Jump to content
Dogomania

Rodowodowy nowofunland SOTO znalazł nowy dom :)


beka

Recommended Posts

Szukam, a właściwie pan Darek szuka domu dla 6 letniego niufka.
Pies w wyniku rozpadu malżeństwa trafił do kojca i wiódl tam swoje smutne życie.
Pan Darek zabrał Soto do siebie.
poniżej wklejam jego relację odnosnie psiaka:
Sota odwiedził pan doktor i zaaplikował mu preparaty odrobaczające, przeciwpchelne i przeciwkleszczowe, zaszczepił na dziewięć podstawowych psich chorób (na rok spokój z weterynarzem). Po szczegółowych oględzinach, lekarz weterynarii nie miał zastrzeżeń odnośnie stanu i kondycji psa. Aktualnie wymaga on pielęgnacji sierści (skołtunionej sierści wycięto z psa ok. 50 litrów) i oczywiście miłości ze strony człowieka.
Psiak jest faktycznie taki, jak w opisach forumowiczów, "niufo-" i "molosomaniaków", zrównoważony psychicznie, spokojny i pomimo masy (ok. 70 kg), delikatny w zabawach, bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich małych i dyżych ludzi. Świetnie koegzystuje z psami, natomiast nie przepada za kotami (goni bez determinacji, ale jednak kociaka przestraszy). Wyglądem zewnętrznym odpowiada wzorcowi rasy (umaszczenie czarne, z uwagi na trzymanie psa pod chmurą, niezwykle bujna sierść). Uwielbia wodę w każdej postaci, dobrze pływa. Doskonały psiak dla osoby świadomej niewielu wad i bardzo licznych zalet rasowego nowofundlanda. Biorąc pod uwagę fakt, że Soto był trzymany na podwórzu, w mojej ocenie, ciężko byłoby mu zaadoptować się do warunków M-2. Z całego serca psa polecam, jest mądry i piękny.

Prosze o umieszczenie go na stronce nowofunlandów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://images29.fotosik.pl/230/d17aba8220a818dcmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images33.fotosik.pl/287/b5eaa7d47e72ffeamed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images23.fotosik.pl/229/59fa91f99c23f7c1med.jpg[/IMG]

[IMG]http://img232.imageshack.us/img232/523/dsc03604da6.jpg[/IMG]


Na ostatnim zjeciu kolejec w którym mieszkał.

Link to comment
Share on other sites

moja rada to wykastrowac kawalera,gdyz piesek moze byc lepen dla pseudohodowcow:mad::mad:Poza tym osoby starajace sie o pieska nie powinny umieszczac go w kojcu ,czy mieszkac w blokach lub malych mieszkaniach.najlepiejszym lokum dla pieska jest dom z ogrodem w poblizu jeziora czy rzeki.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie...
Soto....6 lat.... Zastanawiam się, czy on nie jest bratem mojej Zmorki, której rodowodowe imie brzmi SETI. W tamtym roku nie słyszałam o innym miocie na literę " S" ! Czy mogę prosić na PW o jego rodowodowe całe imie? Zmoreczka to najwspanialszy niuf na świecie i jeżeli to jej brat i ma taki sam charakter jak ona, to jest to perełka wśród psów! A często tak bywa, że rodzeństwa maja te same cechy a w tym przypadku to zerowa agresja, nadspodziewana błyskawicznosć uczenia się i w ogóle pies, o jakim marzy każdy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dałam znać znajomemu, którego ojciec bardzo chce niufa. Ma dom, ma warunki i ma serce ;) Na pewno nie mnożyłby go. Muszą tylko się bardzo głęboko zastanowić, bo pies ma 6 lat i nie chcieliby aby szybko odszedł, bo to jednak kosztuje sporo emocji... Na razie czekam na decyzje, czy chcieliby go. Jakby juz, to byłby pod moim okiem ;) Mieszkałby jakieś 5 km. ode mnie :diabloti: Miałby darmowy serwis czesaniowy i darmowe porady wszelakie ;) A jak to jest brat mojej Zmoreczki to ja oszalałabym z radości, że znalazł dobry dom....

Link to comment
Share on other sites

Jutro rano dzwonię do Norkrosów czy pomogą Panu Darkowi doprowadzić go do stanu normalnego. Mieszkają w Zielonkach - Parceli. Nie wiem czy to blisko, ale może się uda ;) I szukamy mu dobrego domu. Takiego, żeby pies nie był znowu samotny i wyobcowany:roll: Z rozmowy telefonicznej wynika, że trzeba ten domek znaleźć szybciutko bo pies łapie bardzo mocno za serce i zdrowie psychiczne rodziny u której jest obecnie może być zagrożone ;) Myślę, że jak już będzie wyczesany z filców i doprowadzony do porządku to z jego charakterem szybko go ktoś pokocha :loveu:
Chciałam tutaj podziękować Panu Darkowi za przygarnięcie go i za to, że tak poważnie potraktował rolę człowieka wzgledem brata mniejszego, jakim jest pies :thumbs: Ludzie najczęściej zamykają oczy i uważają, że to nie ich problem..... Brawo dla Pana Darka!!!!!

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam po co pieskowi rodowod:crazyeye:w procesie adopcyjnym:crazyeye:,przeciez kudlaczek poszukuje tylko odpowiedzialnych opiekunow,majacych doswiadczenie z taka rasa(z potrzebami psa)
Rodowod mozna schowac do szfulady,chyba ze chcecie oprawic w ramke.Moje rodowody moich psow od 9 lat juz nie mialam w reku,gdyz to psom zupelnie sa niepotrzebne.
Nowofundlandy potrzebuja czulego postepowania,duzego kacika w domu,mozliwosci plywania i zajecia w wodzie i kumpla do zabwy.nie mowiac o dobrym odzywianiu i codziennej pielegnacji futerka.Yle o tym wszyscy wiemy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']zastanawiam po co pieskowi rodowod:crazyeye:w procesie adopcyjnym:crazyeye:,przeciez kudlaczek poszukuje tylko odpowiedzialnych opiekunow,majacych doswiadczenie z taka rasa(z potrzebami psa)
Rodowod mozna schowac do szfulady,chyba ze chcecie oprawic w ramke.Moje rodowody moich psow od 9 lat juz nie mialam w reku,gdyz to psom zupelnie sa niepotrzebne.
Nowofundlandy potrzebuja czulego postepowania,duzego kacika w domu,mozliwosci plywania i zajecia w wodzie i kumpla do zabwy.nie mowiac o dobrym odzywianiu i codziennej pielegnacji futerka.Yle o tym wszyscy wiemy;)[/quote]
Daj już spokój. Po co pozbawiać psa jego pochodzenia? A co potrzebuje niuf to wiemy doskonale. Ja mam dwa w tym jedną z adopcji - była kojcowa.

Link to comment
Share on other sites

pysia-czy ja wspomnialam o pozbyciu sie psa pochodzenia:shake:
Uwazam ,ze psy w potrzebie szukaja tylko odpowiedzialnych opiekunow,czy maja pchodzenie czy papiery jest im wszystko jedno.Wazne jest tez ,zeby nie trafily jako meterial genetyczny do rozrodu.gdyz to nie jest zalozeneiem dzialu "Psy w potrzebie" i nie szukanie psow do rozrodu za tzw.zlotowke:mad::mad::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Znalazła się osoba, która wydaje się ok. Bez słowa zgadza się na wizytę przed- i poadopcyjną. Zgadza się tez na punkt o sterylizacji psa najszybciej. Ma wielki teren ogrodzony, konie i jednego psa już. Niedawno odeszła jej bernenka i jak zobaczyła Soto to serce jej drgnęło. Szukam teraz kogoś, kto tam pojedzie i zobaczy warunki. Z rozmów wygląda to cudownie. Czy jest ktoś z okolic Leszna lub Gostynie, kto mógłby tam pojechać?

Link to comment
Share on other sites

witam w rudzie sl tez jest dziewczyna juz dzisiaj do niej dzwonilam bez dzieci mloda mila bez zwierzat w domu mieszka w domuku w okolicy gdzie sa stwy a ten psiek lubi plywac tez zgodi sie bez problemu na wizyty przed i po i na sterylizacje niestety nie posiada w chwili obecnej internetu

Link to comment
Share on other sites

Znalazły się dwie osoby chętne na wizytę przedadopcyjną. Dzisiaj tam pojedzie jedna, a jeżeli wszystko będzie ok to następna kilka dni po adopcji. Pies będzie monitorowany przez te osoby. Teraz trzymajmy kciuki, aby wszystko było ok !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...