Jump to content
Dogomania

Krycie z psem HD-D


agabass

Recommended Posts

[COLOR=blue]Przeczytałam dopiero cały topik.[/COLOR]

[COLOR=blue]Miałam kiedyś (1996r.) psa z dysplazją...[/COLOR]
[COLOR=blue]Był to owczarek kaukazki o nazwie "Rita z Nowej Srebrnej" od p. Wiesława Jędrzejowskiego.[/COLOR]
[COLOR=blue]Żal mi do dziś tej suni, która się męczyła. Jak ją kupiłam bylo wszystko ok. Ale w krótkim czasie widziałam jak bawi się coraz mniej, często odpoczywa, co i raz pokłada się. Zaczęłam czytać w różnych książkach (wówczas nie było internetu) i zaczęłam podejrzewać dysplazję. [/COLOR]
[COLOR=blue]Zrobiliśmy rtg. [/COLOR]
[COLOR=blue]Potwierdzily się nasze podejrzenia. Była to dysplazja obustronna. [/COLOR]
[COLOR=blue]Lekarz nie dał szans... [/COLOR]
[COLOR=blue]Musieliśmy psa uśpić. [/COLOR]
[COLOR=blue]Mimo interwencji w Łódzkim Związku Kynologicznym, rodzice tej suni dalej zostawali używani do hodowli. Właściciel w rozmowie wyśmiał się nam w nos. [/COLOR]
[COLOR=blue]A na wspomnianą interwencję nikt nawet nie raczył nam odpowiedzieć :shake: .[/COLOR]

[COLOR=#0000ff]Dysplazja to poważna, ciężka choroba. Męczy się pies a człowiek razem z nim - bo przecież patrzy na cierpienia własnego, ukochanego czworonoga.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Całkowicie się zgadzam z Wami:[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][B]PSA Z DYSPLAZJĄ POWINNO SIE ELIMINOWAĆ Z HODOWLI[/B][/COLOR]


[COLOR=#0000ff]Pozdrawiam,[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Updaty idą dalej...
A. I nie znalazłam info o ewentualnym kryciu. Czyżby...
pzdr.[/quote]

dziwne... byłam przed chwilą na stronie i normalnie w planowanych miotach nadal jest informacja o krycie tym psem... jak Ty czytasz Asiaczku?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Zaciekawiona tym wszystkim, przed chwilką, byłam i ja tam...[/COLOR]
[COLOR=blue]Jest tak:[/COLOR]

[FONT=Georgia][SIZE=6][COLOR=#3c4869]Planujemy 2 mioty :[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[LEFT][FONT=Georgia][SIZE=4][COLOR=#3c4869]FIRST LITTER / PIERWSZY MIOT :[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=4][COLOR=#3c4869][B][URL="http://www.basenjifamily.com/bobbaninfo.html"][COLOR=#800080]ROBERT REDFORD OUT OF AFRICA [/COLOR][/URL][URL="http://www.basenjifamily.com/loangobasenjichakainfo.html"][COLOR=#0000ff]CHATTANOOGA CHOO CHOO YPSYLON[/COLOR][/URL][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Georgia][SIZE=4][COLOR=#3c4869]SECOND LITTER / DRUGI MIOT :[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Georgia][SIZE=4][COLOR=#0000ff][URL="http://www.basenjifamily.com/loangobasenjipakainfo.html"]PAKANYA LIWANG [/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]
[B][FONT=Georgia][SIZE=4][COLOR=#3c4869]Jeszcze nie podjęliśmy decyzji który pies będzie ojcem planowanego miotu.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

No coż przeczytałam cały topik i nie wiem czy się śmiac czy płakac, w obu przypadkach z głupoty ludzkiej.:roll: w SH dysplazja nie jest tak poważnym problemem, pojawia się rzadko, i stosunkowo niewiele osób robi badania (na oczy więcej osób robi badania), jednak jeśli stwierdzono chocby jakikolwiek inny stopien poniżej A, pies był wykastrowany - nie ma mowy o użyciu go w hodowli, to samo w przypadku stwierdzenia katarakty - i tak POWINNO WŁAŚNIE BYC. O tyle o ile mamy dobrze w SH że są[U] rozsądni[/U] i [U]myślący trzeźwo[/U] ludzie - Hodowcy przez duże H.
Natomiast pozostaje nadzieja że niektórzy pójdą po rozum do głowy, bo jak dla mnie krycie psiaka z dysplazja to jest drwina w biały dzień, jakoby oszukiwanie przyszłego nabywcy, bo przecież gdy szczeniaczek idzie do nowego domku nie widac jeszcze że z nim "coś nie tak".. Smutne oj smutne..


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Doczekamy się albo nie.. Ja tylko wrzucę pewien cytat z 25.10.2005...

[quote name='gmk']Ja chcę tylko by basenji w Polsce, niezaleznie czy wystawiane czy mieszkajace sobie spokojnie z rodziną bez szaleństw wystawowych były zdrowe, a to zalezy od Hodowców i ich świadomosci, podejscia do hodowli, rozsądku.[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...