Jump to content
Dogomania

Wyżeł szorstkowłosy już kilka miesięcy wegetuje w schronie :( pomóżmy mu :(:(MA DOM


Negri

Recommended Posts

Nie wiem, jak z transportem- osobiście nie zapewnię, bo zawsze z tym największy kłopot. A czy za transport bylibyście w stanie zapłacić- ewentualnie część kwoty??

A w domu są już dwa samce?? Jeżeli tak to najlepiej przyjechać z nimi do schronu i po zapoznaniu zobaczyć, czy są w stanie się dogadać. Bo raczej nie widzę takiej opcji, że psiak przejedzie kawał drogi do Warszawy i będzie musiał wrócić z powrotem, bo się nie dogadał z resztą stada!

Zresztą osobiście odradzam jakiekolwiek samce łączyć w pary- oczywiście zdarzają się "typy" łagodne, które się podporządkują, ale niestety [B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHAL[/COLOR][/SIZE][/B] do takich nie należy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 801
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHALEK[/COLOR][/SIZE][/B] jest w dobrym stanie- nawet bym powiedziala, że jak na schronisko to bardzo dobrym. Nie jest leczony, nie jest chudy- ot normalne psisko;)

A z tymi ząbkami to nie spodziewałabym się aniołka, tym bardziej, że sznaucerki też do zadziorków małych należą:p Więc najlepiej przyjechać z małym i wyjść z wyżełkiem na spacer- oczywiście obydwa w kagańcach!!!

Tylko prosiłabym, żebyście państwo najpierw do mnie zadzwonili, kiedy jedziecie do schronu- bo jak przeczytacie stronę wcześniej- nie chcą wydać psa na spacer- wtedy ja muszę zadzwonić do schronu (przed Waszą wizytą) i "obwieścić":evil_lol:, żeby psa wyciągnęli z boksu.

No chyba, że będzie tylko sama p. Gosia- wtedy trochę gorzej, bo ciężko jest wejść na boks dużych samców:roll:

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Prosba do Koperka.
W związku z tym że cały czas się zastanawiam nad zabraniem Nochalka ze schroniska, bardzo chciałbym poznac historię tego psiaka, jego charakter, usposobienie. Ponieważ miał go odebrać syn własciciela, który aktualnie przebywa za granicą i go nie odebrał, chciałbym wiedzieć czy jest z nim jakiś kontakt. jeśli tak to proszę o jakies info na priva.
Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[B]Tora&Faro[/B]- nie będę Ci po raz kolejny pisała, jaki ma charakter i usposobienie. To wszystko streściłam Ci wcześniej. Może przeczytasz jednak choć część tego wątku, skoro zastanawiasz się nad adopcją psa, który jest jego bohaterem???

A jeżeli chodzi o byłego "właściciela" to nie ma z nim żadnego kontaktu. Mieli po niego przyjechać syn z dziewczyną- nie przyjechali, więc już go nie odbiorą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koperek'][B]Tora&Faro[/B]- nie będę Ci po raz kolejny pisała, jaki ma charakter i usposobienie. To wszystko streściłam Ci wcześniej. Może przeczytasz jednak choć część tego wątku, skoro zastanawiasz się nad adopcją psa, który jest jego bohaterem???

A jeżeli chodzi o byłego "właściciela" to nie ma z nim żadnego kontaktu. Mieli po niego przyjechać syn z dziewczyną- nie przyjechali, więc już go nie odbiorą.[/quote]


Dziękuję Ci bardzo za odesłanie mnie do historii watku, ale zapoznałem się z nią doskonale. Nie ukrywam że dopytuje się dość szczegółowo o psa bo to co piszecie czasami jest sprzeczne, a z tego co widać nie posiadacie dokładnych informacji na jego temat. Ocenienie psa przez kraty niczego nie wyjaśnia.
Miałem w swoim życiu już wyżły i znam ich naturę...

Ucinając całą dalszą rozmowę, chciałbym prosić o numer telefonu do schroniska, resztę spraw postaram się załatwić osobiście...

Link to comment
Share on other sites

Tel. do schroniska:[B] 071-3625674[/B]. Jeśli chcesz się dodzwonić to musisz wiele razy próbować- cud, jak odbierze ktoś za pierwszym razem. Acha- i nie łudź się, że ten, co odbiera wie więcej o psie, niż na tym wątku jest napisane:evil_lol:


W moich postach nie było żadnych sprzeczności, dlatego nie orientuję się o czym teraz piszesz.

[COLOR=red]NOCHAL BARDZO MILY DO LUDZI, ZAZDROSNY I ZADZIORNY W STOSUNKU DO INNYCH ZWIERZĄT.[/COLOR] [SIZE=3][B]Co w tym jest sprzeczne???[/B][/SIZE]

Oczywiście, że "[B][I]ocenianie psa przez kraty niczego nie wyjaśnia[/I][/B]", dlatego też jakbyś "[I][B]zapoznał się doskonale[/B][/I]" z wątkiem, to byś wiedzial, że chcialam dla [B]gold[/B]'a wyciągnąć psa z bosku i sprawdzić pewne reakcje. W Twoim przypadku też to mogłam zrobić, ale nie będę nikogo na siłę uszczęśliwiać.

Link to comment
Share on other sites

O matko i córko ale rozmowa :razz:
Koperku ja znam Tora&Faro i możesz na poważnie go traktować :evil_lol: On na prawdę rozważa przyjęcie Nochalka pod swój dach :lol:
[COLOR=red]Ale Twoja pomoc będzie tu nieoceniona. [/COLOR]Najważniejszą sprawą jest zachowanie psiaka wobec innych psiaków. Czy istnieje możliwość żeby ktoś z wolontariuszy wyprowadził Nochalka poza schronisko i "zapoznał" go z innym psem?? Jest to bardzo istotne dla T&F, gdyż boi się że Nochalson nie zaakceptuje psów którymi nieraz musi się zajmować.
Po prostu podróż z 2ma psami taki kawał jest mało sensowna jeśli można sprawdzić reakcje Nochala na inne psiaki w prostszy sposób. Jeśli okazałoby się że wyżełek nie reaguje na inne psy wówczas T&F mógłby się wybrać do Wrocławia z psami żeby upewnić się że będzię ok w stosunku i do tych. Odległość jaka dzieli Warszawę i Wrocław jest spora i ciągnięcie tam psów będzie sensowna jeśli będziemy już znali reakcję Nochalka na zwierzaki poza boksem.
Czy mogę Cie prosić o pomoc w tej sprawie??? Przecież wiesz jak zależy mi żeby Nochal znalazł wspaniały domek. Codziennie tu zaglądam do niego /o ile dogo nie nawala :roll:/ i jakoś puki co domku nie ma, a istnieje szansa że BĘDZIE!
:calus:

Link to comment
Share on other sites

[B]Już napisałam, że wystarczyło poprosić![/B] Ja też mam ograniczone pole manewru i nie chcę robić czegoś, co mi zajmie pół dnia po to tylko, żeby sobie jeden post więcej napisać:roll:

Postaram się wyciągnąć jutro [B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHALA[/COLOR][/SIZE][/B] (o ile będzie ktoś do pomocy w wyciągnięciu go z boksu) i napisać, jakie są jego reakcje na różne rzeczy. Co nie będzie w żaden sposób odzwierciedlać, czy dogada się z psiakiem [B]Tora&Faro[/B], czy nie- od drugiej strony też to zależy!

Link to comment
Share on other sites

Faro nie ma nawet roku :) więc z jego strony problemu nie będzie. Tora jest zabrana ze schronu w Krzyczkach tutaj może być jakiś problem, ale najważniejsze żeby sprawdzić ogólne zachowanie Nochalka względem innych psów. Jeśli okaze się że warczy na wszystkie oczywiste będzie że będzie się w ten sposób zachowywał wobec Tory i Faro, ale mamy nadzieję że będzie ok i wszystko pójdzie po naszej myśli.
Dziękuje Ci Koperku z góry za pomoc :loveu: Czekam z niecierpliwością na wieści :p

Link to comment
Share on other sites

[U]Więc tak:[/U]
[B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHALA[/COLOR][/SIZE][/B] nie wyciągnęłam z jednego powodu- rozmawialam ze wszystkimi, którzy mają/mieli z nim kontakt, czy to przy przyjęciu, czy przy chodzeniu do lekarza (na szczepienie), czy to przy przekładaniu na boks- i wszyscy jednoznacznie stwierdzają, że[B][SIZE=3][COLOR=red] NOCHAL[/COLOR][/SIZE][/B] nie powinien być w nowym domu z innymi psami:shake: On teraz- w warunkach schroniskowych!- pokazuje różki, a co dopiero, jak poczuje się bezpieczniej w nowym domu.

Nikt na tą chwilę nie jest w stanie zagwarantować, że małemu psiaczkowi [B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHALEK[/COLOR][/SIZE][/B] nic nie zrobi, ale w drugą stronę oczywiście także nikt nie jest w stanie zagwarantować, że go pogryzie! Tak, czy siak nie przyjmę na siebie odpowiedzialności, że wszystko będzie dobrze- zbyt na boksie zaczał ustawiać inne psiaki, żebym z czystym sumieniem poleciła go do domu z innymi zwierzętami!

Co sluszne, należy zauważyć, że jeśli w domu pouklada sobie relację z innymi psami na stopie rządzącej- czyli przejmie władzę- to może obyć się bez żadnych cyrków. Ale tak, jak pisałam- nie ma na to gwarancji!

[B]P.S.[/B] Dzwoniła dzisiaj do schronu pani z zapytaniem o [B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHALA[/COLOR][/SIZE][/B] i prawdopodobnie przyjedzie go "obejrzeć" i zabierze do domu. Kudlacz zostanie pomocnikiem myśliwego, ale spał będzie w domu;) Zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Link to comment
Share on other sites

Koperku bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wszelakie informacje na temat Nochalka.
Wydaje nam się że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby osobisty przyjazd do schroniska i sprawdzenie jak pieski na siebie zareagują. Zdajemy sobie sprawę że nie możemy dopuścić go tego by się gryzły. Jednak zachowanie psów w schronisku może być zupełnie odmienne niż w warunkach domowych, schronisko to miejsce gdzie walka o byt, o jedzenie jest na pierwszym miejscu.
Jaka jest Twoja rada?

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak pisałam proponuję, żeby psiaki zobaczyly się na żywo, czy to będzie w schronie na trawie (poza boksem), czy nawet możemy wyjść na zewnątrz schronu (mi pozwolą;)) i zobaczyć, czy chłopaki i dziewczyna "umówią się", co do sprawowanych rządów.

Ciężko jest mi przesądzać, czy będzie tak, czy inaczej, bo tak, jak piszesz- w warunkach schroniskowych niektóre psy zachowują się całkiem inaczej niż później w domu- i niektórzy nowi właściciele maja do nas pretensje, że tego im nikt nie powiedzial- ALE JAK SKORO PIES TAK SIĘ NIE ZACHOWYWAŁ W SCHRONIE!:roll:

[B][SIZE=3][COLOR=red]NOCHAL[/COLOR][/SIZE][/B] jest psem bardzo dużym i dominującym w stosunku do współlokatorów i może, jak nie będzie widział w "małym" konkurencji to odpuści i wszystko pójdzie gladko...?!:roll:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak tylko sprawdzić reakcję piesków na żywo. :lol: Jak możemy się umówić co do przyjazdu? jeśli możesz podaj dogodny dla Ciebie termin wizyty w schronisku, a my postaramy się do niego dostosować. Nie ukrywam że podróż z Warszawy do Wrocławia musimy zaplanować z wyprzedzeniem. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc :lol:

Link to comment
Share on other sites

witam.
jak cos to ja proszé o aktualne wiesci, bowiem od 3dni zaczęlam wystawiac ogloszenia większości psow ze schroniska z Wroclawia, i wyzel tez jest od 3 dni na gumtree, kupiepsa, alegratka i allegro. Mam nadzieję, ze ta masowe zalenie ogloszeniami pomoze nie tylko jemu , ale i poza staly psom. Więc jesli pojdzie do adpocji on lub inny psiak ze schronu proszę o info , ktory moze byc jego nr. Dzięki i trzyma kciuki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...