Jump to content
Dogomania

Mój york nie cierpi jazdy samochodem! Doradźcie, co mam robić!


Luzia14

Recommended Posts

Mój pies nie lubi jeździć samochodem. Gdy tylko wejdzie do niego, zaraz zaczyna piszczeć i się ślinić. A to wcale nie jest przyjemne trzymać na rękach zaślinionego psa, a szczególnie wtedy, kiedy jadę z nim do fryzjera! :-(
Błagam, napiszcie, co mam robić z moim psem. Nawet rada weterynarza nic nie dała. Jestem załamana!
Proszę o szybkie odpisanie w tej sprawie.
Help me! Now! :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój pies także york również miał problem z podróżowaniem. Ale w końcu się przyzwyczaił do samochodu. Na początku panicznie uciekał na jego widok. Ale po pewnym czasie (ok. roku) w końcu dał się namówić do podróżowania i to do długich podróży. Jest podróżniczym psiakiem.
Może jazda samochodem to nie jest jego pasja, ale lubi to. :p
Nie martw się. Twój psiak też się przyzwyczai. Tylko na początek pojedź z nim w jakieś przymilne miejsce i żeby dojazd nie trwał zbyt długo. Musi "obwąchać" nowe terytorium i zrozumieć, że samochód nie boli. :loveu:
Pozdrowionka dla psiaczka i rodzinki. ;)

Link to comment
Share on other sites

psa trzeba stopniowo przyzwyczaić do samochodu. najpierw tylko wchodzić z nim do auto, bez jazdy. bawić się z nim w samochodzie, chcalić jak się nie boi. potem zacząc bardzo krótkie przejażdżki i dużo chwalić pieska jak grzecznie siedzi. stopniowo wydlużać trasę, no i jeżdzić w miarę często. Ślini się bo jest mu niedobrze, ale to może przejdzie jak się przyzwyczai.

Link to comment
Share on other sites

A moze pies nie wbyl od malego przyzwyczajany do jazdy samochodem? Bo niektore psy trzeba od malego, stopniowo przyzwyczajac.
Albo inna kwestia, to czy psu jazda samochodem nie kojazy sie z nieprzyjemnymi koncem (miejsce do ktorego jedzie).
Napisz, w jakim jest pies wieku, z kad go masz, co robisz, kiedy piszczy w samochodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Luzia14']Mój pies nie lubi jeździć samochodem. Gdy tylko wejdzie do niego, zaraz zaczyna piszczeć i się ślinić. A to wcale nie jest przyjemne trzymać na rękach zaślinionego psa, a szczególnie wtedy, kiedy jadę z nim do fryzjera! :-(
Błagam, napiszcie, co mam robić z moim psem. Nawet rada weterynarza nic nie dała. Jestem załamana!
Proszę o szybkie odpisanie w tej sprawie.
Help me! Now! :shake:[/quote]
Mam ten sam problem.;)Gdy tylko wejdzie do samochodu to zaczyna piszczeć:roll:nie wiem co robić...

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem tyle ze moja psina w samochodzie zachowuje sie spokojnie ale nawet na krotkich dystansach kilkakrotnie wymiotuje. Kolezanka polecila mala dawke Aviomarinu. Czy to mogloby pomoc? Wspome tylko ze Mikusia ma niecale 4 mies. i wazy 1,8 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka&Mika']Mam podobny problem tyle ze moja psina w samochodzie zachowuje sie spokojnie ale nawet na krotkich dystansach kilkakrotnie wymiotuje. Kolezanka polecila mala dawke Aviomarinu. Czy to mogloby pomoc? Wspome tylko ze Mikusia ma niecale 4 mies. i wazy 1,8 kg.[/quote]

Nie radzę podawać psu takich leków. Nigdy nie ma się pewności czy dawka nie zaszkodzi. Aviomarin nawet dla ludzi nie jest obojętny. Radzę wybrać się do weta, który dobierze odpowiednie leki i dawki.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]polecam Cocculine firmy Bayer :cool1:

[IMG]http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/3551/Cocculine2.jpg[/IMG]

środek homeopatyczny, sprawdzony i bezpieczny
stosuję od lat
u jednej suczki która teraz już nie ma choroby lokomocyjnej
nie wiem czy to zasługa leków czy po prostu przyzwyczaiła się do jazdy samochodem :roll:
ważne, że pomaga
ja podaję jedną tabletkę godzinę przed wyjazdem ;)[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mojego Yorka przyzwyczaiłam do jazdy samochodem tak że podczas jazdy (oczywiście jako pasażer) brałam go na kolana i pokazywałam mu co się dzieje na zewnątrz przez szybę i wtedy Tofik był baardzo tym zainteresowany. Teraz kiedy gdzieś jadę mój pupil sam wskakuje do samaochodu :Dog_run::laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia15']Mój pies także york również miał problem z podróżowaniem. Ale w końcu się przyzwyczaił do samochodu. Na początku panicznie uciekał na jego widok. Ale po pewnym czasie (ok. roku) w końcu dał się namówić do podróżowania i to do długich podróży. Jest podróżniczym psiakiem.
[B]Może jazda samochodem to nie jest jego pasja, ale lubi to.[/B] :p
[/quote]

[quote name='Luzia15']Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Tylko, że mój pies jest chyba jedynym psem na osiedlu, [B]który boi się samochodu[/B]. ;( Biedactwo. A ciekawa jestem, czy Twój psiak lubi jeździć? :roll:[/quote]

[quote name='Luzia15']Nie wiem dlaczego, ale mój pies naprawdę boi się auta. [B]Chciałabym, żeby nauczył sie jeździć samochodem[/B].
Ale tak między nami, to panel użytkownika nie chce mi się włączyć. Co mam robić?[/quote]

[quote name='Luzia15']Muszę powiedzieć, że Marti już dobrze znosi podróże. Z chęcią wskakuje do auta ;) Dzięki za pomoc! ;)[/quote]

Luzia 15 oraz Luzia14 może przestań pisać pod kilkoma nikami bo jak widać zaczelo Ci się mylić bo raz piszesz ze juz lubi zaraz ze nie:roll:

prosze moda o zbadanie tego bo ja jestem pewna ze to 1 i ta sama osoba

Link to comment
Share on other sites

Dla właścicieli psów, które boją się samochodu, a którzy mają ochotę i możliwość poświęcenia czasu na naukę polecam książkę "Mój pies się nie boi" Nicole Wilde. Co prawda mój pies nie boi się auta, ale wykorzystałam inne rady zawarte w tej książce - u nas skuteczne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...