Jump to content
Dogomania

Kto się zna na seterach?


freda

Recommended Posts

[quote]My byliśmy u niej raz i więcej do niej nie pojedziemy.
Na czerwono-białych seterach to ona na pewno się nie zna.
Mieliśmy wrażenie, że w ogóle nie zna ich wzorca...
Na temat oceny irlandów mahoniowych słyszałam różne opinie, ale w większości nie były zbyt pozytywne.
Może na innych rasach się zna.. ale wydaje mi się że na seterach nie.[/quote]

A kto się zna na seterach?
Do kogo warto jechać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']A kto się zna na seterach?
Do kogo warto jechać?[/quote]
chwalny, konkielowa, witkowska, musiał, sobieszczańska, jeszcze parę osób by się znalazło. przy rudzielcach jest więcej, gorzej jak ktoś ma gordona lub irlanda czerwono-białego:razz:. te odmiany seterów wyglądają trochę inaczej:cool3:, a często są oceniane według kryterów "irlandzkich":shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']chwalny, konkielowa, witkowska, musiał, sobieszczańska, jeszcze parę osób by się znalazło. przy rudzielcach jest więcej, gorzej jak ktoś ma gordona lub irlanda czerwono-białego:razz:. te odmiany seterów wyglądają trochę inaczej:cool3:, a często są oceniane według kryterów "irlandzkich":shake:[/quote]
Wielkie dzięki, właśnie o irlandzkie mi chodziło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']chwalny, konkielowa, witkowska, musiał, sobieszczańska, jeszcze parę osób by się znalazło. przy rudzielcach jest więcej, gorzej jak ktoś ma gordona lub irlanda czerwono-białego:razz:. te odmiany seterów wyglądają trochę inaczej:cool3:, a często są oceniane według kryterów "irlandzkich":shake:[/QUOTE]

mam troszke inny zestaw "polecanych" sedziow, ale z kryteriami "irlandzkimi" musze sie jednak zgodzić..No moze poza p. Konkiel ktora podkresla, ze gordon to gordon, a nie czarny irland :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']mam troszke inny zestaw "polecanych" sedziow, ale z kryteriami "irlandzkimi" musze sie jednak zgodzić..No moze poza p. Konkiel ktora podkresla, ze gordon to gordon, a nie czarny irland :lol:[/quote]
w zestawie powyżej podałam tych, którzy się według mnie znają i rozróżniają setery;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']chwalny, konkielowa, witkowska, sobieszczańska, jeszcze parę osób by się znalazło. [/quote]

podpisuje się pod tym też ;)
do nich warto jechać :p

[quote name='narisowa']przy rudzielcach jest więcej, gorzej jak ktoś ma gordona lub irlanda czerwono-białego:razz:. te odmiany seterów wyglądają trochę inaczej:cool3:, a często są oceniane według kryterów "irlandzkich":shake:[/quote]

spotkałam się z opinią sędziny na temat czerwono-białych seterów, że skoro są to irlandy to wymaga się od nich takiej budowy, włosa itp co od mahoniowych :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='werbena520']:evil_lol: Kiepsko to widzę...skoro Oni tak się znają,że "rozróżniają setery":evil_lol:...współczuję wystawcom pupili[/quote]
nie napisałam, że ich znawstwo polega jedynie na "rozróżnianiu" chodziło mi o to, że każdego setera - irlanda, gordona czy anglika oceniają według wzorca danej rasy, a nie według wzorca "seter"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

z polskich sędziów na irlandach zdecydowanie [B]p. Konkiel[/B], ja bardzo sobie cenie oceny [B]p. Olejnika[/B] (jako nieliczny zauważa tez niedoskonałości)
z listy Narisowej to w kwestii pewnego pana sie zdecydowanie nie zgadzam (i nie jeżdżę na wystawy na których ten pan sędziuje).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Skrzyński generalnie w porządku. Nie lubi kręconego włosa. Czepia się do kondycji (za gruby/ za chudy)

Tu jest cały temat o nim: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f446/aleksander-skrzynski-126782/[/url]

Buziaki dla Brando, śliczny z niego chłopak ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...