Jump to content
Dogomania

Gdzie kupic Husky ???


indor

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yuppie zlituj się tylko o to proszę! Czy na prawde za mało jest husky, malamutów do oddania, nawet rodowodowych? Urodzi Ci się 6 szczeniąt na przykład, jedno oddasz znajomemu za darmo, bo bedzie kochane, inne 4 sprzedaż też będą kochane i jeszcze będa z nimi właściciele biegać, a jedno trafi do schroniska po burzliwych przejściach, bo pierwszemu właścicielowi obgryzło boazerie, drugiemu kopie dołki, a trzeci... WARTO? Moim zdaniem NIE!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak robią, to czemu ma służyć ta cała szopka z przesyłaniem xero rodowodu i z zabieraniem oryginału na wystawę, a te tatuaże...chyba, że te nowości mają własnie ukrócić te praktyki, ale i tak nikt do tej pory jeszcze nikt nie sprawdzał nam ani tatuażu, ani czipa, ani rodowodu na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Urodzi Ci się 6 szczeniąt na przykład, jedno oddasz znajomemu za darmo, bo bedzie kochane, inne 4 sprzedaż też będą kochane i jeszcze będa z nimi właściciele biegać, a jedno trafi do schroniska po burzliwych przejściach, bo pierwszemu właścicielowi obgryzło boazerie, drugiemu kopie dołki, a trzeci... WARTO? Moim zdaniem NIE!

Ofca:

Ale nawet psa z renomowanej hodowli, rodowodowego może spotkać taki los, o którym piszesz.

Jak również osoba, która wypuści na rynek psa bez rodowodu, a której będzie zależeć na dobru psa, może uwzględnić np. w pisemnej umowie, że ma prawo pierwokupu niechciango psa i że daje na psa dożywotnią gwarancję, tzn.że zawsze można psa oddac jemu, a nie do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak robią, to czemu ma służyć ta cała szopka z przesyłaniem xero rodowodu i z zabieraniem oryginału na wystawę,

Ja chciała sprawdzić czy mi zgłoszenia będa przyjmowali bez ksera rodowodu i cały sezon wystawiam bez tego i nikt się nie upomniał :roll:

Nie wysyłam tego z lenistwa i jak widać przepis przepisem, a....

I nigdy rodowodu na wystawę ze sobą nie brałam, bałabym się gdzieś go zgubić.

I tak tego nigdy na wystawie nie sprawdzą, po pierwsze brak czasu po drugie kto miałby to sprawdzać?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak robią, to czemu ma służyć ta cała szopka z przesyłaniem xero rodowodu i z zabieraniem oryginału na wystawę,

I nigdy rodowodu na wystawę ze sobą nie brałam, bałabym się gdzieś go zgubić.

bierze sie xero rodowodu :)

a to ze sie wysyła rodowód to chyba nie dokońca temu słuzy, bo jak za pomocą rodowodu sprawdzisz czy ten pies, którego ma wystawca na smyczy jest tym psem, którego zgłosił na wystawe, tylko tatuaż czy czip, a na czipy to pewnie nawet czytników nie mają.

Link to comment
Share on other sites

bierze sie xero rodowodu :)

a to ze sie wysyła rodowód to chyba nie dokońca temu słuzy, bo jak za pomocą rodowodu sprawdzisz czy ten pies, którego ma wystawca na smyczy jest tym psem, którego zgłosił na wystawe, tylko tatuaż czy czip, a na czipy to pewnie nawet czytników nie mają.

Nie, ksero sie wysyła a orginał się bierze niby :roll:

Jak pisałam wcześniej, nie ma na to czasu aby oglądać psą tatuaże czy sprawdzać czipy. I nie ma osoby, która miałaby to robić więc jak wczesniej pisałam jest to martwy przepis.

Ja wiem czemu miałoby to niby słuzyć, ale nie słuzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...