Jump to content
Dogomania

Maniactwo na punkcie wody...


Itske

Recommended Posts

to może i do ratownictwa wodnego się nadają?:lol:
W co się bawicie ze swoimi psami - oprócz aportowania, przeciągania? Chyba przesadzam, żadnemu psu do tej pory nie poświęcałam aż tyle uwagi i mimo tego mam wyrzuty sumienia, że to za mało
Czy takie pytania na forum belgowym nie będą brzmiały naiwnie? Wy się na tym znacie, a ja no cóz, pokornie się uczę

Link to comment
Share on other sites

Polecam zabawy węchowe, np. szukanie schowanych przedmiotów. rewelacyjnie męczą psa :cool3: Tylko radzę użyć jakiejś "niewęchowej" komendy, żeby potem, jesli będziesz chciała psa szkolic np. do IPO nie mylily się suczydłu czynności ;)

Cudna ta twoja holenderka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Czy belgi też maniacko uwielbiają wodę? Icek w zimie jak ma ograniczone możliwosci pływania to zanurza mordę razem z nosem do miski i puszcza bańki[/quote]Zwykle tak, ale nie słyszałem, że któryś z belgów nurkował w misce z piciem :lol::lol::lol::lol::lol: Za to bardzo często gryzą wodę zamiast ją pić :D

Link to comment
Share on other sites

A jeśli idzie o chowanie w domu ulubionej zabawki, to potwierdzam, że to super frajda (nie tylko dla psa ;) ) i zarazem wyczerpujące zajęcie. My robiliśmy (robiliśmy, bo przy 3 belgach już się nie da) to tak, że wychodziliśmy z psem do innego (najbardziej oddalonego) pokoju, było siad-zostań, szliśmy do dużego pokoju, chowaliśmy zabawkę (miejsca były przeróżna i na każdej wysokości, z żyrandolem włącznie:evil_lol:) i wołaliśmy psa, który wpadał jak torpeda i przekopywał nasz pokój :) Jak już znalazł, to była zabawa, a następnie zliśmy do najdalszego pokoju i od nowa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']A jeśli idzie o chowanie w domu ulubionej zabawki, to potwierdzam, że to super frajda (nie tylko dla psa ;) ) i zarazem wyczerpujące zajęcie. My robiliśmy (robiliśmy, bo przy 3 belgach już się nie da)[/quote]
Eee tam, nie da się! Wychodzi się z trzema psami do najbardziej oddalonego pokoju, zostawia na siad-zostań, chowa się zabawkę, a następnie woła psy, które wpadają, jak torpeda i przekopują wasz pokój... :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
:scared:

A gryźć wodę nie tylko belgi lubią :cool3: Tak kochają się zabawiać moje burki
[img]http://img314.imageshack.us/img314/8610/mobraz0292xx.jpg[/img]

Niestety dla Słoniny (na pierwszym planie) ta namiętnośc omal nie skończyła się tragicznie :placz: Wariatka dossała się do fontanny na Polach Mokotowskich w efekcie czego musiałam wzywać psią karetkę i na sygnale wieźć psicę do lecznicy - ostre rozszerzenie żołądka sobie zafundowała :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Eee tam, nie da się! Wychodzi się z trzema psami do najbardziej oddalonego pokoju, zostawia na siad-zostań, chowa się zabawkę, a następnie woła psy, które wpadają, jak torpeda i przekopują wasz pokój... :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
:scared: [/quote]Ale problem w tym, że tej zabawy nie można powtórzyć, bo po pierszym razie nie ma pokoju:diabloti:

[quote name='asher'] A gryźć wodę nie tylko belgi lubią :cool3: Tak kochają się zabawiać moje burki[/quote]Ale miałem na myśli to, że belgi bardzo często gryzą wodę z miski. Nie piją jej językiem, tylko zwyczajnie ją gryzą całą paszczą zalewając wszystko dookoła:mad:

Zaraz, ale to jest temat o holendrach, a nie o belgach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Ale miałem na myśli to, że belgi bardzo często gryzą wodę z miski. Nie piją jej językiem, tylko zwyczajnie ją gryzą całą paszczą zalewając wszystko dookoła:mad:[/quote]
A nie, to moje burki piją, jak Bozia przykazała. Ale zalewają i tak :lol:
Za to Słonina, która jest znajdą i się włóczyła dośc długo, na pierwszych spacerach ciągle gryzła lód. Dopiero po jakimś czasie się nauczyła, że nie trzeba, bo woda w misce zawsze jest :)
Łakomczuch Bugajski, jak tylko to zobaczył, oczywiście nie mógł być gorszy. I jak ten lód przeżuwał, to przysięgam, widac było, jak się zastanawia, co w tym niby u licha takiego nadzywczajnego :evil_lol:

[B]Azir[/B], dobra dusza Patka mi zrobiła mój śliczny awatar :loveu:
Teraz tak sobie pomyślałam, że trochę szpanerski jest, wody nie widać, więc można pomyślec, że moja Słonina do pozoranta tak się szczerzy :evil_lol::evil_lol::evil_lol:


[B]Itske[/B], musisz częsciej pisac, bo ci zagadamy topik na amen ;)

Link to comment
Share on other sites

Icek lodu w swoim zyciu jeszcze malo widział, oprócz sytuacji, kiedy wpakowala sie do fontanny z lodem (ale o tym pzry okazji)
natomiast woda! ulubina rozrywka, pływanie, chlapanie, skakanie do wody, łapanie wody, wypychanie pancia z wanny, wpychanie się pod prysznic, a na dobranoc puszczanie baniek nosem w misce, to jest holenderski pies dowodny!
Czyli z belgami ma wspólne umiłowanie wody!
a gust? Czy belgi mają też dobry gust? Iculek do gryzienia wybiera zawsze najdroższe i najlepsze buty, taniocha może stać spokojnie, ale coś lepszego, baaardzo smakowite!
Tak, zgadzam się, że zabawki w pokoju szuka sie raz - potem trzeba nabyć nową zabawke oraz kanapę lub fotel - jesli nieopatrznie zabawka ukryta była za nim;)
nawet zaczęłam się martwić jej niszczycielskimi zapędami, dopóki nie przypomiałam sobie jak mój maleńki pinczerek jako dziecko wielkości 10 cm zeżarł nowiuteńkie fotele z ikei (przeżuł oparcia na drobniutkie drzazgi) - no coż, cieszmy się że takie wariatki szybko dorastają, ale mam nadzieję, że belgi i holendry chyba nie poważnieją?
acha, na zajeciach z agality mój TZ usłyszal duzo pochwał pod adresem psa - z tym, że On sam musi sie podciagnąć, a mnie Pani ( zresztą naprawdę świetna kobieta) zasugerowała, że pies szybciej łapie ode mnie:evil_lol:
Ratunku! Na agality okazuje się, że za wolno biegam (pies szybszy), frisbee (tak to sie pisze?) odpadnie mi ręka oraz kręgoslup, czyli chyba kupię drugiego holendra i może we dwójkę stracą trochę energii?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...