Jump to content
Dogomania

BOJOWOŚĆ CaDeBou


dziobek

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej Gorzała.

Może po kolei.

Co do określenia „Bandyta” to moje osobliwe a zarazem pieszczotliwe określenie na tzw. „Rozbrajającego urwisa” bardzo lubię taki PSY.

Teraz troszkę o mnie. Faktycznie będę początkującym użytkownikiem rasy CaDeBou ale za całą pewnością nie jestem początkującym posiadaczem psa. Psy w mim życiu były od kiedy się urodziłem i zawsze byłem tzw. PSIARZEM chyba w dobrym tego słowa znaczeniu.

Co do wyników i wychowania psa przeważnie udawało mi się osiągać to do czego zmierzałem i wierz mi wiem z czym się to wiąże, ale tu masz rację pogadamy nie za rok bo pies właściwie wtedy dopiero dojrzeje ale może za 2 lata jak już w mirę się ułoży. Jeśli w czasie dorastania mojej Banity będziesz mógł mi coś doradzić , a widywać z pewnością się będziemy, to z chęcią zasugeruję się Twoimi uwagami, zawsze chętnie słucham skoro miało by to wyjść na dobre mojemu psiakowi.

Jeśli chodzi o Panią Renatę szanuję ją równie bardzo jak Ty i uważam, ze nie wątpliwie ma ona ogromny wkład w popularyzację tej rasy w Polsce i na świcie z pewnością z tego powodu to już osoba SYMBOL.

Jeszcze jedno nie zamierzam się do nikogo porównywać, naprawdę, nie ma takich ambicji powiem Ci, że zupełnie się akceptuję takim jakim jestem i nie muszę nikogo naśladować żeby coś robić w swoim życiu tuuuuuuu z pewnością zrozumiałeś mnie nie tak jak należy.

Noooo i powiem Ci że miałeś jeszcze jedną niewielką wpadkę w swojej wypowiedzi, taką malutką, maciupeńką.

Piszesz:

co do Twoich oczekiwań względem majorki i jej preferencji czy zdolności obronnych to raczej nie spełni Twoich oczekiwań.

moim zdaniem żeby osiągnąć to o czym Piszesz musiałbyś mieć większą wiedzę - taką już wrodzoną.

Za cholerę nie potrafię powiedzieć na podstawie jakich informacji Ty oceniłeś w sumie tak na odległość bez słowa ze mną, czy ja mam tzw. „wiedzę - taką już wrodzoną” serio….. tego nie wiem, czy mógłbyś mi to wytłumaczyć jak dziecku ??

Wiesz to troszkę tak,….. jak dawanie recepty na dobre małżeństwo czy wychowanie dzieci. Owszem pewna wiedza potrafi troszkę pomódz, uprościć pewne sprawy ale powiem ci że nie ma na to recepty i zarówno profesjonaliści, psycholodzy, pedagodzy jak i ludzie bez takiej wiedzy mają problemy i sukcesy w życiu osobistym, zarówno z jednych jak i z drugich domów wychodzą wykształceni i ułożeni ludzie oraz zwykłe lumpy. Tak, że nie tylko Wiedza wychowującego ma znaczenie druga storna nie mniej,…. wierz mi, zresztą masz kilka psów i sam potwierdzasz, ze każdy ma inny charakter nie z każdym jednakowo się „dogadasz”, a że wiedza się przydaje wątpliwości nie ulega.

Chyba się troszkę zagalopowałeś Gorzała.

Ale bez URAZY i tak Fajnie się z Tobą gada, a zdjęciami Ms Banity na pewno się z Wami podzielę.

Pozdrawiam serdecznie Łukasz DZIÓB – „DZIOBEK”

Link to comment
Share on other sites

ELO :D

Długo mnie nie było, wróciłam wlaśnie z wakacyjnych wojaży, wchodzę na dogo i co widzę?? piękną małą majorkę !!!!!!!!

DZIOBEK GRATULACJE, OBY ROSŁA ZDROWA I PRZYNOSIŁA CI WIELE RADOŚCI !!!!!!!!!

Maleństwo piękne, wrzuć koniecznie zdjęcia i pochwal sie !!!!!!!!!

Aha. moja Kofi była na Mazurach, pływała na lódce, bardzo jej się to podobało!!!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ano wszystkim strasznie dziękuję !!!

Już jestem dumny.

Dorzucę jeszcze tylko, że straszna z niej BANDYTA i bardzo rozrabia, zresztą nie ma się co dziwić była najbardziej ruchliwa z całego miotu, i najszczuplejsza P.Renata mówiła , że jak inne jadły ta zawsze miła coś ciekawszego do roboty, ale super się rozwija i przez tydzień widać jak urosła.....

Aaaaa i jeszcze jedno mój szwagier ma Doga Argentyńskiego 5 mieś suczkę no i był u nas z nim. Oczywiście 5 miesięczny pies chciał się bawić no i moja Banita też. Ale jak zaczęły to okazało się, że on jest zbyt mało delikatny i banita na początku się bawiła potem jak ją kilka razy uderzył to zaczęła uciekać ale tamtą to tylko zachęciło i dalej ją atakowała.

Po ok. 1 minucie doprowadziła ją do takiej furii, że jak tylko się zbliżyła to Banita gryzła ją jak rozwścieczony Pitbul. Wyobrażacie sobie psa który głowę ma wielkości jej całego ciała. :evilbat:

Oczywiście kazałem zabrać tego doga szwagrowi nie mam zamiaru tak stresować psa a na zabawę z takimi wielkim psami chyba musi jeszcze poczekać. Potwierdziło to jednak powszednią opinię że w przypadku Majorki wielkość przeciwnika jest bez znaczenia.

POZDRAWIAM wszystkich jeszcze raz dzięki.

A Banisia to charakterek chyba będzie mieć jak KOFII od OLCI.

HEJA.

Link to comment
Share on other sites

Ano tym razem w 100% masz rację.

POZDRAWIAM.

A propo – to pytanie do wszystkich DOGOMANIAKÓW.

Gdzie spędzacie wakacje.

Jaa od 07.08.2004 ÷ 22.08.2004 bedę na polu namiotowym gdzieś na półwyspie HELSKIM: Jastarnia, Chałupy oczywiście z psami.

Jeśli ktoś w tym czasie bedzie w tym miejscu możemy się spotkać na piwku.

:roll:

Link to comment
Share on other sites

TAK TAK SPOTKANKO TO WSPANIALY POMYSL :D BEDZIE PIWKO, MOZE I JAKIS FIOLET :drinking: SIE ZALATWI BUAHAHAHHA :evilbat: :drinking:

GORZAŁA TO JUZ NIE MOZE SIE DOCZEKAC AAAAAAHAHAHHAHAH :P

ja od 2 jestem nad morzem a ok 14 bede z wizytą u kolegi Jarka :D zdemolujemy chate a moze i 2 i spadamy niestety ;( ale napic to sie zdażymy, wszystko obgadamy...OGÓLNIE SZYKUJE SIE WYŚMIENITA ZABAWA...CO GORZAŁA........AAAHAHHA .... :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

@ Gorzala

Moze na majorkach sie znal, za to na kanarach...szkoda gadac rase wzial agresywny pies a sedzia kazal widowni sie odsunac :o Lunka przegrala glowa z suka która Ci wysylalam mailem... :(

Ci od Luli sa :wink: , fajni ludzie :D

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze ja z Luna przegralam glowa :o

No i Lunka bardzo ladnie sie porusza ale tylko na treningach a w ogóle nie na ringu i nie wiem co z tym zrobic, ona ma poprostu wszystko w d... i nie chce sie jej nawet wstac o bieganiu nie wspomne...

Link to comment
Share on other sites

Jarek,

mowisz ze przed ocena sobie z nikim nie rozmawiales? my w kazdym razie z Toba tak, a i Ty wydawales sie wyslawiac calkiem zrozumiale i sensownie dopuki nie zostalismy przepedzeni przez szanowna malzonke :wink: , wiec albo cierpisz na jakies zaniki pamieci lub utrate swiadomosci albo my pomylilismy osoby :wink:

a tak na powaznie gratuluje kolejnego sukcesu!!!

ps. lula od oli i jacka to tez moja faworytka jezeli chodzi o suki dc, bo w sprawie psow odjechalam wczoraj na punkcie agbara od marzeny i dawida

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...