Jump to content
Dogomania

Jak nabrac masy....?


Dolphine

Recommended Posts

Czy ktos ma jakies pomysly i rady? Jakim jedzonkiem dokarmiac Conora zeby nabral masy? Jest za chudy i musi nabrac cialka. Sedzina w Lodzi powiedziala ze to kwestia czasu.....Jak sobie poradzic z chudzielcem? Generalnie wazy 43kg, czyli wedlug wzorca w sam raz, ale w porownaniu z innymi mamutami w jego wieku jest faktycznie szczuplutki...nie jest kaprysny, wszystko zjada ale nie tyje. Jak temu zaradzic? Podpowiedzcie cos....

Link to comment
Share on other sites

Robali nie mamy - wlasnie swiezo sie odrobaczalismy, bo Conor chetnie pije wode z jeziorka w parku, wiec tak na wszelki wypadek. Obserwacja wydalanych rzeczy byla - robali nie stwierdzono.

Conor je sucha karme - ACANA dla szczeniat duzych ras.

Moze ktos ma jeszcze inne propozycje?

Link to comment
Share on other sites

Hej Dolphine,

Ostatnio na wystawie w Lodzi mialem okazje widziec Twojego pupila. Przyjechalem ze swoim zobaczyc jego siostre (Misza - przyjechala z Ewa i rodzina) pewnie wiesz o ktorego chodzi i wydaje mi sie ze Conor moze nie jest chudy ale ma krotszy wlos i smuklejsza kufe, moze to zludzenie optyczne :)

Link to comment
Share on other sites

Filip - ja bylam razem z Ewa, razem przyjechalysmy :) wiec pewnie sie widzielismy nie wiedzac ze to my....bylam w jasnych ogrodniczkach i czapce z daszkiem Man Mat.

Ja juz nie wiem, sedzina mowila ze mu potrzeba czasu i musi nabrac masy. Conor duzo biega, ciaga opone , zima ciagnal sanki, wiec moze nalezy mu ograniczyc wysilek bo on wszystko spala zamiast odkladac? ja juz sama nie wiem.

Tajraga - Conor ma 9,5 miesiaca wiec chyba jeszcze karma dla szczeniat powinien byc karmiony....czy mozna psu w tym wieku podawac karme dla doroslych psow?

Link to comment
Share on other sites

Dolphine- będziesz z Conorem w Płocku albo w Lesznie? Chciałabym go zobaczyć, bo zeznania coś sprzeczne na grupie :niewiem:

Generalnie masę psu wystawowemu robi się naturalnym jedzeniem, a nie chrupkami. Rzadko kiedy pies wygląda tak dobrze, jak na mięsie. Starzy wystawcy nawet robią tak, że psy niewystawiane w sezonie są na suchym, a te wystawiane- na naturalnym. Różnica jest najczęściej kolosalna.

Pozdrawiam- Gosia

Link to comment
Share on other sites

..... bo jak dla mnie to trochę monstrum a nie szczeniak ile ma w kłębie ?

Widzialem, 180 do czubkow uszu.

A tak powaznie to sie Ania przejezyczyla (czy jak to napisac).

A CONOR jest w sam raz, a Ty Dolphine za bardzo sie przejmujesz.

Idzie lato, czas lenistwa, aby sie nam tylko pieski za bardzo nie roztyly.

Link to comment
Share on other sites

Conor ma 9,5 miesiaca, wazy 43kg i ma 63cm w klebie, w porownaniu z psiakami w klasie mlodziezy na ringu to byl najwyzszy i najszczuplejszy, ja bym powiedziala ze nie chudy tylko smukly :) ale pani sedzina okreslila to inaczej i nawet ujela w opisie i ocenie. Zaznaczyla rowniez ze potrzebuje czasu zeby nabrac masy.

Velox milo cie widziec, co slychac?

Sugerujesz ze upaly beda sprzyjaly lenistwu a co za tym idzie przybieraniu na wadze...mam na mysli Conora :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stara bida. W niedziele ganialem z psiakiem po Choszczowce z rowerkiem.

Ale jest coraz gorecej, przez godzine dreptania po lesnych sciezkach wypil pollitrowa butle wody.

Trzeba bedzie niedlugo wstawac o 5 rano.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

u mnie szczeniaki roznie waza Agi kolo 20 kg Mimi kolo 21kg a Qko 24 kg

ja robie tak ze jak ma nabrac wiecej masy to daje o pol miarki wiecej jedzonka i w przypadku atosa pomoglo na samym poczatku jak go zabrałem od budy...

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Wydaje mi sie , że na ten czas to specjalnie pora nie odpowiednia żeby psiak jadał dużo . To ze względu na pogodę , jak jest tak ciepło to wiem po swoim , że nie zbyt chętnie je . Natomiast dopomina się o jedzenie jak z nim często wychodzę na spacer w ciągu dnia . Zawsze gdy wraca ze specarku nieco zmęczony to odrazu zagląda do swojej miski , czy przypadkiem nic Pani nie dała do jedzonka . Nie wiem czy na suchej karmie da sie psa utuczyć (byc moze ) bo mój suchą jada sporadycznie.

Na pewno przytyło by mu sie gdyby jadał może częsciej w ciągu dnia i w dodatku coś treściwego .

Pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...