Jump to content
Dogomania

Strzyzenie bernardyna?


saJo

Recommended Posts

Moi rodzice maja bernardynke dlugowlosa. Chcielismy jej troche skrocic/przerzedzic wlos, gdyz ma strasznie duza sklonnosc do hot spotow. Problem polega na tym, ze ona mieszka w kojcu, w gorace dni dla ochlody kapana jest w stawie lub moczona woda z weza. Problem polega na tym, ze ona potem czesto sobie odparza skore, szczegolnie na szyi gdzie ma bardzo obfity wlos. Nie chcemy ograniczac jej tych kapieli, gdyz bardzo to lubi i pomaga zniesc upaly, z drugiej strony strasznie szybko robia jej sie odparzenia, ktore z racji mieszkania w kojcu sa ciezke do leczenia. Trudno tez trzy razy dziennie czesac psa i pilnowac, zeby nic ze skora zlego sie nie dzialo. Oczywiscie jest reguarnie czesana i przegldana, ale trudno to robic kilka razy dziennie, a jej wystarczy kilka godzin, zeby zaczelo dziac sie cos niepokojacego i zatrzymac ten proces jest strasznie ciezko :/ Czy ma ktos jakis pomysl zeby jej troche "ulzyc"? skrocic? moze przerzedzic wlos? ja jestem w te "klocki" zupelnie zielona, a chcialabym troche zmniejszyc ryzyko pojawiania sie tych problemow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'] Problem polega na tym, ze ona mieszka w kojcu, w gorace dni dla ochlody kapana jest w stawie lub moczona woda z weza. Problem polega na tym, ze ona potem czesto sobie odparza skore, szczegolnie na szyi gdzie ma bardzo obfity wlos. [/quote]

W tym miejscu jest najwięcej niewyczesanego podszerstka.
Jeśli chcecie kąpać psa to musi być on najpierw prządnie wyczesany ( będzie mu chłodniej) bo inaczej podszerstek się zfilcuje.

Duuużo roboty was czeka.
Kupcie sobie trymer do podszerstka.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz zaproponowac jakis dobry trymer dla tego rodzaju siersci? A skrocenie wlosa? bo w zeszlym roku raz nawet na lopatce zrobil sie jej paskudny hot spot :shake: Nie wiem, czy samo trymowanie wystarczy, ale oczywiscie trymerek kupimy i pozadnie wyciagniemy. Tylko jaki? ma byc dobry, cena nie gra wiekszej roli (oczywisie bez przesadyzmy ;) )

Link to comment
Share on other sites

10 ząbkowy może być za wąski.
Polecam 12-to ząbkowy.

Trymer używa się tylko w jedną stronę, znam przypadki osób, które zbyt mocno dociskaly trymer i tym samym raniły skórę psa. Należy zwrócić na to uwagę.
A przede wszystkim porzadnie wyczesać - np. pudlówka doskonale sprawdza się przy rozczesywaniu sierści u długowłosych bernardynów.

Albo może psi fryzjer?

Link to comment
Share on other sites

Witam!Mam takie pytanko:jeżeli np. bernardyn długowłosy zostanie ostrzyżony to po jakimś czasie ta sierść odrośnie czy zostanie taka na całe życie?
Może to banalne pytanie ale ja nie znam na nie odpowiedzi bo nigdy nie miała psa który linieje, mam tylko yorkę no ale wiadomo że jej włos odrośnie...:roll:

Proszę o odpowiedź bo czas uzupełnić braki na temat psów! ;)

Link to comment
Share on other sites

To suka moich rodzicow, a oni mieszkaja na zadupiu i jakos boje sie ja powierzyc tamtejszemu fryzjerowi. Chyba ze przywiozlabym ja do Olsztyna :knuje: A jesli przywiozlabym ja teraz do fryzjera (suka mieszka w kojcu, nie wiem czy ma to jakies znaczenie ;) ) to wystarczy juz na caly sezon, czy bedzie trzeba robic powtorke?

Prosze, dawajcie linki, jak cos proponujecie, bo ja jestem zielona totalnie, a nie chce kupic nieodpowiedni sprzet ;)

Link to comment
Share on other sites

furminator polecam z pełna odpowiedzialnością
zobacz sobie dema z tej stronki [URL="http://www.furminator.com"]www.furminator.com[/URL]
ja mam i używam na kotach, bo Tazi nie ma podszerstka - ale pozyczałam go ostatnio znajomej i ona wyczesywała swoją goldenkę (to z długim włosem) i była w szoku ile podszerstka zeszło.
najfajniejsze jest to, że furminator wyciąga podszerstek bez niszczenia wierzchniego włosa; jest dość drogi, ale wg mnie wart swojej ceny...

takiego psa to pewnie trzeba by parę razy na początek wyczesać, prędzej się jemu cierpliwość niż podszerstek do wyczesania skończy :diabloti:
no i w miarę regularnie trza by powtarzać czesanie, zwłaszcza w okresie linienia... powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Suka ostatnio byla pozadnie wyczesana zwykla szczota. W przy okazji, mam pytanko, uzywam tego ostera 10 zabkow na mojego ONka, ale wyczytalam, ze on lekko skraca wlos okrywowy. Myslalam, ze tne mu siersc, bo nieumiejetnie uzywam trymera, ale widac, ze tak po prostu ma byc. Czy jest jakis sprzet, ktory nie bedzie mu cial wlosa? On i tak ma go malo, a poza tym jest to zupelnie niepotrzebne.

Co to jest ten furminator? Ile kosztuje i gdzie mozna go kupic?

[quote name='Gacusiowa']takiego psa to pewnie trzeba by parę razy na początek wyczesać, prędzej się jemu cierpliwość niż podszerstek do wyczesania skończy :diabloti:[/quote]

Cierpliwosc, to sie co najwyzej fryzjerowi moze skonczyc, Brandy spi podczas czesania, nawet jak ja "robi" obca osoba. Ostatanio spala tak godzine, az TZ stwierdzil, ze ma juz dosc :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Ale zle pod katem wystaw, czy zle z jakiegos innego powodu? Bo moja suka na wystawy nie jezdzi i chce tylko zeby jej po prostu bylo milo w upaly (mogla sie kapac i nie miec problemow ze skora).[/QUOTE]
Źle pod kątem wystaw :)
Poza tym - gdybym miała obciąć, tzn. skórcić sierść mojemu psu - niewystawowemu Benowi - wybrałabym maszynkę, a nie trymer:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']O co chodzi z Furminatorem?I czym sie rozni od trymera?Bo chyba dziala na podobnej zasadzie?[/quote]

nie wiem na jakiej zasadzie działa trymer, ale furminator nie narusza włosa okrywowego ani go nie niszczy (stosowane na kotach krótko i długowłosych)
on wyciąga spod włosa okrywowego luźne włosy podszerstka
jak dla mnie wynalazek bomba...

[QUOTe]Co to jest ten furminator? Ile kosztuje i gdzie mozna go kupic?[/QUOTE]
z opisu ze strony [URL="http://www.furminator.com"]www.furminator.com[/URL]
furminator średni:
[quote]FURminator Medium deShedding Tool (2.65” wide deShedding edge)
Reduces shedding up to 90 percent by removing the loose, dead undercoat without damaging the topcoat
This tool is recommended for medium dogs and cats.
• Guaranteed to reduce shedding better than any brush, comb or rake
• Works great on all shedding, long and short-haired dogs and cats
• Brings out the pet’s natural oils, promoting healthier skin and a shiny topcoat
• Reduces the amount of airborne elements that cause allergic reactions in many people
• Helps to eliminate hairballs in cats [/quote]
czyli w skrócie
- o 90% redukuje gubienie włosa poprzez usuunięcie wypadniętych martwych włosów podszerstka bez uszkadzania włosów okrywowych
zalecany dla średnich psów i kotów ;)
- gwarancja lepszego zmniejszenia sypania sę psa niż szczotka, grzebień albo inne narzędzie do usuwania martwego włosa (rake?) (w Demos, wyczesywanie czarnego psa)
- świetnie działa na wszystkie liniejące długo i krótkowłose psy i koty (mojej Afgance nie jestem w stanie nim nic wyczesać, bo ona nie ma podszerstka :p)
- wspomaga naruralne natłuszczanie się włosa (zapobiega przesuszeniu), co powoduje zdrową skórę i błyszczącą sierść
- redukuje ilość alergenów, które mogą fruwać po chałupie
- redukuje 'kłaczka' u kotów (bo nie muszą tyle włosów łykać)

ja uzywam juz pewnie ze 2 lata i jestem bardzo zadowolona

a kupić w Polsce się nie da (może się da, ale sie nie spotkałam)

na e-bayu można kupić [URL]http://search.ebay.com/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=furminator&category0[/URL]=
polecam amerykański ebay, bo z Niemiec potwornie drogie są koszty przesyłki, z USA wychodzi taniej
w sklepach internetowych niemieckich też można
[URL]http://www.pfotenshop.com/oxid.php/sid/c05c0963d2c26bdfa7208b298d510b21/cl/details/cnid/58541b300c2aba773.81394424/anid/b18443664ae8ca315.34585368/FURminator/[/URL]
ale jakby troszkę drożej :razz:

jakby trzeba było pomóc w zakupach na ebay, to no problem :D

Link to comment
Share on other sites

Gacusiowa
Mozesz napisac ile to w calosci by kosztowalo? Chyba zdecydowaalbym sie na furminator, jesli u bernardynki sie nie sprawdzi, to na pewno dla łONka sie przyda. Myslisz, ze da sie tym wyczesac "lysego" maliniaka (tzn takiego z wybitnie krotka sierscia).

Link to comment
Share on other sites

ja myślę, że średni furminator ok 28-30 usd plus 12 usd przesyłka do Polski
x około 2,2 zł, to myślę, że w około 90-100 zł zamkniesz się spokojnie (razem z przesyłką ode mnie) - a redukcja kłaka jest tego warta

dla onka na pewno bedzie super, dla maliniaka pewnie tyż, moje koty krótkowłose są i nie narzekają, jakby co to mogę wypróbować na krótkowłosej labce znajomego jak działa ;)

własnie znalazłam fajną ofertę, wydaje mi się, duży furminator, z szamponem z odżywką do kapieli 'na sucho' - w przeliczeniu około 110 zeta z przesyłką do Polski [URL]http://cgi.ebay.com/FURminator-Large-with-Waterless-deshedding-shampoo_W0QQitemZ320258965341QQihZ011QQcategoryZ46305QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...