Jump to content
Dogomania

jaki pokarm dla psa zeby zgrubl?


slawexs

Recommended Posts

witam mam pytanie otoz posiadam 6 miesiecznego Owczarka Niemieckiego ktory ma dosc dziwna budowe ciala,bo od glowy do polowy ciala jest calkiem dobrze wygladajacym psem a juz druga polowe ma strasznie chuda w stosunku do calej reszty.Troche to dziwnie wyglada,i chcialbym sie zapytac co by tu podawac psu zeby troche przytyl,jaki pokarm sprzyja na mase ciala psa,chodzi mi tutaj co polecilibyscie z karmy gotowanej,nie chodzi mi tutaj o sucha karme.Jak narazie daje mu glownie ryz zmieszany z serecem wololym i pluca wolowe,i to glownie to.Moze mu za duzo podaje tej wolowiny czy jak,moze jest cos lepszego z wolowiny niz to co ja mu podaje.?

Z gory dziekuje za odp.

Link to comment
Share on other sites

6 miesięcy to jeszcze szczeniak, a szczeniaki mają to do siebie, że rosną różnie - niektóre najpierw wzwyż i wzdłuż, a dopiero potem wszerz. :)

Od wołowiny bardziej pożywna jest cielęcina, a przy tym dobra na stawy i kości, co w przypadku dużego psa ma swoje znaczenie. Poza tym skoro karmisz gotowanym, to musisz uzupełniać dietę witaminami - zapytaj weta, jakie witaminy i w jakiej ilości są Twojemu psu potrzebne. Ja niestety nie potrafię Ci wskazać żadnych konkretnych preparatów, bo po pierwsze karmię suchym, więc nie muszę dodawać witamin, a po drugie szczeniaka miałam ostatnio wiele lat temu i wtedy owszem - karmiłam gotowanym i podawałam witaminy, ale nie pamiętam, jakie. Zresztą teraz i tak na pewno są zupełnie inne niż wtedy.

Link to comment
Share on other sites

6 miesięczne szczeniaki szczególnie większych ras nie muszą a nawet nie powinny być za grube. Tak jak napisała Beata bardzo często rozną niesymetrycznie. To że szczeniak ni ebędzie potęzny i ciężki w wieku 6 miesięcy wpłynie tylko pozytywnie na jego rozwój ( stawy itd ) oczywiście nie piszę tu że ma być jakąś chudzinką :D wszyttsko w granicach zdrowego rozsądku :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

moja sunzi tez jest dosyc chuda i zastanawiam sie czy nie daje jej za malych porcji

jest kundelkiem ONko-podobnym, wazy obecnie 26 kg i ma 14 miesiecy

poradzcie ile powinna dostawac jedzonka dziennie- najlepiej podajcie w gramach poszczegolne skladniki

karmie ja na zmiene jedzonkiem gotowanym i suchym - suche bez problemu moge dozowac ale gotowane to juz sama nie wiem czy dobre porcje jej daje

Link to comment
Share on other sites

no zobaczymy co sie bedzie dzialo dalej,zastanawima sie moze czy nie przejsc na jakis miesiac na sucha karme i zobaczyc co sie bedzie dzialo wtedy czy bedzie widac jakies efekty czy dalej to samo,bo moze jednak ta wolowina mu nie sluzy;),w kazdym badz razie dzieki za odp.

Link to comment
Share on other sites

Sławek,

Płuca są mało wartościowym pokarmem. Zamiast nich dawaj mu mięso, normalne, porządne mięso- wołowinę, drób, ale mięso nie podroby!

Ciacho (i Sławek też ;) )

Jeśli pies nie ma skłonności do tycia, a nawet przeciwnie, jest bardzo szczupły, to po prostu dawaj więcej niż dotychczas. Nie istnieją złote proporcje. Każdy pies ma inną przemianę materii. Jeśli jest chudy- trzeba mu dawać więcej wartościowego żarcia, a jeśli jest za gruby to mniej. Cała filozofia.

Żeby Wasze chudzinki nie jadły zbyt wielkich porcji- karmcie 2, 3 razy dziennie.

I pamiętajcie- lepiej jak pies jest odrobinę za szczupły, niż kiedy jest grubasem! 8)

Link to comment
Share on other sites

no ale jesli ide ostatnio sobie do takiego sklepu miesnego i mowie ze chcialem mieso wolowe to mi sie gosc pyta co z tego wolowego serce czy pluca?,czyli istnieje jeszcze cos poza tym sercec i plucami,czyyli to ma byc poprostu czyste mieso wolowe?

Link to comment
Share on other sites

ale mi chodzi o to ile mniej wiecej miesa, wypelniacza i warzyw dziennie powinien w sumie juz dorosly i nalezacy do tych wiekszych - pies jesc

moze weteryanrza sie spytam, bo juz sama nie wie, naszly mnie jakies czarne mysli ze daje jej za malo pozywne jedzenie

Link to comment
Share on other sites

no ale jesli ide ostatnio sobie do takiego sklepu miesnego i mowie ze chcialem mieso wolowe to mi sie gosc pyta co z tego wolowego serce czy pluca?,czyli istnieje jeszcze cos poza tym sercec i plucami,czyyli to ma byc poprostu czyste mieso wolowe?

Sławek, gdzie Ty kupujesz?

Wyobraź sobie krowę (bo to jest żywa wołowina) i pomyśl, czy krowa składa się wyłącznie z serca i płuc? Ma jeszcze mnóstwo mięśni i właśnie te mięśnie to jest pełnowartościowe mięso. I właśnie takie pełnowartościowe mięso pies, tym bardziej młody pies, powinien dostawać.

Ciacho,

Ty się nie stresuj, Soma to piękny pies, nie wygląda na źle żywionego. ;) Może po prostu dawaj jej troszkę większe porcje.

A może zawsze będzie szczupła, bo taka z niej delikatna panienka ;)

Link to comment
Share on other sites

mam jedna grubaske w domu i teraz postanowilam sobie ze Haga bedzie szczupla aczkolwiek Hadze narazie jedzenia nie oszczedzam (ONka) 8 miesiecy 26 kilo, dostaje sucha karme royala maxi juniora oraz twarozek rano, pol puszeczki animondy, kawalek mostku cielecego w nagrode ze obie grzecznie zostaja same :wink: Ogolnie to tak jak pisza inni twoj pies to jeszcze szczeniak i masy zdazy nabrac

Pozdr

Monika z Cortina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...