Jump to content
Dogomania

Nie chce sikac na dworze


Mruczek

Recommended Posts

Witam! Co zrobic, aby moj 13-tyg. Kajtek (pudel) zrozumial, ze na spacer wychodzi, aby zrobic siusiu? Dopoki nie mogl wychodzic na dwor, byl nauczony, zeby sie zalatwiac na gazete. Tego nauczyl sie bardzo szybko. Teraz od tygodnia mozemy z nim wychodzic, ale nawet na dlugim spacerze nie sika. :( Jakby trzymal specjalnie, zeby zalatwic sie na gazete w domu, jak byl uczony. Co zrobic, zeby zrozumial, ze na spacer wychodzi, zeby sie zalatwic i ze moze sie wysiusiac na dworze?

Pozdrawiam, Mruczek

Link to comment
Share on other sites

Heheehe skąd ja to znam :lol:

Moja Alpi też tak robiła. Na dworze NIC a po powrocie taaaaaaaka kałuża. Wtedy na nią troszkę pokrzyczałam i z powrotem na dwór. Po tygodniu takiego przepychania wreszcie zrozumiała o co mi chodzi :D Dodam jeszcze, że spacerki muszą być po przebudzeniu się psiaka jak też po jedzeniu, bo gdy jedno "wchodzi" to drugie musi "wyjść" :lol:

Runa u mnie gazeta nie skutkowała

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi :)

Gazete na spacer zabralam wczoraj, ale nic... ;) Czytalam, ze trzeba nagradzac malca, jak nasika na dworze. Tylko co tu nagradzac, jak on sikac nie chce. Godzine z nim laze i nic...

Chociaz musze sie pochwalic, ze dzis rano byla jedna ku* i jedno siusiu!!! Moze zaczyna kumac?

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

U mnie gazeta też nie skutkowala, nawet w domu :( :)

Runa bardzo długo robiła w domu nawet zaraz po spacerze. Ale jakos przeczekaliśmy i teraz juz jest ok.

Za to Shamuk (14tyg.) właśnie minął pierwszy dzień (i dziś jak na razie drugi) że nie zrobił nic w domu, nawet w nocy :lol:

bylebym nie zapeszyła tfu tfu

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek ma 3 miesiące i jak na razie rezultat nauki czystości jest pół na pół. W domu czasami mu się zdarzy, lae już coraz rzadziej. Jest nauczonu że wychodzi na ogród i tam załatwia swoje potrzeby. Niestety nie wiem jak mam nauczyć go aby sikał na spacerze. Moge z nim długo spacerować a on i tak jak przyjdzie to swoją potrzeba załatwia na ogrodzie? Macie jakiś pomysł jak go nauczyć że spacer jest po to aby się wysikał.

Link to comment
Share on other sites

Kinio, widze ze masz podobny problem ;-) Ciesz sie, ze masz tez ogrod. Kajtek musial (do czasu ukonczenia kwarantanny) nauczyc sie sikac na gazete. Teraz jak zacznie lac w domu, to ciezko go szybko wyniesc na dwor - mieszkam na 9. pietrze! :-)

Jak odkryje jakies cudowne niecudowne sposoby nauki czystosci, albo wybrobuje juz znane i podzialaja - dam znac!

Link to comment
Share on other sites

Z moja maiałam taki sam problem.Dziecko gdy było na kwarantannie(ok.tygodnia u mnie) to sikało na ręczniki.Podczas pierwszych spacerów gdy coś jej sie chciało piszczała i ciągnęła do domu.Ludzie sie wtedy na mnie patrzyli jak bym nie wiadomo co robiła szczeniakowi.Po prostu trzeba czekać tak długo aż sie maluch załatwi.Długo nie jest w stanie trzymać, wiec w końcu musi sie przemóc i zorbić na zewnątrz.Wtedy oczywiście trzeba go baaardzo nagrodzić.Mieszkam na parterze, wiec długo mi nie zajmowało zejscie na dół.Wychodziłam z Klio praktycznie co 40 minut.Ale przyniosło to oczekiwane efekty i w wieku 3,5 msc w ogóle nie załatwiała swoich potrzeb w mieszkaniu. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie, mam ten sam problem z nauczeniem mojej Yoreczki czystości; ma juz 3-y miesiace ale dopiero teraz zaczynamy naukę. Gazety nie próbowałam, ale chyba nie ma wyjścia. Jeśli chodzi o spacery to owszem bardzo chętnie biega, bawi się poznaje otoczenie ale siusiu tylko na łazienkowym dywaniku.... Nie chcę krzyczeć bo to nic nie zmieni, próbuję reagować natychamiast jak zauważę "symptomy", czasem jednak jest już za późno :( czy kuweta zastąpi dywanik?? Poradźcie

Link to comment
Share on other sites

Mam w zasadzie podobny problem. Moja sunia wprawdzie zalatwia się ładnie na spacerku, ale nie przeszkasza jej to zalatwiac sie bez problemu w domu:( Załatwiania sie na dworze nauczyla sie juz u hodowcy, wiec wiedziała po co jest trawka, ale przez kwarantanne nauczyla sie tez załatwiać w domu:( W dodatku w zaden sposób nie sygnalizuje, że chce jej się siusiu. Co zrobic w takim przypadku? Na spacerku oczywiscie dostaje nagrode za kazde załatwienie potrzeby...

Link to comment
Share on other sites

Alind, na Twój problem polecam lekturę tego topiku. Tam znajdziesz odpowiedzi dokładnie na Twój problem (moja diagnoza: pies nie wie, że nie powinien załatwiać się w domu). Ponadto, stronka, którą polecam omci poniżej, opisuje metodę nauki czystość, która również Tobie się przyda.

omcia, Tobie z kolei polecam lekturę tej stronki. Tam jest opisane, jak uczyć psa czystości. Ja używam wyłącznie tej metody i sprawdza się bardzo szybko, w przeciągu 2-3 tygodni, pod warunkiem, że używa się jej z żelazną konsekwencją (nie dopuszcza się nigdy do wpadki, czyli załatwienia się przez psa w domu).

Warto również przejrzeć inne topiki na temat siusiania - jest ich mnóstwo i na pewno znajdziecie w nigh rozmaite porady, które mogą się przydać. (Np. stronka polecana przeze mnie powyżej była już kilkakrotnie polecana w tych innych topikach).

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety mam ten sam problem tzn. mam 4 miesięczną Yorkę, która jak nie mogła wychodzić to załatwiała się praktycznie wszędzie w domu. Teraz, kiedy już może- to na dworze jest SUPER zabawa w domu sikanie. Niestety moje prośby, groźby nic nie pomagają, kuli uszy wie, że zrobiła źle, ale robi to dalej. Kilka dni temu kupiłam takie specjalne kropelki żeby sikała tylko we wskazanych miejscach - więc wykładam jej kuwetę z gazetami i kropię środkiem. I moja Yorka owszem chodzi, wącha jest bardzo zainteresowana, a potem wyciąg gazety i drze, drze ............ a sika daje w domu gdzie popadnie. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!Czy ktoś stosował te kropelki??? to jest firma "BEAPHAR" a może są inne SKUTECZNE metody. DZIĘKI ZA KAŻDĄ DOBRĄ RADĘ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...