Jump to content
Dogomania

"Przygotuj Psa Na Wystawę" Janice Gardner


McDzik

Recommended Posts

Ostatnio stałam się włąścicielką tej genialnej książki.
Opisuje ona 100 najpopularniejszych ras wg Kennel Klubu z ich podziałem na 7 grup:
1- Psy Myśliwskie
2-Psy Gończe
3-Psy Pracujące
4-Teriery
5-Psy Miniaturowe
6-Psy do towarzystwa
7-Psy pasterskie

Po kilku stronach wstepu dotyczących wystaw, tytułów, wyboru szczeniaka etc, instrukcji korzystania z książki są opisy danych ras i ich wzorce wg UWAGA : AKC, ANKC , CKC, FCI, KC - także myśle ciekawa opcja dla osób podróżujących ze swoimi psami po wystawach na całym świecie lub dla Młodych Prezenterów.

Przy każdym opisie jest zdjęcie psa w postawie oraz kilka zdjęć pomocniczych z różnych perspektyw, czasami takie paski ukazujące różne umaszczenia wystaępujące u danej rasy, a czasami te umaszczenia są tylko wypisane. Ogółem wzorce są rozpisane dla wszystkich 5 organizacji kynologicznych, które powyżej wypisałam. Dużo można się dowiedzieć o wystawianiu poszczególnych ras i wymaganiu sędziów! Ponadto książka jest bardzo estetycznie rozpracowana i oprawiona. Gorąco polecam tą książkę!

Edit: Zdjęcie okładki, które osobom zainteresowanym umożliwi poszukiwania. :)
[IMG]http://img91.imageshack.us/img91/8580/okadkaor4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam. Bardzo fajna książeczka.

Mnie się udało ją kupić (tzn. mąż mi kupił :loveu:), w śmiesznie niskiej cenie na allegro w porównaniu do ceny sklepowej i z księgarni internetowych. A książeczka nowa była :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']A co myślicie o
"Tajemnice wystaw psów" Janowski Adam[/quote]
dla nowicjusza - jak znalazl ;)

Ja bardzo lubie ta ksiązkę i wielokrotnie do niej wracam
Generlanie ksiązki napisane przez tego pana sa moim zdaniem jednymi z lepszych na polskim rynku ( jeśli chodzi o przygotowanie psa na wystawy i nie tylko- polecam ksiązkę Pana Janowskiego chyba po d tytułem Pielegnacja psów czy jakos tak , czerwona z westem na okładce)

ksiązka dostępna jest w formie pdf ( i chyba doc) na stronie , której redaktorem jest Pan Janowski tj na [URL="http://www.naszepsy.com.pl"]www.naszepsy.com.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mam książkę, którą zachwala (;)) Mcdzik, ale właśnie ma mylący tytuł. Owszem, są w niej wzorce, są też zdjęcia (niekoniecznie świetnych przedstawicieli danej rasy), ale z przygotowaniem psa na wystawę ma niewiele wspólnego. To już bardziej "Mój pies championem" o tym mówi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...