Jump to content
Dogomania

owczarek kaukaski


tynka

Recommended Posts

Carry - ty wiesz że ja miałam wątpliwości gdzie wsadzić ten temat - i jak osoba enteligentna polazłam do odpowiedzniego działu na dogomanii - Opisy ras, znalazłam:

Klasyfikacja 1. Psy pasterskie i stróżujące

to ja teraz już cała głupia jestem. Biomed nie ten i takie tam. Sorrki za ignoranctwo oktutne!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tynko nie przepraszaj bo po prostu tam jest sporo pokreconych rzeczy....Nie wiem czy natknelas sie juz na spaniela,wyzla czy jakos tak...Oczywiscie polskiego 8)

Ale ogolnie to kaukazy,azjaty to gr.II psy gorskie :D

BTW.nawiasem mowiac na dogo pewnie dlatego zostal do gr.I wstawiony bo toc to offcarek :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie, my nie ;-) Źle! nie tak! My planujemy powiększenie, ale nie w tym roku i nie o kaukaza :)

Znajomy marzy o takim psie, ale chce to zrobić jak najbardziej świadomie z uwzględnieniem wszystkich za i przeciw. Nie śpieszy mu się chce to wszystko planowo od a do z. Psiak rodowodowy ale nie musi być wystawowy.

Ja mu wszystkie posty przekazuje... ( :roll: )

Link to comment
Share on other sites

No więc... Pies miałby mieszkać na sporej posesji, wchodzenie do domu sporadyczne ale nie zabronione, nie ma małych dzieci, pies - wierny stróż, ale nie agresywny. Sprawy socjalizacji nie są mu obce. Oczywiście koszty związane ze zdrowiem i utrzymaniem takiego wielkiego psa są mu znane. Ineresował sięteż na własną rękę, ale teraz bez internetu to jak bez ręki. Podobno psychika ostatnimi czasy bardzo się popsuła, znaczy w czasach kiedy te psy były modne i nie wie jak jest teraz.

Kurde - gdyby chciał belga to mogłabym sięwypowiadać, a kaukazy... to dla mnie tajemnica!

Link to comment
Share on other sites

To może lepszy byłby hovawart? Ostatnio poznałam parę tych psiaków. Też jest nieustraszonym obrońcą, wytrzymały i niewrażliwy na zimno, ale przy tym zdecydowanie lepiej pracuje, nie jest tak niezależny, no i nie potrzeba mieć na niego pozwolenia.

Piszę tak trochę zniechęcająco, ale naprawdę lubię kaukazy i wiem, że nie jest to pies dla każdego. Jeśli Twój znajomy chce mieć psa tylko ze względu na jego niewątpliwe walory obronne (ten pies ma to we krwi), może go rozczarować jednak niezależność tego psa, często potrzeba dominacji czy też niechęć w stosunku do innych psów. Kaukaz wymaga dużo cierpliwości. `No, chyba, że ktoś chce sobie z niego zrobić burka do kojca :( .

Link to comment
Share on other sites

Ja tam zawsze wolę bardziej zniechęcić niż potrzeba :wink: . Jak ktos jest zdesperowany, to i tak kupi to co zechce, ale chociaż będzie wiedział, co mu grozi :wink: . W każdym razie jakby chciał pogadać, to niech niech napisze na priv. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ano szczenięcina to blond chłopak - już jest na świecie :)

mama to JAGI z Radockiej Góry a szanowny tatuńcio SUGAR vom Schondratal.

Takie dostałam wiadomości od szczęśliwego właściciela, który już mocno czeka :)

Dzięki raz jeszcze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...