Jump to content
Dogomania

'Bohemia Acro'


Abrax

Recommended Posts

Pytanie do moderatora:dlaczego został usunięty mój post napisany zgodnie z regulaminem.Czy ten temat jest dla kogoś niewygodny.Jeżeli tak to już za póżno,bo na ten temat huczy już pół Europy.Na podobnych forach w Polsce i zagranicą posty oszczegające przed praktykami tej hodowli nie są usuwane a wręcz budzą bardzo duże zainteresowanie [URL="http://www.shihtzu.wbs.cz"]www.shihtzu.wbs.cz[/URL] to jest oficjalanna strona Czesko-Morawskiego klubu Shih-tzu

Link to comment
Share on other sites

ABRAX- TY tez masz problemy ze Shih-Tzu z BOHEMI ACRO???I widze,ze Twoj post tez został usuniety....
Bardzo mi przykro,ze moj post został usuniety.Ja rowniez sie dowiedziałam ,ze wiele osob ma problemy z tą hodowlą....
Moje marzenia prysły w sekunde.Kupiłam suczke za duze pieniązki,wierząc,iz z tak renomowanej hodowli ,nie bedzie zadnych problemow,bedziemy dumnie reprezentowac te hodowle na arenie calej europy.Przekonało mnie rowniez to,iz hodowczynia jest Sedzina FCI.
Drogi MOderatorze,napisałes mi,iz to JA oczerniam tę hodowle nie majaąc dowodów- ze to Ona moze pozwac mnie do Sądu....Wiesz w sumie tylko na to czekam.....bo sprawy nie odpuszcze.
A dowody- wejdz na forum Mujpes.cz.....tam jest mnustwo dowodów ilez to osob jest oszukanych,
Ten post miał byc przestrogą...dla innych osob ,aby marząc o pieknym psie z renomowanej hodowli -zagranicznej hodowli..wystrzegali sie włąsnie BOHEMI ACRO..
Obecnie panuje jakas zmowa milczenia.Jedni sie boją drudzy sie wstydzą,ze zzostali tak nabici w butelke.....A tu trzeba t e sprawe nagłasniac i nagłasniac...
Ja kilka miesiecy szukałam psa,nawet pytalam sie dogomaniakow tutaj na forum o hodowle zagraniczne.NIkt wtedy chociaz na PV nie potrafił napisac a wiele osob wiedziało co sie dzieje u Podzemskiej...zeby omijac z daleka te hodowle..
I coz...przysłowie sie sprawdziło"swego nie znacie ..a cudze chwalicie"
Ambicje mnie widocznie przerosły...sunia mogłaby juz smigac po wystawkach,ma piękny włos,prawie do ziemii ,pięknie sie porusza...i co mi pozostaje?
Niby nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem....ale ja płacze,bije sie w piers jaka ja glupia byłam,ze pewnych rzeczy przy odbiorze nie sprawdziłam...a przeciez mam doswiadczenie,mam hodowle....Nie wiem omotała mnie ta kobieta....nie poprostu ja jestem uczciwą osobą i byłam pewna ,ze Ona tez jest uczciwą hodowczynią.
Po prostu jestem załamana.............
Bedę szukac pewnie z czasem wspaniałej suczuni......
Ale co z J.podzemską...odpuscic jej....odpuscic prawie ponad 5 tysięcy złotych,a gdzie moje nerwy w strzępkach,nieprzespane noce.....
A Ona ma dalej hodowac i sprzedawac po 1000 euro psy bez papieru i dalej ma nabijac w butelke uczciwych ludzi????

Link to comment
Share on other sites

Nalina na całe szczęście nie mam szczeniaka z tej hodowli ale napisałam żeby Cie wesprzeć ,po tym jak został temat usunięty.Mój też wczoraj został usunięty i czekam na odpowiedz od moderatora,cz y złamałam regulamin .Jeżeli nie dostanę odpowiedzi to prześlę treść usuniętego posta do administratora celem weryfikacji.Trzymaj się i walcz o swoje będę Cię wspierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrax']Do moderatora:dziękuję za przywrócenie mojego zaginionego postu,ale jednak chciałabym dostać odpowiedz dlaczego mój post zniknął[/quote]
Abrax,nie masz za co dziękować.Nic ani mi,ani moderatorowi Chefrenek nie wiadomo o usuniętym Twoim poście.Dogo od kilku dni szaleje.Serwery się wieszają,posty znikają i się pojawiają.My nie siedzimy na forum 24 h na dobę,żeby natychmiast interweniować czy odpisywać na posty.
Twój post i post Naliny nie został usunięty,bo podałaś linka do strony Czesko-Morawskiego klubu shih-tzu,gdzie piszą o tej hodowli.Wprawdzie po czesku ale język podobny i można się domyślić o co chodzi.W ostateczności można uznać to za dowód nieuczciwości tej hodowli.

Prywatnie Nalina,mogę Ci jedynie współczuć.
Dlaczego nic z tym nie robicie???Skoro pół Europy huczy i tyle osób zostało oszukanych,to w czym problem???Dlaczego nie idziesz do sądu???To jest jedyna słuszna droga.Piętnowanie w necie,na dodatek anonimowo jest takie łatwe.

Życzę Ci szybkiego wyjaśnienia sprawy.Czytałam Twoją dyskusję z osobą na "Prawie".Dobrze radzi.Znajdź prawników czeskich i załóż sprawę.

Link to comment
Share on other sites

ABRAX- Bardzo Ci dziękuje za słowa otuchy!!!!!!
Moderatorze..........
Tak własnie zaczynam walkę, narazie od wszelkich wyjasnien...Poniewaz jak niektorzy wiedzą a inni mogą conieco doczytac chociaz język czeski nie jest w brew pozorom taki łatwy...
Nasluchałam sie wielu niewiarygodnych rzeczy dla mnie!!!
Jak tak mozna,jak mozna w taki spoosb oszukiwac i nie miec ani grama odwagi aby sie przyznac,aby w jakis sposob dojsc do porozumienia...
Drogi moderatorze,piszesz o sadzie...oczywiscie sprawa znajdzie finał w sądzie ..ale to nie jest taka łatwa sprawa....
Chocby zwazywszy na to ich zamieszany jest CMKu...ktory nabrał wody w usta i na moje maile w ogole nie odpowiada......Nawet sobie nie zdajecie sprawy jakie to wszystko zagmatwane jest.......I nikt nic nie chce powiedziec...
Ale coz...Mam nadzieje,ze moje marzenie sie spełni i z naszą dziewczynką jeszcze pojedziemy na niejedną wystawe...
A jesli nie.....malenka bedzie z nami a dokupimy jej kolezanke...
Trzymajcie kciuki za nas..Jesli macie jakies uwagi,wskazówki,informacje piszcie...jesli nie publicznie to na pv..
Jest jedna Dziewczyna,ktora bardzo mi pomogła....informujac o wszystkim.Nie wiem czy nie była by zła za podanie jej imienia...ale napewno to czyta- Droga X dziekuje...acha nadal czekam za tlumaczeniem..
Ps.Dlaczego oszukani ludzie z innych krajow nic nie robią.Otoz pewne osoby z Cypru- nadal naiwnie czekają za papierami.Inni sie boją..innym nie warto robic tysiące km dla 1000 euro(pewniebardzo majetni ludzie) a inni znow czekają na innych pierwszy krok...
Ja tego nie odpuszcze!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Natalia, oczywiście, że nie bedę zła :-) To nie Ty czy ja musimy się wstydzić.
Wszystko dostaniesz jutro, bo miałam trochę gości w domu i ciężko wszystko ogarnąć ;)
Ja też mam nadzieję, że Czesi wreszcie jakoś wyjdą z tego z twarzą choć po tym co zobaczyłam, to ja od czeskiej kynologii raczej postaram się być z dala. Najgorsze, że jest to noż w plecy wielu uczciwych hodowców a CMKU to bardzo dziwna organizacja.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo WAm dziękuje wszystkim,naprawde,mimo,tylu tak powaznych problemów....a najgorsze jeszcze przed nami,jest mi ciutke lepiej na serduszku,ze jestescie ze mną.....
Narazie wiecej nic nie moge powiedziec,ale obiecuje i chyba mam obowiązek juz po....napisac WAM jak sprawa sie potoczyła....
Pozdrawiam Was serdecznie!!!
C.D.N

OO widze,ze PUMILO sie odezwało...
AGATO z całego serca bardzo chcę TOBIE podziękowac za wszystkie informacje,gdyby nie TY..nadal bym naiwnie czekała za rodowodem !!Jestes bardzo kochana,mam nadzieje,ze w realu sie zobaczymy!!!

Link to comment
Share on other sites

Przyjemniej by było poznać się w innych okolicznościach pewnie, ale co tam, do miłego :-)
Mam nadzieję, że wreszcie kiedyś będziesz mogła ze swoją dziewczynką polatać po wystawach.
A osoba, która rozwiąże zagadkę o co chodzi w tej całej sprawie dostanie Nobla :cool1: Czescy hodowcy tak bardzo boją się cokolwiek powiedzieć, jakby to całe CMKU to jakaś mafia była. O przygodach z rodowodami opowiadają nie tylko hodowcy shih tzu i mnie włosy normalnie dęba stają, że coś takiego jest możliwe w cywilizowanym kraju, w organizacji działającej jakby nie patrzeć pod egidą FCI.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.shihtzu.wbs.cz/[/URL]

Decyzja Czeskiego Klubu jest wyraźna!

Za poważne naruszenie etyki hodowlanej i sprzedaż szczeniąt bez rodowodów dnia 13.10.2007 została wykluczona z Klubu pani Jarmila Podzemska(hodowla Bohemia Acro).
............
... mioty urodzone pomiędzy 13.04.2006-8.01.2007 (S-C) są zarejestrowane ale nie były dla nich wystawione rodowody(PP).Powodem jest niezłożenie w terminie potrzebnych dokumentów.Dalsze mioty urodzone po 9.01.2007 NIE BYŁY ZGŁOSZONE I NIE SĄ REJESTROWANE W NASZYM ZWIĄZKU.
........
W przypadku naszej byłej członkini doszło do naruszenia zasad hodowli ....
..... nabywcy szczeniąt z CHS(ceska hovatelska stanice) zostali oszukani przez panią Podzemską i kupili szczenięta bez rodowodów.

Potencjalnym nabywcom szczeniąt z tej hodowli radzimy poważne rozważenie tego kroku gdyż ta hodowla już nie hoduje pod patronatem FCI.
ŻADNYM SZCZENIĘTOM URODZONYM PO 9.01.2007 W TEJ HODOWLI RODOWODY NIE ZOSTANĄ WYSTAWIONE.

Wykropkowałam części mówiące o punktach i paragrafach. Wytłuszczenia są moje.

Nalina jeśli chcesz kontakty do tak jak Ty oszukanych osób napisz na priv.
Pozdrawiam Iwona

Link to comment
Share on other sites

Hodowla nie patronuje pod FCi a Podzemska nadal wystawia chocby aussie,wlasnie na wystawach FCi-jak to mozliwe.Z tego co sie orientuje u nas jest tak,ze jesli wylecisz ze związku,zadne psy nie moga brac udzialu-nie moga byc przepisane na inne osoby..nic...pieski,kundelki zostają.
Na jej stronie jest podstrona jej corki-chyba- Ona ma przrjetą polowe Shih-tzakow...i nawet nie wiem czy czasem juz nie ma szczeniąt...Jak to wszystko jest mozliwe.
CMKu czy tam kluby wywaliły Podzemską a Ona nadal smiga po wystawach....i zapewne dalej oszukuje ludzi sprzedając kolejne szczeniaki..niby z rodowodem.
Znam osobe z Holandii co ma psa od niej,,,i jeg znajoma ma wlasnie siostre mojej suczki.....Oni nic w Sądzie nie wskorają bo nie maja zadnej umowy.Poniewaz holender byl dobrym znajomym Podzemskiej-zaufał jej a teraz i On ma psa bez rodowodu i wielka złosc zal,ze polecil swojej znajomej zakup suczki od Podzemskiej.......
Jak PUMILO-pisala.........te kluby,związek itp to jest chyba jedna mafia.....Jeden nie chce pomoc,drugi tez a trzeci sie wcale nie odzywa,wysyla po czasie-dlugim czasie pismo,ze Podzemska wywalona,ze nie patronuje juz pod FCi....i co umywa dalej rece...a Podzemska zadowolona smiga sobie po wystawach,ma piekne reportaze w gazetach..gdzie nie wiem czy zauwazyliscie ale nadal jest wielka reklama hodowli SHIH_TZU.....To wszystko jest chore...

Link to comment
Share on other sites

Acha...narazie nie wiadomo czy to bedzie sprawa cywilna czy konkretnie karna....
Mam umowe,jesli to mało..coz mam wszystkie jej maile ze szczegolowymi opisami ,ze posiada w sprzedazy rodowodowe szczenięta,ze cena za wystawowe-rodowodowe jest taka i taka...
Swiadków tez mam..wiec coz....w poniedzialek dzwonie do ambasady....powiadamiam policje....jesli nie bedzie rodowodu-trudno,zaczne zbierac na druga sunie,,,,Ale o zwrot pieniedzy bede sie ubiegac.......
Acha jeszcze jedno jesli bedziecie znac wczesniej stawke czy shihtzakow ,czy aussie-i Ona bedzie zgloszona dajcie mi prosze znac...
Wiem,ze w Pl wystawiała psy...

Link to comment
Share on other sites

Ja też wielu rzeczy nie rozumiem ale nie mi oceniać.
CMKU nie jest taką organizacją jak u nas. To jest federacja klubów ras i jak na razie decyzja o pozbawieniu praw członkowskich nastąpiła tylko w klubie shih co zostało oficjalnie podane do wiadomości. Nie wnikałam dokładnie w strukturę ich związku ale można domyślać się, że wykluczenie w jednym klubie nie pozbawia praw w drugim więc jeździ z aussie i je wystawia.
Na zasadzie analogii z przepisami w naszym związku można przypuszczać, że jeśli pani P. przepisała psy przed zapadnięciem wyroku można je normalnie wystawiać i używać do hodowli.
A,że przepisała na córkę? Jej prawo - mogła przepisać na kogoś z rodziny o innym nazwisku i nikt by się na początku nie zorientował. Ostatecznie córka nie odpowiada za jej czyny. Zresztą ze strony STARS ACRO można domniemywać,że część psów została przepisana już w 2006r.(miot shih urodzony w tymże roku).

Niestety w Twoim przypadku Nalina jak i innych, którzy mają nieszczęście, że kupili psiaki urodzone po 9.01.2007 do CMKU nie można mieć pretensji bo szczenięta urodziły się poza gestią związku i nie można w tej sprawie u nich interweniować. Zgodnie z tym co oficjalanie podali w orzeczeniu szanse na papiery jeśli oczywiście pani P. raczy w końcu dopełnić formalności mają psiaki z wymienionych 10 miotów. Reszta niestety .....

Pozdrawiam Iwona

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jeśli masz obawy co do tego czy pies ma rodowód, to poproś o skan papierów i potwierdzenia, że jest reproduktorem. Zresztą bez tego szczeniaki nie dostaną metryk w ZK.
Rozdziel również 2 rzeczy, tzn. całą historię opisaną powyżej, bo były to wewnętrzne rozgrywki i nie ma to nic wspólnego z jakością psów.
No i mozesz przecież szczerze pogadać o twoich obawach z hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Natrafiłam na tą powyższą informację przypadkowo i stąd moje pytania. Z hodowcą jestem w stałym kontakcie, czekam właśnie na informację, czy będą maluszki :cool3:
jestem laikiem w kwestii rodowodowych dokumentów, a poza tym to takie moje wrodzone natręctwo, że mam potrzebę pytania i wiedzenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...