Jump to content
Dogomania

ORION - niezwykły pies ma wreszcie własny dom.


supergoga

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mamy kataklizm. W małej klatce z Orionem - siedzi Pankracy i jeszcze jeden nowy duzy pies. Sądzę, że w tyej klatce może dojść do tragedii. Panek, najmniejszy - nie je i nie pije. Malutko miejsca na 3 psy. To dramat. Orionek musi znaleźć dom - najlepiej gdzie bęzie sam.

Link to comment
Share on other sites

Parę bardzo ważnych uwag a propos Oriona... po mojej wczorajszej wizycie w schronie...

Orion jest przemiły dla ludzi, i to jest fakt.

Ale ABSOLUTNIE nie może mieszkać w domu z innym samcem. Bo skończy się tragedią. To spory, dość silny pies, który - nie mogę tego inaczej nazwać, choćbym bardzo chciała - terroryzuje inne psy (samce - nie wiem, jak byłoby z suką....). Tak paskudnej scenki, jaką widziałam wczoraj, jeszcze nie zdarzyło mi się oglądać wcześniej, nigdy. Owszem, widziałam awantury między psami, jakieś kotłowania itp., ale Orion wczoraj przez 20 minut (!) gryzł i poniewierał innego psa, niewiele od niego mniejszego, tego nowego, bo tamten ośmielił się wychylić - tylko wychylić - zza budy, kiedy sypałam im żarcie do miski... Potem napadł na niego po raz drugi, już bez powodu w postaci żarcia - i rózniez wyglądało to nieciekawie...
Drugi pies, mały Pankracy, w ogóle nie osmiela się wyjść zza budy...

Orion w domu z innym psem - ODPADA.
Jest w stosunku do psow agresywny i to bardzo, nazwijmy rzecz po imieniu...

I z cała pewnością przy całym swoim sympatycznym stosunku do ludzi, jest dominantem. I to trzeba brac pod uwage.

Link to comment
Share on other sites

To niezbyt dobra wiadomość :-(
A czy w stosunku do ludzi na pewno nie byłby agresywny w żadnym wypadku?? Na przykład gdyby zabrać mu miskę z żarciem czy zabawkę?? Bo jeżeli przejawiałby jakąkolwiek agresję to trzeba by szukać szczególnego domu z bardzo doświadczonymi ludźmi.. I wtedy także najlepiej bez dzieci :( Ale mam nadzieję że jeżeli chodzi o ludzi to jest w 100% kochanym psiakiem i jestem o tym niemalże pewna...

Link to comment
Share on other sites

Nie mam go gdzie przenieść, a jeśli tam zostanie - w tym ciasnym kojcu z 2 psami innymi - dojdzie do tragedii, o ile już nie doszło.
Nie wiesz Kasiu czy są wszystkie 3 psiaki.
Mam nadzieję, że zabiorę szymka w tygodniu i Panka - to może tego nowego od Oriona wstawimy z Małym.
A Orion na razie sam - az przybędzie kolejne mięso armatnie dla niego.

Orion lubi ludzi, super pies do pilnowania by był. Dom bez innych psów potrzebny pilnie.

Link to comment
Share on other sites

Orion jest z tym 1 duzym, panek jest osobno wiec doczeka tymczasu, dzis nie bylo spiec pomiedzy psami, widac ze wspołlokator boi sie Oriona ale był przy wyjsciu dał sie poglaskac wachaly sie po pyskach z Orionem nic wiecej, wiec nie ma najwiekszej tragedii ale zeby do niej nie doszło potrzebny bedzie dom dla hienki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snuszkak']Orion jest z tym 1 duzym, panek jest osobno wiec doczeka tymczasu, dzis nie bylo spiec pomiedzy psami, widac ze wspołlokator boi sie Oriona ale był przy wyjsciu dał sie poglaskac wachaly sie po pyskach z Orionem nic wiecej, wiec nie ma najwiekszej tragedii ale zeby do niej nie doszło potrzebny bedzie dom dla hienki[/quote]

Sorry, musiałam się zarejestrować na nowo, nie wiem dlaczego nie mogę wejść na stary login. Mam nadzieję, że jutro mi się uda wrócić do starego, a póki co dostawiłam jedno "a" do mojej "basiaap", no i już:)


Kasiu, jesteś kochana, że tam poszłaś i zabezpieczyłaś los Pankracego póki co :buzi: :Rose:

Ja byłam w schronie ponownie razem a anovą w piątek i kurcze znowu nie wyglądało to w tym boksie za ciekawie, chociaż takiej akcji jak w czwartek Orion już nie odstawił.

Nie chcialam w żadnym razie sugerować, że Orion jest jakimś potworem, nie nadającym się do adopcji czy coś w tym guście, absolutnie nie... Bo na tej samej samej zasadzie musiałabym uznać za psa-potwora suczkę mojej Mamy, która to jest przekochanym psem dla ludzi, a psy płci odmiennej też owszem lubi... za to gdyby dorwała inną suczkę, to robiłaby to co Orion, tyle że wiadomo w warunkach domowych się po prostu do takiej sytuacji nie dopuszcza i tyle...

Orion nie lubi innych samców, a jest zmuszony z nimi siedzieć i jest w stosunku do nich brutalny - no i tyle. Dodajmy do tego ciasniutki boks, gdzie te psy siedzą sobie "na głowie" - no i jest mieszanka wybuchowa...:shake:

Orion jak najbardziej powinien mieć dom, tyle że bez innych psów (no w każdym razie samców). No i z właścicielem, który jest świadom, jak wyglądać powinna hierarchia w stadzie ludzko-psim i potrafiłby to właściwie ustawić... no i tyle.

Kasiu, jesteś boska:buzi:
dzięki Tobie mam spokojny wieczór:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj była w schronie pani, która się zastanawia nad adopcją Oriona. Ty z ta Panią chyba rozmawiałaś, Kasiu.
Sytuacja w boksie dziś o wiele lepsza niż w czwartek. Beżowy piesek już podchodził do siatki. Pogryziony nie jest, więc ta czwartkowa akcja to był tylko na szczęście brutalny pokaz siły... fakt że bardzo brutalny.

Link to comment
Share on other sites

Jestem chyba z nas największą fanką Oriona. To przepiekny pies, a zachowuje się zupełnie jak niewyzyty szczeniak. Nie wie, że jest wielki i silny. Wyprowadzony z boksu skakał, tulił się, ale już jak wracał, by grzeczny. I do tego te oczy, ta maść. Cudo.
Mam wielką nadzieję, że Pani która była u niego juz trzeci raz (znalazła go na allegro) wróci po niego. Uzgodniłyśmy wstepnie, że jesli mąż się zgodzi - zabiorą Oriona w tygodniu, pojedzie do kliniki na kastrację. Potem do domu. Jak się zgodza psy - zostanie, jak nie ten dom będzie tymczasem az po kastracji Orion dojdzie do siebie.

Tak myśle, że może na terenie dużym, przy spokojnym starszym psie - 12 letni onek, uległy i łagodny - przy pełnej misce, najedzony, napojony wybiegany Orion nie będzie miał zapędów.
Poza tym co ciekawe, gdyby chciał, zagryzłby Blondyna - zaraz zrobię mu wątek, jest świetny i ładny bardzo. Ale nawet mimo akcji mrożących krew w zyłach - nawet go nie drasnął.
To mała menda - jak ja nazwała Anka - słusznie, czyli śliczna mała kudlatka kochająca ludzi i pieszczocha, dzisiaj ugryzła do krwi sunię ze swojej klatki.

Czyli Orion jest dominant ale nie zabójca.
To wspaniały pies, mnie zapiera DECH JAK PATRZE NA NIEGO. po KĄPIELI, SZCZOTKOWANIU - BĘDZIE BUDZIŁ PODZIW WSZYSTKICH.

Link to comment
Share on other sites

Z pania rozmawiałam ale miala do mnie jeszcze dzwonic a tu sama zabrala sie do roboty, jesli rozsadna i ok to dobrze by bylo jakby chlopaka zabrala, ale 12 letni pies to nie onek a wyzel :) Pani po znalezieniu go na allegro szukala go w schroniskach w Poznaniu bo bardzo chciala go zobaczyc.
W kazdym badz razie mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i psiaki sie zgodza bo domek bylby fajny :)

Link to comment
Share on other sites

Ja także jestem fanką hienki :multi: Jest przecudny co widać na zdjęciach a na żywo na pewno jeszcze piękniejszy :loveu: To super wiadomość, że pani jest zainteresowana psiakiem i myśli o nim bardzo poważnie... Z Waszej relacji dziewczyny wynika, że pani byłaby idealną opiekunką dla Oriona :multi: Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło gdyż pomimo tego "małego nieporozumienia" z innymi psiakami Orion jest wspaniałym psem i zasługuje na kochających ludzi:lol:

Cudaku hopaj do domku!!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

to znaczy ze dzis ogolnie dobry dzien jest mamy nadzieje i perspektywy na dalsze dzialanie i dobra przyszlosc dla psiakow :)
aby tak dalej
Orionek ma szanse na dobry domek ale jeszcze wiele tak na prawde zalezy od niego samego jak potraktuje innego dorosłego samca.... ja jestem dobrej mysli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snuszkak']Z pania rozmawiałam ale miala do mnie jeszcze dzwonic a tu sama zabrala sie do roboty, jesli rozsadna i ok to dobrze by bylo jakby chlopaka zabrala, ale 12 letni pies to nie onek a wyzel :) Pani po znalezieniu go na allegro szukala go w schroniskach w Poznaniu bo bardzo chciala go zobaczyc.
W kazdym badz razie mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i psiaki sie zgodza bo domek bylby fajny :)[/quote]

Ja też słyszalam, że onek:lol:
Ale może w tym schronie wszyscy się robia zakręceni:diabloti:, nie tylko ja:roll:
Pani fajna, fakt.
Tyle ja naprawdę tej akcji w boksie z czwartku nie nazwałabym "drobnym nieporozumieniem", przykro mi... Dlatego jestem ostrożna z optymizmem, ujmując rzecz oględnie... Zresztą pisałam w poprzednich postach, że moim zdaniem Orion do domu z innym samcem nie nadaje się, i dalej tak myślę. Ale Pani chce próbować - jej dobra wola i jej decyzja. W tym wypadku bardzo się uciesze, jesli okaże się, że nie mam racji, naprawdę. Ale jeśli nie wyjdzie, to choć hormony Orionowi opadną dzięki tej Pani, a to już coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgooska']Ale bądźmy dobrej myśli ;)[/quote]

No:) Zawsze jakiś cień nadziei. A w każdym razie Orionek wykastrowany będzie, a w jego wypadku to bardzo wskazane, więc ta pani to nam z nieba spadła tak czy siak:)
Dobrze że są jeszcze ludzie, których rusza zły psi los i chce im się podjąć jakiś wysiłek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...