Jump to content
Dogomania

Benek i Hachi.


Pestka

Recommended Posts

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Onomato-Peja']Czemu nie chcesz napisac skąd on jest?
Nie boisz się jego charakteru w przyszłości? Cattle dogi są chyba trudne, nie wiem jak aussie.
Tak czy siak jest bombowy. :lol:[/QUOTE]
Nie chodzi, że nie chce, po prostu nie mogę ;)
Ojj boje się :diabloti: Aussie to aussie, ale cattle wcale nie są trudne jak się do nich odpowiednio podejdzie. Ale tak, to są dość specyficzne psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']Kto mi wytłumaczy co to hybryda danej rasy ?
To jest ich mieszanka ? Bo nie bardzo wiem.
Jakieś specjalne hodowle się w tym preferują ?[/QUOTE]

Hybryda rasy to po prostu zmieszanie dwóch ras, np. taką hybrydą jest Labradoodle (mieszanka labradora z pudlem dużym), albo np. Maltpoo (mieszanka pudla mini i maltańczyka).
W Polsce chyba jest jedna hodowla Labradoodle, jakiś czas temu mieli rodowodowe szczeniaki :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']to jest całkowicie legalne ?
ma ktoś może jakiś artykuł taki, ale nie o danej razie tylko ogólnie[/QUOTE]
Czy legalne to ci nie powiem bo nie wiem ;-) Ale za granicą jest chyba sporo hodowli zarejestrowanych z takimi hybrydami ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucky.']Kto mi wytłumaczy co to hybryda danej rasy ?
To jest ich mieszanka ? Bo nie bardzo wiem.
Jakieś specjalne hodowle się w tym preferują ?[/QUOTE]
Dokładnie jak napisała vege*, hybryda to zmieszanie dwóch ras w jakiś celu.

Za granicą jest sporo hodowli z hybrydami. jak na moje oko robi się to coraz popularniejsze, ale w Polsce nadal sa ludzie twierdzący że to złe i niedobre :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Dokładnie jak napisała vege*, hybryda to zmieszanie dwóch ras w jakiś celu.[/QUOTE]
Ciekawe w jakim celu ktoś postanowił skrzyżować rodowodowego Aussie z nierodowodowym Cattle Dogiem, bo takie ogłoszenie wisiało niedawno na tablicy, prawda?

Mam tylko nadzieję, że szczeniaki rzeczywiście były do oddania, a nie na sprzedaż... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Dokładnie jak napisała vege*, hybryda to zmieszanie dwóch ras w jakiś celu.

Za granicą jest sporo hodowli z hybrydami. jak na moje oko robi się to coraz popularniejsze, ale w Polsce nadal sa ludzie twierdzący że to złe i niedobre :roll:[/QUOTE]

No bo w sumie to co w tym dobrego? Jest ponad 400 ras, każdy znajdzie taką która spełnia jego wymagania.
A tworzenie nowej rasy to nie tylko jednorazowe skrzyżowanie psów, to są lata pracy nad charakterem i eksterierem, jak dla mnie kompletny bezsens, bo przez te kilka- kilkanaście jak nie więcej lat jest to rozmnażanie kundli. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Pies bez rodowodu jest Twoim zdaniem rasowy? :hmmmm:[/QUOTE]
Pies z metryką jest według mnie rasowy ;) Rodowodu nie trzeba wyrabiać, przynajmniej tak mi sie wydawało.

Byłam przygotowana na nagonkę przez Was, ale uwierzcie to nic nie zmieni, że powiecie jaka to jestem zła i niedobra :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Pies z metryką jest według mnie rasowy ;) Rodowodu nie trzeba wyrabiać, przynajmniej tak mi sie wydawało.

Byłam przygotowana na nagonkę przez Was, ale uwierzcie to nic nie zmieni, że powiecie jaka to jestem zła i niedobra :lol:[/QUOTE]
Właśnie, pies z metryką

Nie zdziwię się jak za jakiś czas takich mieszańców do "oddania" pojawi się więcej, bo jak widać chętnych na szczeniaki nie brakuje. A jak psy podrosną to zaczną lądować w schroniskach, bo okaże się, że mają trudny charakter, albo ładny szczeniak nie wyrośnie na ładnego psa... Żeby była jasność, nie mam na myśli Ciebie

Zdradzisz dlaczego zdecydowałaś się na mieszańca tych dwóch ras? Czy tego też nie możesz napisać?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy moje wypowiedzi można nazwać nagonką.
Wyraziłam swoje zdanie w nieobraźliwy sposób.
Wkurza mnie tylko niemiłosiernie gdy wchodzę do schroniska i widzę mieszańce ONków z Husky, Astów z ONkami, Pinczerów z Jamnikami i wkurzę się jeszcze bardziej gdy zobaczę tam kiedyś mix Cattle doga z Aussie. Tak wiem, Ty swojego nie oddasz, ale wsparłaś pseudo.
Czyli zacznie się kolejna 'produkcja' a wtedy psy już mogą zacząć trafiać do umieralni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Właśnie, pies z metryką

Nie zdziwię się jak za jakiś czas takich mieszańców do "oddania" pojawi się więcej, bo jak widać chętnych na szczeniaki nie brakuje. A jak psy podrosną to zaczną lądować w schroniskach, bo okaże się, że mają trudny charakter, albo ładny szczeniak nie wyrośnie na ładnego psa... Żeby była jasność, nie mam na myśli Ciebie

Zdradzisz dlaczego zdecydowałaś się na mieszańca tych dwóch ras? Czy tego też nie możesz napisać?[/QUOTE]
BBeta, ale to nie jest zależne od mieszania ras, przynajmniej według mnie. Weźmy od uwage chociażby bordery, ktore wpadły mi pierwsze na myśl. Spójrz, po co ludzie nie majacy nic wspólnego z psami w sensie sportów, pracy z psem itp kupują BC? Bo ładnie robią sztuczki, sa fajne. Czemu brano owczarki niemieckie swego czasu na potęge? Po filmie o Szariku chociażby. Na szkocie collie też była "moda". Jednak nie wydaje mi się że stanie się moda na takie mieszanki. Weźmy pod uwage zwykłego Kowalskiego który nie ma pojecia co to cattle dog, ani aussie, ale wie co to owczarek niemiecki, nie wydaje mi się, żeby zdecydował się na to pierwsze, bo nie wie co to jest, a do tego to jest przecież mieszaniec, a nie czysta rasa!
A co do fragmentu lądowania psiaków w schroniskach, to TYLKO I WYLACZNIE zalezy od "hodowcy", jak daje psy, komu, czy ma nad nimi kontrole i czy interesuje sie szczeniakami i co się z nimi dzieje ;) Według mnie tu nie chodzi o sam fakt, tylko o to, żeby dawac te psy odpowiedzialnym ludziom. Ale i tu jest druga strona, bo ile rasowych psów, do tego z RODOWODEM laduje w schroniskach? Mnostwo. Co chwile sie słyszy że jest do oddania pies z rodowodem.
To jest takie gdybanie, ja mam osobiscie inne zdanie nt tworzenia tego typu hybryd. Nie zamykam się na dane 400 ras, kurcze, przecież wczesniejsze rasy tez powstały z krzyzowania innych wczesniejszych ras. To koło sie zamyka. Np. labradoodla nie krzyzuja zwykli laicy, tylko ludzie ktorzy wiedza po co to robią. Takie jest moje zdanie. Nie widzę w tym NIC ZLEGO i wiem ze połowa dogomaniaków albo nawet 3/4 uwaza ze wziecie Hacza to popieranie pseudo etc. Uwierzcie że nie popieram pseudohodowli ;)

Dlaczego sie zdecydowałam na mieszanca tych ras? Szczerze? Sama sie zastanawiam, bo powiem Ci tak, że generalnie kręciły mnie bordery, maliny, aussie czy cattle. Nie byłam zdecydowana jednak na żadnego z nich, wiec zdecydowalam sie na mieszanke. Jesli mam byc szczera to była spontaniczna decyzja. Ale nie żałuje. Mały ma fajne popedy, szybko łapie, ładnie mi myśli i co mnie NAJBARDZIEJ cieszy jest bardzo wpatrzony w człowieka. Podejrzewam, że w okresie dojrzewania moze sie to wszystko ładnie posypać, ale jak ma nieco ponad 10tygodniowego szczeniora jest naprawde fajnym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Nie wiem czy moje wypowiedzi można nazwać nagonką.
Wyraziłam swoje zdanie w nieobraźliwy sposób.
Wkurza mnie tylko niemiłosiernie gdy wchodzę do schroniska i widzę mieszańce ONków z Husky, Astów z ONkami, Pinczerów z Jamnikami i wkurzę się jeszcze bardziej gdy zobaczę tam kiedyś mix Cattle doga z Aussie. Tak wiem, Ty swojego nie oddasz, ale wsparłaś pseudo.
Czyli zacznie się kolejna 'produkcja' a wtedy psy już mogą zacząć trafiać do umieralni.[/QUOTE]
nie widziałam wcześniej Twojej wypowiedzi, wiec sie teraz do niej odniose.
Nie nie chodziło mi o Twoja wypowiedz ;) Mówiłam ogólnie.
Powiem Ci tak, że to zalezy jaka masz definicje pseudohodowli? Dla mnie pseudohodowla to trzymanie psów w klatkach we własnych odchodach, rozmnażanie suki co chwile etc ogolnie wiemy o co chodzi. Jesli mówimy o takiej pseudo to uwierz nigdy nie wziełabym z czegos takiego psa.
I uwierz gdybym popierala pseudo nie wzielabym Benka z Emira i nie socjalizowałabym ponad rocznego psa z kazda sytuacja, z kazdym drzewkiem. Przecież mogłabym sobie kupić yorka miniaturke!
To nie o to chodzi, przynajmniej wedug mnie.

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie pseudohodowla to rozmnażacze psów bez rodowodu!
Sama napisałaś, że te hybrydy są po psach z metryką, ale żeby ich szczenięta były rasowe, to para hodowlana musi mieć wyrobiony rodowód i mieć zaliczonych kilka wystaw, gdzie sędziowie określają, czy psy i suki nadają się do rozpłodu( czy nie mają wad, czy są zdrowe, w niektórych rasach trzeba zaliczyć testy psychiczne itp)
Dla mnie każdy rozmnażacz psów bezrodowodowych to pseudohodowca:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']A dla mnie pseudohodowla to rozmnażacze psów bez rodowodu!
Sama napisałaś, że te hybrydy są po psach z metryką, ale żeby ich szczenięta były rasowe, to para hodowlana musi mieć wyrobiony rodowód i mieć zaliczonych kilka wystaw, gdzie sędziowie określają, czy psy i suki nadają się do rozpłodu( czy nie mają wad, czy są zdrowe, w niektórych rasach trzeba zaliczyć testy psychiczne itp)
Dla mnie każdy rozmnażacz psów bezrodowodowych to pseudohodowca:angryy:[/QUOTE]
Dla mnie nie ;) Ale dziwne byłoby gdyby dwa psy innej rasy dały psa z rodowodem.
Wiem, ze niektorzy maja inne zdanie, a temat pseudo był wałkowany juz mnostwo razy wiec nie wiem,czy to dalej ma sens ; )

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś celowo rozmnożył te psy, a Ty mając tego świadomość zdecydowałaś się na kupno/adopcję szczeniaka to niestety popierasz pseudohodowlę

Skoro nie widzisz niczego złego w tworzeniu takich hybryd to dlaczego ukrywasz skąd masz szczeniaka? :niewiem:

Ja uważam, że tworzenie hybryd jest ok, jeżeli osoby decydujące się na krzyżowanie różnych ras mają plan i konkretne cele, które konsekwentnie realizują i przede wszystkim starają się włączyć do hodowli jak najlepsze psy. Ludzie, którzy mieszają rasy, bo są ciekawi co z takiego połączenia wyjdzie, albo chcą po prostu zarobić to zwykli rozmnażacze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']
I uwierz gdybym popierala pseudo nie wzielabym Benka z Emira i nie socjalizowałabym ponad rocznego psa z kazda sytuacja, z kazdym drzewkiem. Przecież mogłabym sobie kupić yorka miniaturke!
To nie o to chodzi, przynajmniej wedug mnie.[/QUOTE]

Pewnie dlatego nie nazywasz swojego psa mieszańcem, tylko [i]hybrydą[/i] ;) [i]Hybryda[/i] - to brzmi dumniej :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Pewnie dlatego nie nazywasz swojego psa mieszańcem, tylko [I]hybrydą[/I] ;) [I]Hybryda[/I] - to brzmi dumniej :diabloti:[/QUOTE]
Oczywiście :diabloti:
A tak serio nie mam na tym punkcie kompleksu. Dla mnie może być i kundel, tylko zauważ że nazywam go hybrydą bo JEST hybrydą. Ale jeśli Ci bardzo to przeszkadza to po prostu nie czytaj tego topicu i tyle.

[quote name='BBeta']Jeżeli ktoś celowo rozmnożył te psy, a Ty mając tego świadomość zdecydowałaś się na kupno/adopcję szczeniaka to niestety popierasz pseudohodowlę

Skoro nie widzisz niczego złego w tworzeniu takich hybryd to dlaczego ukrywasz skąd masz szczeniaka? :niewiem:

Ja uważam, że tworzenie hybryd jest ok, jeżeli osoby decydujące się na krzyżowanie różnych ras mają plan i konkretne cele, które konsekwentnie realizują i przede wszystkim starają się włączyć do hodowli jak najlepsze psy. Ludzie, którzy mieszają rasy, bo są ciekawi co z takiego połączenia wyjdzie, albo chcą po prostu zarobić to zwykli rozmnażacze[/QUOTE]
To że nie piszę publicznie skąd mam psa to juz ukrywam jego pochodzenie? Nie czuję się w obowiazku pisania publicznie, ten kto wie to wie tyle na ten temat. Nie rozumiem akurat w tym żadnego problemu.
To Twoje zdanie, nie neguję go.
[quote name='Illusion'][B]Pestko[/B], podaj dogomaniaczkom swój adres, będą mogły zrobić dokładniejszy wywiad. Chociaż... może to nie jest konieczne, skoro i tak wszystko wiedzą najlepiej :razz:.[/QUOTE]
Właśnie :cool3: Powinnam się tego spodziewac, bo niedługo zostanę tą złą co ma psa z "pseudo" i w ogóle to zapewne trzyma go w strasznych warunkach i jeść nie daje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tą "złą" jestem ja i osoby, które mają odwagę krytykować i wyrażać własne zdanie ;)

"Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę." - Platon


Mimo wszystko gratuluję powiększenia rodziny i mam nadzieję, że szczeniak w 100% spełni Twoje oczekiwania

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...