Jump to content
Dogomania

próby polowe


Theogonia

Recommended Posts

  • 1 year later...

Wrócę po roku do tego tematu, Piaskowa Xsara, bardzo pomogła mi na owych próbach, tzn Rafał odwalił za mnie cała robotę:p. Kilka miesięcy później zgłosiłam Zahrę ponownie i wówczas sama ją prowadziłam. Dało mi to ogromną radość i satysfakcję.
Uważam, że warto samemu psem kierować, oczywiście dobrze, jest kiedy przed próbami, znajdzie się ktoś, kto pokaże jak należy z psem pracować.
Bardzo miło wspominam czas, kiedy przygotowywałam Zarazę do prób.
Nie sztuką jest oddać psa, komuś kto wyszkoli psa, ja tak zrobiłam, ale przy kolejnym psie już takiego błędu nie popełnię.
Nie każdy szkoleniowiec jest uczciwy.

Link to comment
Share on other sites

Laufma- milo czytac takie posty! :) To chyba najwieksza mozliwa przyjemnosc - pracowac z psem od podstaw, obserwowac jak sie uczy, zaciesniajac jednoczesnie psio-ludzka wiez. A jaka ogromna satyfakcja kiedy widac efekty!
Temat szkoleniowcow to juz chyba na osobny watek... bywaja tacy z sercem i duza wiedza, ale mozna nieszczesliwie trafic i na takich, ktorzy bija, glodza lub... brak umiejetnosci zastepuja wyblaganym u sedziow dyplomem.
Powodzenia w dalszej pracy z Zara ! :)

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, bo to nie wyścigi. Tymczasem, jak sie okazuje wstyd napisac,
ze pies zdobył dyplom III stopnia, czy nawet II. Litości!!

[SIZE=1]A mi w rece wpadł katalog prób i konkursów z zeszłego roku i sie okazało, ze w Różynce Arek mi z reki wyszedł,:crazyeye: a ja go wycofałam, bo nie chciał sie skusić wejsciem do wody. [/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pies wychodzi z ręki kiedy za bardzo się oddala,nie reaguje na polecenia, przewodnik nad nim nie panuje.
W praktyce...
Zwykle najpierw jest zbiórka przedstawienie komisji sędziowskiej, losowanie numerów startowych, potem uczestników dzieli się na grupy i przydziela poszczególnym siędziom. Potem jest wyjście w pole grupami udajemy się ze sędziami w wyznaczone miejsce. Kolejno wg numerów psy idą z sędziami w wyznaczone miejsce i prezentują swoje umiejętności. Pies ma zazwyczaj pracować aż znajdzie coś "do wystawienie". Na koniec dostjesz kartę z wynikiem którą musisz oddać do biura prób. Tam przeliczają punkty i ustalają wyniki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']a, setery biegają na PP w obrożach czy na golasa? Bo ogarom się ściąga i nie wiem, czy gdzieś nie czytałam, że na PP wyżłów się ściąga obroże....?[/quote]

Pies w pole i do wody powinnien wchodzić bez obroży dla jego bezpieczeństwa aby się gdzieś o obroże nie zawiesił. Zawieszenie się psa w wodzie o obroże może skończyć sie utopieniem. Chyba, że masz taką "odblaskową" na rzepa lub gumce to taka wrazie czego sama się "wypnie/zsunie" w momencie szarpania przez psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...