Jump to content
Dogomania

LUCKY Border Collie ^^


Dynamique

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odniosę się tylko do nas, bo temat wysyłania i pracy blisko już skończyłam.

[quote name='Paskuda_Bandzior']
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy Twój pies jest nienormalnym aussikiem ponieważ szczeka nie tylko przy zwierzętach gospodarskich?[/FONT][/COLOR][/quote]

Tak, tak uważam. Jest nienormalnym ozikiem. No i dziękuję, nie muszę już iść na PIPa, okazało się, że mój pies ma instynkt. Bo szczeka. :razz:
Z tym, że to szczekanie absolutnie nie przeszkadza mu w agility. A pasienie hopek i owszem.

[quote][COLOR=black][FONT=Verdana]zanim edytowałaś post była tu wymieniona Wanda… Racja, rozmawiałam z Wanda i mówiła, że wysyłała Ci rady odnośnie Waszego agility.[/FONT][/COLOR][/quote]edytowałam, bo nie tylko z Wandą rozmawiałam na temat naszego agility i nie pamiętam, kto pierwszy radził robić mi wysyłanie

[quote][COLOR=black][FONT=Verdana]Ale skoro Marysia w zyciu Ci nic nie powiedziała to czemu napisałaś:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To stwierdziła, że tak być nie może (czyli jednak coś powiedziała…) czy nie?[/FONT][/COLOR]
[/quote]Napisałam, że nic mi nie powiedziała o [U]wysyłaniu[/U]. A to co przytoczyłaś odnosi się do tej pracy blisko. Czy kiedykolwiek na treningu ćwiczyliśmy wysyłanie? Nie.

edit:
[QUOTE]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ja wypowiedź Palmy zrozumiałam tak, że Lucky już UMIE SIĘ WYSYŁAĆ i pora popracować nad pracą bliżej coby nie mieć mnóstwa problemów później.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Kilka postów wcześniej napisała, że on się nie wysyła, tylko biegnie na pamięć i ona pamięta, że on tak dobrego wysyłania nie miał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Psy']
Tak, tak uważam. Jest nienormalnym ozikiem. No i dziękuję, nie muszę już iść na PIPa, okazało się, że mój pies ma instynkt. Bo szczeka. :razz:
Z tym, że to szczekanie absolutnie nie przeszkadza mu w agility. A pasienie hopek i owszem.[/quote]
Aniu, ja nie próbuje Ci dogryźć tylko wytłumaczyc...
Pasienie dla bordera jest zachowaniem całkowicie normalnym.
A mój border nie pasie hopek a i tak jest nienormalny :evil_lol:

[quote]
Napisałam, że nic mi nie powiedziała o [U]wysyłaniu[/U]. A to co przytoczyłaś odnosi się do tej pracy blisko. [B]Czy kiedykolwiek na treningu ćwiczyliśmy wysyłanie? Nie[/B].[/quote]
Co?! :-o Czy my bywałysmy na innych treningach? W takim razie gdzie mój pies się nauczył pruć w przód? :crazyeye:
No chyba, że mówimy o takiej nauce:

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=_zwjMJ8NvNU[/URL]

To nie tego nie robiliśmy i uważam, ze tym sposobem jak będziesz biec z psem to on Ci sie ładnie nie wyśle.

Już bardziej ćwiczyłaś wysyłanie tu: [URL="http://www.vimeo.com/1915290"][COLOR=#000000]http://www.vimeo.com/1915290[/COLOR][/URL] chociaż szkoda, że zaraz go zawracałaś i po kilku sek. biegłas to samo w drugą stronę.


Aniu, pytanie nie związane z dyskusją: czy Ty coś do nas 'masz'?


[QUOTE]Kilka postów wcześniej napisała, że on się nie wysyła, tylko biegnie na pamięć i ona pamięta, że on tak dobrego wysyłania nie miał. [/QUOTE]
Na co dziewczyny wyjaśniły, ze już ma, nauczył się, po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy, że Nex jest dziwna, ok:evil_lol:. Bordery mają mniejsze czy większe skłonności do pasienia różnych rzeczy. To nie jest tak, że Nex podgryza hopki:lol: - jest to raczej bieganie wokół nich. Co do piłki - po prostu czasem się na nią czai.

Rozumiem, że argument złe trenowanie(przede wszystkim)+pasienie do Ciebie na trafia. Więc inaczej, a to już jest bardzo powszechne: bordery KOCHAJĄ biegać, pruć do przodu, galopować, co sił w łapach. Nie sądzę, żeby Nex była jakimś wyjątkiem, bo znam bordery, dla których - tak jak dla niej - bieganie jest NAGRODĄ. Dla Nex we frisbee fajniejsza jest pogoń za talerzem, nie chwyt. Ona uwielbia mnie gonić, gdy zostawię ją na 'czekaj' i potem zwalniam z tej komendy.
Dla BC wysyłanie jest proste, prawie naturalne. Praca z przewodnikiem, blisko niego, skomplikowane sekwencje są dla psa trudne, moim zdaniem nawet obciążające, musi się skupić, regować na każdy ruch czy komendę przewodnika. Wysłanie do przodu jest dla bordera czystym fun'em, ogromną nagrodą, wyluzowaniem.

[quote name='Ania&Psy']Ja odniosłam się do porzucania nauki wysyłania, na rzecz nauki pracy przy właścicielu. Co dla mnie jest całkiem bez sensu, bo ważniejsze według mnie jest wysyłanie.[/quote]

Kurcze, kto napisał, że należy porzucić naukę wysyłania? Tylko Ty bez przerwy piszesz, że dla Ciebie bez sensu jest praca blisko przewodnika. Moim zdaniem ważne są obydwie te rzeczy i pies powinien umieć i jedną, i drugą.

[quote name='Ania&Psy']dla was wysyłanie to tylko pięć metrów od przewodnika. dla mnie wysłać można na hopkę(przeszkodę) jak się jest krok przed nią/obok niej, itp. [/quote]

Dla Ciebie praca blisko przewodnika to truchtanie za jego ręką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania&Psy']

Palma napisała o psie, który jest nieodwoływalny.

Ja odniosłam się do porzucania nauki wysyłania, na rzecz nauki pracy przy właścicielu. Co dla mnie jest całkiem bez sensu, bo ważniejsze według mnie jest wysyłanie.

To to jest dla mnie praca blisko człowieka.

Nigdzie nie napisałam, że ma tylko i wyłącznie pracować nad wysyłaniem. Palma napisała, że lepiej z tego (z wysyłania) zrezygnować, więc ja napisałam, że to bzdura.

Jakby Luckie przez cały następny rok pracował, jak sugerowała Palma, nad pracą przy człowieku, uważasz, że dobrze by biegał?

Edit: dla mnie eot, ja zdania nie zmienię, nie widzę powodu, dla którego Lucky miałby przestać być wysyłany na rzecz pracy blisko. dla mnie ważniejsze jest wysyłanie niż wchodzenie w przeszkodę razem z psem.[/quote]


Masz błędne myślenie ... to jest pies który jest na tyle nakręcony, że on wysyłanie umie sam z siebie [tym bardziej gdy robi tor kilka razy lub tak jak było w tym przypadku NIE MA MOżLIWOŚCI zbiec gdzieś na bok na inną przeszkodę]. Kładąc naciska na wysyłanie przy tym psie wchodząc na tor [nie linia prosta tak jak tu tylko normalne tory] to pies skoczy pierwszą przeszkodę tak jak ty chcesz, a następnie będzie latał po torze jak opętany.

Pracę Luckiego widziałam miesiąc temu i dobrze pamiętam że tam odesłanie [tak jak przewodniczka chciała] nie zadziałało ... Luskiemu spodobała się inna przeszkoda na którą wspaniale naskoczył łapiąc DIS.

Border to nie jest piesek z którym będziesz musiała biec z paluszkiem pokazując przeszkodę i prosić aby skakał ... przy tym psie wysyłanie to duży problem !

Mam starszą sukę [nawet po tych samych rodzicach ... wkońcu Lucky to owoc powtórnego krycia B] i wiem co ona potrafiła robić na początku nasze współpracy ... mogłam zaszpanować [mówię to w przenośni] na linii prostej ... bo wycięła do przodu i super ... ale gdy po trzech hopkach miała zrobić zakręt a przed nią stała 4 stacjonata to nic ją nie zmusiło do zakrętu ... między innymi za to dostałyśmy swoje pierwsze DIS'y na zawodach [a to i tak była już połowa pracy nad pracą przy przewodniku !!!]

Pokaż mi Aniu tor z zawodów gdzie masz tylko linię prostą ...


[quote name='Ania&Psy']
Cytat:
Palma słusznie napisała, ze jesli nadal będą biegać TYLKO TAK, to potem będą mieć problem z zakrętami i ciasnymi sekwencjami.
Palma nic takiego nie napisała.[/quote]

Nie napisałam dosłownie, ale jakoś Paula umiała wywnioskować że sugeruję pracę bliżej przewodnika.


Aniu metodę dobiera się do psa, a nie według mody !!! Oczywiście że z wszystkimi wolnymi psami będziemy kładli ogromny nacisk na odsyłanie, ale tu odsyłanie prowadzi do DIS'ów !!!
Zobacz kto pisze o tym ... wszyscy którzy mają super szybkie psy ... chyba coś w tym musi być ?
Od niedawna prowadzę też własny klub ... i bardzo zwracam uwagę na każdego psa ... i każdemu dobieram inną metodę nauki ! Także nie możesz mówić że wszyscy mówią Ci że najważniejsze jest wysyłanie! Najważniejsze jest żeby pokonać tor nie zrzucając ... i nie załapując DIS'a a z psem mega szybkim którego uczy się jeszcze odsyłania to będzie ciężko.
Tak jak mówiłam ... ja ze swoją suką ćwiczę tylko i wyłącznie ciasne tory bo ona się bardzo dobrze odsyła bez nauki wysyłania, a mi zależy żeby pracowała na tyle przy mnie żeby widziała gdzie i co teraz będziemy robić/skakać a nie że ona sobie wypruje bo jej się dziura w tunelu nagle spodoba ... .

Jeszcze raz podkreślam ... Lucky na tych filmach ładnie się wysyła, ogólnie każdy border ma prucie do przodu [gdy tylko załapie co to jest agility], ale jestem ciekawa co zrobisz gdy będziesz cały czas tego go uczyła, a na zawodach ustawią jakąś ciasną sekwencje ... nie odwołasz psa w życiu. Pies podyktuje sobie tor sam !



Pozdrawiam
Karolina

Link to comment
Share on other sites

kiedyś szkoły agility dzieliły się na te, które najpierw wypracowują precyzję, inne zaś w pierwszej kolejności nakręcały psa na prędkość.
teraz sa dylematy typu 'ważniejsze jest wysyłanie czy praca blisko przewodnika'.
na 'bycie cool' w tym sporcie mają szansę Ci, którzy włożą między bajki durne kompromisy i będa chcieli miec psa wypracowanego w każdym względzie. prędkośc, precyzja, wysyłanie, praca blisko ciała to cechy które tworzą championa agility tylko jesli występują razem.
ale ta dyskusja w pewnych momentach przypomina rozmowe o barwach z daltonista...:razz:

Link to comment
Share on other sites

ha ! Prezczytałam całą waszą dyskusje :lol::lol::lol:

[B]Karolina[/B] - Lucky zmienił sie od tamtego momentu i nie pruje już do przodu tak jak mu sie podoba i przy zakrętach (szkoda,że mama Gosi nie kręciła tego kiedy je ćwiczyliśmy raz na lewo,a raz na prawo) leci według moich komend raz na lewo,a raz na prawo. Głównie on słucha mojego głosu,wiec czasami jest tak,ze odbiegam troche w bok drąc się "Lak" ,żeby on zakręcił na lewo :) Jets to,ze tak powiem taki sposób xP Pozatym ja kłade na cisk na komendy i przywoływanie niż na to,zeby gonić jak szalona mojego psa ! Jak to mi podsumowała Aneta na treningu - "Lepiej,zebym mu pokazywała niz go goniła,bo to i tak nie ma sensu" ,a ci co mnei znają to wiedzą,ze nie jestem osobą biegającą super szybko i nagle sie nią nie stane,ale to już druga para "kaloszy" :lol: Pozatym nie oceniaj tego co było miesiąc temu,bo przez miesiąc wszystko sie zmeinia - bynajmniej u mnie musi sie zmeinić minimum 50 % :evil_lol:

Ogółem to ćwiczymy cały czas kontakt,bo to przeciez podstawa przy "ciasnych" ustawieniach tak,aby pies zakręcił tam gdzie musi,a nie na palisade,itd Głównie to staram sie pokazywać i w razie czego szybko odwoływać od "złej" przeszkody. I tak jak mówiłam,że ćwiczymy od czerwca 2008 z dużymi przerwami,wiec przecież to nie będą odrazu rewelacje. Nie mamy toru na codzień tylko cwiczymy 2 lub 1 raz w tygodniu w klubie wiec każdy mądry człowiek potrafi obliczyć na ilu zajęciach byliśmy przez około 3-4 meisiące (odejmuje te przerwy ;)).

ta sekwencja była max. biegana 2 razy po czym była zmieniana na inne ustawienie biegu ( w sensie,ze biegaliśmy od tyłu lub w inna strone,itd). Wszystkie osoby obecne wtedy na treningu mogą to potwierdzić,a tymaczasem nie róbmy z "mojego" tematu off topicu :evil_lol: (jak groźnei brzmi :eviltong::lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ahhh i zeby nie było,ze zaniedbuje temat :mad: mam jeszcze troche tych wakacyjnych zdjęć :razz:

[url=http://img520.imageshack.us/my.php?image=s5002617su6.jpg]ImageShack - Hosting :: s5002617su6.jpg[/url]

[url=http://img84.imageshack.us/my.php?image=s5002575xv4.jpg]ImageShack - Hosting :: s5002575xv4.jpg[/url]

[url=http://img84.imageshack.us/my.php?image=s5002575xv4.jpg]ImageShack - Hosting :: s5002575xv4.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BobowitaMW']
Jeśli chodzi o filmowanie zakrętów - mam w planach sfilmowanie sobotnich treningów. ;) Pora zasypać YT psiakami z Psiego Rancza, a co! :evil_lol: :cool3:[/quote]

Dawaj dawaj, chetnie zobacze postepy Kiki :razz:;):multi:

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BobowitaMW']Śliczny Luckuś! :loveu:
Jeśli chodzi o filmowanie zakrętów - mam w planach sfilmowanie sobotnich treningów. ;) Pora zasypać YT psiakami z Psiego Rancza, a co! :evil_lol: :cool3:[/quote]

TAAAK ! Psie ranczo góórą :cool3::lol:
Jutro będziemy,wiec mam nadzieje,że wpadniemy "pod" aparat :) Wogóle tak offem to powinniśmy mieć swój temat na dogo :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']Dawaj dawaj, chetnie zobacze postepy Kiki :razz:;):multi:

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

To zapraszam na mój profil na YT. :cool3: [url=http://www.youtube.com/user/BobowitaMW]YouTube - Kanal von BobowitaMW[/url] Jest tam trochę filmików. :razz:

[quote name='Dynamique']TAAAK ! Psie ranczo góórą :cool3::lol:
Jutro będziemy,wiec mam nadzieje,że wpadniemy "pod" aparat :) Wogóle tak offem to powinniśmy mieć swój temat na dogo :diabloti:[/quote]
To co - zakładamy topic? :razz:
A jeśli dobrze pójdzie (czyt. bateria nie zastrajkuje) to cała nasza grupka (i może część gr. zaawansowanej) wpadnie mi w obiektyw. :cool3:
Do jutra! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BobowitaMW']To zapraszam na mój profil na YT. :cool3: [URL="http://www.youtube.com/user/BobowitaMW"]YouTube - Kanal von BobowitaMW[/URL] Jest tam trochę filmików. :razz:


To co - zakładamy topic? :razz:
A jeśli dobrze pójdzie (czyt. bateria nie zastrajkuje) to cała nasza grupka (i może część gr. zaawansowanej) wpadnie mi w obiektyw. :cool3:
Do jutra! :multi:[/quote]

Nas niestety nie było,bo nie mieliśmy jak dojechać :shake::-(:cool1:
Moze jutro :placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

:-(:-( Szkoda :-( Mnie znowu nie będzie w sobote,bo mamy normalne lekcje - odrabiamy dzioeń wolny :mad::mad::mad: Załamka :placz::placz::placz:

A tak ogólnie to sobie tak myśle czy od przyszłego roku nie spróbować w młodym prezenterze... wkońcu mam w miare inteligentego psa i umiem biegać i ustawiać Luckiego :lol::lol::lol: Skoro an normalnym ringu dałam rade to czemu nie na MP :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dynamique']:-(:-( Szkoda :-( Mnie znowu nie będzie w sobote,bo mamy normalne lekcje - odrabiamy dzioeń wolny :mad::mad::mad: Załamka :placz::placz::placz:

A tak ogólnie to sobie tak myśle czy od przyszłego roku nie spróbować w młodym prezenterze... wkońcu mam w miare inteligentego psa i umiem biegać i ustawiać Luckiego :lol::lol::lol: Skoro an normalnym ringu dałam rade to czemu nie na MP :lol::lol::lol:[/quote]
My odrabiamy dopiero w listopadzie, ale mama powiedziała, że jeśli mam trening to mogę nie iść. :multi: :multi: :cool3:

Co do MP - pewnie, że próbuj! Gdybym miała psa z papierami też bym wystawiała normalnie i w MP. ;) Do odważnych świat należy! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...