Jump to content
Dogomania

Toffi - Beaglus masci tricolor


FlashQ

Recommended Posts

Beatko bardzo bardzo dziekuje :) ( Fotka która wkleilas jest z 4.02.2004 )

A swoja droga :) ładnego mam psiaczka nie ?? ;)

W takim razie dodam jeszcze kilka fotek :)

Toffiś w wieku 2,5 mc. ( 28.11.2003 )

_216317_n.jpg

Toffis na murawie ( 4.02.2004 )

_216188_n.jpg

Z kumplem ( 4.02.2004 )

_216185_n.jpg

Bieganie na boisku ( 4.02.2004 )

_216315_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Beatko bardzo bardzo dziekuje :) ( Fotka która wkleilas jest z 4.02.2004 )

A swoja droga :) ładnego mam psiaczka nie ?? ;)

Bardzo, bardzo proszę. :D Psiaczka masz ładnego. Toffiś na pierwszej fotce wygląda jak pluszak. Doliczyłam się, że on jakoś latem skończy dopiero roczek. Flaszeczka, napisz trochę o jego zachowaniu w domu i na spacerkach. Sąsiadka miała bigielka, który zdemolował jej chałupę - dosłownie. Fakt, że był potwornie rozpieszczony i niewychowany. Od tej pory jestem powściągliwa do tych psiaków, a czas zmienić zdanie. Skoro parę bigielków jest na Dogomanii to i wiadomości będą z pierwszej ręki

Link to comment
Share on other sites

A wiec tak : Toffiś urodzil sie 16 wrzesnia 2003 ( czyli niezupelnie latem skonczy roczek ;) ) Jest Beaglusiem masci tricolor.

Toffi ( NESTOR Połkrza ) jest bardzo madrym pieskiem. W wieku 3-4 miesiecy nauczyl sie siadac, warowac i podawac lapke. Umie tez przybijac piatke.

Na spacerki chodzimy na flexi , poniewaz Beaglusie to bardzo "zywe" pieski i na zwyklej smyczy zle sie po prostu chodzi . Puszczam go tylko na terenie zamknietym ( w tym przypadku boisko w szkole mojego brata ) , bo Beagle ida za tropem.

Toffi nie niszczy. Zostaje sam w domku ok 2-3 godzin i najczesciej w tym czasie po prostu spi !!!

Jesli chcesz jeszcze cos wiedziec , po prostu pytaj !!!

PeeS. Toffi to najkochanszy psiak na swiecie !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Tak po cichu podejrzewałam, że Baron sąsiadki miał nie tyle źle w głowie, ile złe było wychowanie i podejście do niego. Jego pani próbowała go wychowywać, natomiast jej rodzice rozpieszczali go totalnie i pozwalali mu na wszystko. Siedział sam w domu dobre 8 godzin i niszczył dokładnie wszystko. Zdjął nawet ze ścian nowo położone tapety. :evilbat: Miał pewnie biedak zaburzoną hierarhię stada. Ale mądra to jestem teraz, a to było parę lat temu, zanim kupiliśmy Poświatę i zanim nabyłam różnych wiadomości. A myślałam o kupnie beagla...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Beata.. więc z beaglami to jest tak że nigdy nie wiadomo co ci się trafi :)

Ja miałam to szczeście trafić na mało 'typowego' beagla tzn tzw 'ciapka' od 10 tygodnia jej życia mieszka ze mną i przez pierwszy rok tylko ze mną.... jako mały piesek zostawała już sama w domu nawet na kilka godzin jeśli tak wypadały mi zajęcia i jedyne co zniszczyła to swoje posłanie.. oprócz tego zupełnie nic. Jest mało absorbującym beaglem... potrafi się pięknie sama w domu bawić a jak robi się śpiąca rajda się na kolana .. straszna z niej przylepa. Celowo podkreślam że jest dość nietypowa bo na beagle się zasadniczo napatrzyłam i wiem że o bracie mojej Mrówki nie można powiedzieć ani 'spokojny w domu' ani 'mało absorbujący'.

Spacery uwielbia w każdej ilości szczególnie gonitwy w towarzystwie swych psich pszyjaciół których nie brakuje w okolicy. W lesie zapinamy ją już zawsze po tym jak 2-krotnie zniknęła na kilka godzin w pogoni za tropem (zew natury bierze góre... komendy sobie można darować).

Oprócz tego co już typowe dla beagli.. jest potwornym obrzartuchem :lol:

Pozdrawiam

Asia&Arka&Mrówka

Link to comment
Share on other sites

Beata.. więc z beaglami to jest tak że nigdy nie wiadomo co ci się trafi
To chyba jak w każdej rasie. Nam też się udało dobrze trafić :sweetCyb:- sunia jest przekochana. Ale już któryś raz spotykam się z ogarem, który wraca do hodowcy - jeden jako szczeniak, inny jako dwulatek a jeszcze inny jako czteroletni pies, bo właściciel nie mógł sobie dać rady. Zanim kupiliśmy Poświatę pod lupę braliśmy kilka ras, na ogara padło przypadkiem. Pojechaliśmy, zobaczyliśmy i kupiliśmy. Rodowód ma świetny i na szczęście w charakterze odziedziczyła po przodkach więcej dobrego :saint1: niż złego (tfu, tfu... przez lewe ramię).

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się ,że zakup psa to nie musi być loteria.Trzeba tylko trafić do dobrej hodowli, widzieć jak zachowują się rodzice i można dokonywać wyboru.Ja też dobrze trafiłam, sunia ma super charakter, w miarę chętnie się uczy. Najważniejsze jest jednak to, że przepada za ludźmi, a przede wszystkim dziećmi.Mach ogonkiem tak, jak te maluchy na dole, a niedawno do wszystkich niemal zaczęła się uśmiechać. :D

Poza tym bardzo lubi ruch dalmatynczyk_ani.gif i mnie mobilizuje do wyjścia z domu.

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się ,że zakup psa to nie musi być loteria.Trzeba tylko trafić do dobrej hodowli, widzieć jak zachowują się rodzice i można dokonywać wyboru.

U nas to była 100%loteria. To nasz pierwszy pies, więc działaliśmy trochę na ślepo. Nie szukaliśmy po internecie (bo go nie mieliśmy), o hodowlach nie mieliśmy zielonego pojęcia, na konkretną rasę też nie byliśmy "zaparci". Dlatego uważam, że naprawdę mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Teraz gdybym miała kupić psa, to już wiem co i jak mam zrobić. Ale narazie nie kupię, raczej odwrotnie kiedyś pewnie będę sprzedawać i będę maglowana przez przyszłych ogaromaniaków.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

U nas to była loteria ale nie do konca.

Zawsze bardzo interesowaly mnie Beagle i szukalam o nich informacji doslownie wszedzie. Ktoregoś dnia Toffi znalazl sie w naszym domku i przewrovcil moje zycie do gory nogami... Jest naprawde cudownym psiakiem.

Na dodatek tak sie złożyło, ze ma swietnych rodzicow ( TOONHUND Spring Colours X SWEET Girl English Matricaria ), a wlasciwie w rodowod wstecz nie patrzylismy .... No coz... Szczescie chodzi po ludziach ( odpukac w niemalowane ) ... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...