki, a nie maskoteczki.
Baba jest z charakterem i z jajami, i jakoś nie widze jej na spacerze z "mopikiem" :)
[/QUOTE]


Eeeeee... tam.....
Czasem warto jest "wyjść na miasto z malutką mopiczką na rękach" :evil_lol:. Kochana Ty wiesz ilu obcych trutni chce założyć gniazdo ja widzą taką słodką mopiczkę w mych dłoniach:eviltong: ;)? :))) A tak, na bulla to lypa :lol: Tylko "rispekt" i tyle ;)

[quote name='kropka77']
SKOŃCZYŁAM REMONT!
po miesiącu..a miał trwać góra 3 dni..
Ale odkryłam zawodowy, anty-brudowy patent na ściany na które nie pasują płytki, panele i inne niezmywalne powierzchnie.
Idę sprzątać.[/QUOTE]


Brawo!!!! Gratuluję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Widziałyście kiedyś bullmastiffa w szafie ?
Bardzo żałuję, że nie wzięłam komórki i nie zrobiłam zdjęcia. Wyszłam z domu, zamknęłam drzwi i jak wróciłam nie mogłam znaleźć Sabci ( tj Ivety)....Dzieci porozjeżdżały się po babciach i psu się nudzi. Ale żeby chować się przed panią w szafie ?
Wchodzę do domu - oczywiście Mucha i Misiek przywitały mnie z jazgotem a Sabcia nic. Wołam szukam po domu... nic, co do licha ktoś się włamał i ukradł psa ? szukałam we wszystkich pokojach i nic. Dopiero siadłam na chwilę i słyszę chrapanie, wchodze do sypialni w łóżku nikogo nie ma ( psy mają zakaz) ale ktoś chrapie. Podchodzę do szafy , otwieram drzwi a tam klucha otwera jedno oko i jej wzrok mówi tylko jedno,,no co jest , kto zapalił światło?"... Dosłownie ubaw po pachy mam z tego psa.[/QUOTE]


Wiesz, czasem jak myślę że gdybym non stop chodziła z aparatem i cykała fotki to spokojnie World Press Photo mogłabym zgarnąć :)

Mój Scotty ostatnio "testował" leżak wypoczynkowy i kilka czasopism, które uprzednio wyjął sobie z szafy :evil_lol:.
Teraz mam o jeden leżak i kilka czasopism mniej :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Matrix też jest fajny i zawsze w nieodłącznej parze z misiem. Jak byłam u Magdy to przyznam już mi się wszystkie psy myliły i popieprzyło mi się kto jest kto...Wszystkie przyszły nas przywitać i sprawdzić co my za jedni. Najlepiej jak mojego męża testował Mufasa- to jest dopiero kawał psa.
Matrix oczywiście wpadł moim dzieciom w oczy bo oczywiście pilnował misia:cool3:, Szejk wyleciał do bramy i biedaczek nie wyhamował:shake:- pomylił mi się z Pakiem. Dopiero chwilę później poznaliśmy Paka, który stwierdził, że goście właśnie do niego przyszli i każdemu z nas chciał chwilę posiedzieć na kolankach co przeraziło nieco Izę. Suczki przyleciały wszystkie razem także ich to już w ogóle nie mogłam rozróżnić ani się doliczyć.
Najśmieszniejsze było jak przez pokój przemykała się mastiffka :lol:.
Powiem szczerze podziwiam Magdę jak udało jej się zapanować nad tym wszystkim,gdy jeszcze moje wszędobylskie dzieciaki zaczęły szaleć z grzywkami i szczeniolami.
Wszystkie jej psy są piękne ale Scoty ma wyjątkowo cudne umaszczenie.

Link to comment
Share on other sites

Obserwuję ,jak zmienia się się Saba i dochodzę do wniosku, że to zupełnie inny pies jak większość. Jest aktualnie na etapie- ,, po co ? " albo ,, dlaczego?". Z dziećmi to już przerabiałam ale z psem jeszcze nigdy. Tu nie wystarczają treserskie sztuczki, trzeba jej tłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Obserwuję ,jak zmienia się się Saba i dochodzę do wniosku, że to zupełnie inny pies jak większość. Jest aktualnie na etapie- ,, po co ? " albo ,, dlaczego?". Z dziećmi to już przerabiałam ale z psem jeszcze nigdy. Tu nie wystarczają treserskie sztuczki, trzeba jej tłumaczyć.[/QUOTE]

bo bullmastiff to pies niezwykły :-)
z bullkiem trzeba się dogadać ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']Matrix też jest fajny i zawsze w nieodłącznej parze z misiem. Jak byłam u Magdy to przyznam już mi się wszystkie psy myliły i popieprzyło mi się kto jest kto...Wszystkie przyszły nas przywitać i sprawdzić co my za jedni. Najlepiej jak mojego męża testował Mufasa- to jest dopiero kawał psa.
Matrix oczywiście wpadł moim dzieciom w oczy bo oczywiście pilnował misia:cool3:, Szejk wyleciał do bramy i biedaczek nie wyhamował:shake:- pomylił mi się z Pakiem. Dopiero chwilę później poznaliśmy Paka, który stwierdził, że goście właśnie do niego przyszli i każdemu z nas chciał chwilę posiedzieć na kolankach co przeraziło nieco Izę. Suczki przyleciały wszystkie razem także ich to już w ogóle nie mogłam rozróżnić ani się doliczyć.
Najśmieszniejsze było jak przez pokój przemykała się mastiffka :lol:.
Powiem szczerze podziwiam Magdę jak udało jej się zapanować nad tym wszystkim,gdy jeszcze moje wszędobylskie dzieciaki zaczęły szaleć z grzywkami i szczeniolami.
Wszystkie jej psy są piękne ale Scoty ma wyjątkowo cudne umaszczenie.[/QUOTE]


Nie ukrywam, że także byłam w szoku, bo "wypuściło" mi się za dużo psów naraz i desperacko "walczyłam" o niezdeptanie Muffassy w tłumie :chaos:.
Ale ta "banda złoczyńców" ostatecznie i tak przeszła po nim a i mnie także się coś dla zasady dostało :evil_lol: :niewiem:
Obecnie Matrix jest na etapie "starczego zdziecinnienia" i teraz mam z nim dopiero ubaw. Misie się już nie umywają do jego pieśni, "okrzyków" radości i zniecierpliwienia. A jaką ma chłopak przy tym frajdę jak mnie "rozstawia po kątach" :cool3:.
Co do yorków - prym wśród gawiedzi obecnie wiedzie dziewczynka o imieniu Chomiczek : 1,3 kg po całym dniu jedzenia :painting:
Muffassa..... Tak..... Bawidamek a więc zbój nad zbóje, co każdy w nim kocha :eviltong:. Mówiłam, że będzie testował Twoją gorszą połówkę patrząc mu z kilku cm w oczy, ociekając "wodą z nosa" i bezczelnie szczekając mu prosto w twarz :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Scocio to mój faworyt, nie dość , że mądry to piękny dosłownie złoty pies :loveu:
W swoim życiu nie widziałam zbyt wielu bullmastiffów na żywo ale ten jest niesamowity! [/QUOTE]Scocio to jeszcze młody chłopaczek. Na razie ma 66 cm i 70 cm głowy. Do końca roku z pewnością dociągnie do 68 cm.

[quote name='What May NN']a widziałaś Matrixa?? On dopiero jest niesamowity!! Scoty mu do pięt nie dorasta ;-) jeszcze..[/QUOTE]

Matrix zawsze był dla mnie piękny i wyjątkowy jak mój każdy mniej lub bardziej "udany" pies. Był, jest i zawsze będzie mimo, że bardzo brzydko się starzeje i wygląda nieatrakcyjnie w swojej starości. Cóż, starość nie zawsze jest piękna i pokazowa. Dla mnie ważniejsze jest, że nadal jest pełen wigoru i wciąż tylko mu baby i psoty w głowie ;)
W podobnym wieku co Scotty obecnie Matrix wyglądał inaczej, gdyż zupełnie inaczej przebiegał jego rozwój. Mimo, że chłopcy prezentują zupełnie różne linie genetyczne obydwaj są bardzo urokliwi.
Kiedy widziałaś Matrixa był o 3 lata młodszy i piękniejszy ;). Dziś chłopaczek ma 9 lat i takiego widziała Małgosia. Scotty dopiero ma swoje preludium tego, jak będzie ostatecznie wyglądał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariola12144']Właśnie udało mi się zjeść ÓSMEGO pączka !!!
Jednego jestem pewna . Nie mogę już na nie patrzeć !
Jak to dobrze , że następny tłusty czwartek dopiero za rok .[/QUOTE]


Taaaaakkkk......
Ja wpadłam na genialny pomysł : zamiast śniadanka były pączusie. "Zmieściłam" 5. Po kilku godzinach okazało się, że ostatecznie był to gów...ny pomysł ;)

Link to comment
Share on other sites

Banda złoczyńców? Oj Magda nie bądź taka ostra, Twoje psy są bardzo grzeczne i gościnne.

A mi Sabcia zrobiła niespodziankę przedwczoraj. Szalała na podwórku z Gumisiem, jak zawołałam ich do domu to się zdziwiłam, że ktoś podmienił ją na pręgowanego bullmastiffa:razz:

Link to comment
Share on other sites

Tak, bardzo sprytne to moje psisko. Potem znienacka wyskakuje zza krzaków i straszy.
Bardzo mnie zastanawia jak taki powolny leń potrafi być naraz w kilku miejscach i bezszelestnie pojawiać się za plecami? Bo to jest dziwne jak tupie to się nieraz chałupa trzęsie ale bywa, że ledwo ją zawołam wiedząc , że jest na górze a tu nagle koło nogi ona wyrasta niepostrzeżenie, nawet nie wiem kiedy się zjawiła na dole.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...