Jump to content
Dogomania

Lhasakowe maluchy


EwikB

Recommended Posts

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rozumiem, że nie używacie lamp do robienia zdjęć ? a co dorosłemu psu można pstrykać ? np na wystawach w hali ??? a ludziom ??? wogóle skąd nagle takie larmo ??? przeglądnijcie wszystkie wątki ( ten najwiekszy też ) KAŻDY hodowca ( lhasa innych psów/kotów w innych wątkach też ) robi TAKIE zdjęcia maluchom , ciekawe czy jakby to były fotki z innej hodowli/kto inny by je wstawił były by wogóle te wasze posty.... zapraszam równiez do postów w dziale inne rasy do grzywaczy, afganów czy "termin porodu" i wielu wielu innych...
uwielbiam tą wasza tendencyjność :roll: :stupid:

Link to comment
Share on other sites

no cóż trafiło na Ciebie - takie życie, ktoś musi być pierwszy. Trafiłem tu przypadkiem. A na wystawie podchodzisz do psa na odległość 15cm i mu pstrykasz fotę? Zazwyczaj jest to kilka metrów, więc intensywność błysku jest dużo mniejsza, a poza tym jest mała szansa, że akurat pies wtedy spojrzy na fotografa. A człowiek? Ma mniej czułe oczy, no i tak jak mówiłem - spróbuj sobie sama błysnąć i zobaczysz czy to takie przyjemne.


[quote name='Dzidtka_Gl']KAŻDY hodowca ( lhasa innych psów/kotów w innych wątkach też ) robi TAKIE zdjęcia maluchom , ciekawe czy jakby to były fotki z innej hodowli/kto inny by je wstawił były by wogóle te wasze posty.... [/QUOTE]

Aż tak źle jest z polskimi hodowcami, że nie wiedzą, że psie oczy są bardzo wrażliwe na taki błysk?

PS. ja nie używam lampy do zdjęć zwierząt, a jakoś je robię... Tak jak wiele innych osób. Zapraszam do wątku Fotografia na Off topicu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']rozumiem, że nie używacie lamp do robienia zdjęć ?[/quote]
Nie. Na palcach jednej ręki mogę policzyć, ile razy używałam lampy po kupnie aparatu.

[quote]
a co dorosłemu psu można pstrykać ?[/quote]
Nie, nie można z tak małych odległości.

[quote]np na wystawach w hali ??? [/quote]
To już inna sytuacja. W hali nie oślepiasz psa, nie robisz mu serii zdjęć z odległości kilku cm, błyskając prosto w jego oczy. Wbrew pozorom w hali też idzie zrobić dobre zdjęcia bez użycia lampy, lub można użyć takiej z zabezpieczeniem.

[quote]
a ludziom ???[/quote]
Tak jak napisał [B]LeCoyotte [/B]- wypróbuj na sobie.

[quote]
KAŻDY hodowca ( lhasa innych psów/kotów w innych wątkach też ) robi TAKIE zdjęcia maluchom
[/quote]
Widząc [URL="http://www.zczanca.x.pl/galeriapup/021.jpg"]TO[/URL] zdjęcie stwierdzam, że jednak nie każdy. Inne przykłady (odwołując się do Twojej strony): [URL="http://www.zczanca.x.pl/zdjecia/sisi1a.jpg"]1[/URL], [URL="http://www.zczanca.x.pl/zdjecia/kot1.jpg"]2[/URL]

[quote]ciekawe czy jakby to były fotki z innej hodowli/kto inny by je wstawił były by wogóle te wasze posty....[/quote]
A jakie by mogły być? Takie same, tylko dotychczas nikt inny serii tak przepalonych zdjęć nie wstawił.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

LeCoyotte obie wiemy że nie jestes tu przypadkiem

co do TEGO zdjęcia zrobiłe je profesjonalny fotograf, również hodowca

a co do reszty Waszych postów... każdy tutaj wie dlaczego się czepiacie, jednym to jest na ręke, inni nie wiedzą o co chodzi no to ciekawa jestem jakie teraz będą tutaj wklejane zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

Bognik napisała, że można to policzyc na palcach jednej ręki - więc liczymy: raaaazzz, dwaaaaaaaaaaaa i trzy! I zostały całe dwa palce!


Dzidtka - nie sądzę, żeby Bognik pozwoliła Ci wklejać gdziekolwiek zdjęcia z jej strony - to kradzież.

EOT

PS proszę moda o usunięcie postów nie będących w temacie wątku:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/1507.html"]Dzidtka_Gl[/URL], jeżeli nie umiesz robić zdjęć, to ich nie rób, a nie męcz psów.

Ja używam lampy, ale NIGDY nie na wprost! Minimalna moc, odbić od sufitu z ściany - na pewno kilka zdjęć dorosłym psom nic nie zrobi.

Ale szczeniaki...

Pytałaś o ludzi - tak, robi się, tak, to szkodzi.

A światło niesie ze sobą energię - to przecież ciepło! Znajomy się oparzył! Bo mu lampa błysnęła prosto w rękę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']LeCoyotte obie wiemy że nie jestes tu przypadkiem[/quote]
[B]LeCoyotte[/B] jest mężczyzną.

Nie, nikomu nie kazałam prawić Ci morałów. Na fotograficznym wątku był temat o lampach. Podałam tam linka do tutejszego topicu, gdzie wyraziłam swoje zdanie, bo od tego przecież są fora.

[quote]a co do reszty Waszych postów... każdy tutaj wie dlaczego się czepiacie[/quote]
[B]Kojot[/B] Ciebie nie zna, więc nie ma podstaw żeby bez powodu się Ciebie czepiać. Po raz kolejny odebrałaś wyrażenie przez kogoś swojego zdania jako atak na Ciebie, więc coś tu jest nie tak. Jeżeli o mnie chodzi to zwisa mi co Ty robisz, jak i z kim. Zareagowałam, bo tu sprawa się tyczy psów. Nie jest pierwszą i zapewnie nie ostatnią osobą (co tyczy się również i innych hodowców), której zwracam uwagę w tej sprawie.

[quote]
przeglądnijcie wszystkie wątki ( ten najwiekszy też ) KAŻDY hodowca ( lhasa innych psów/kotów w innych wątkach też ) robi TAKIE zdjęcia maluchom [...] zapraszam równiez do postów w dziale inne rasy do grzywaczy, afganów czy "termin porodu" i wielu wielu innych...
[/quote]
Czyli ''wszyscy tak robią, robię i ja"? Jeżeli każdy tak będzie rozumować, to słabo to wszystko widzę.

[quote]
Bognik fotki Twojej Lhary.... z Twojej strony...[/quote]
Po kształcie i widocznych pikselach widać, że zdjęcia są wycięte. W tym przypadku nie było błyskania z kilku cm, co nie zmienia faktu, że błyskanie było, w sporadycznych przypadkach, ale było ([SIZE=1]ponad 3 lata temu[/SIZE]).
Człowiek uczy się na błędach.

Ty jak chcesz, to potrafisz: [URL="http://www.zczanca.x.pl/galeriapup/zczanca2.jpg"]1[/URL],[URL="http://www.zczanca.x.pl/galeriapup/4.jpg"]2[/URL][SIZE=1] (nie mam ochoty już licytować się na zdjęcia).[/SIZE]

[quote]Bognik napisała, że można to policzyc na palcach jednej ręki - więc liczymy: raaaazzz, dwaaaaaaaaaaaa i trzy! I zostały całe dwa palce![/quote]

Tak w ogóle to tylko [URL="http://www.lhara.republika.pl/images/26puppy.jpg"]TO[/URL] zdjęcie ja zrobiłam ;)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

szczeniaki na zdjęciu nr 1 mają 2 dni... a oczy otwierają mając około 11-12... no ale to pewnie szczegół...

nie widzę nic złego w moich zdjęciach i myślę, że wiele osób wcześniej by zareagowało gdyby były przekonane, że robie swoim szczeniakom krzywde, ( lub zwrocili by uwagę każdemu hodowcy wstawiającemu takie fotki na dogo ) bardzo lubie takie zdjęcia robie średnio co tydzień, około 3 fotki szczeniakowi i wypisywanie tu, że robie szczeniakom krzywde jest oczernianiem a w takich przypadkach będę reagować

wiem, że zrobiłaś TO zdjęcie, bo na innych Lhara jest za mała, zrobiła je hodowczyni Twojej suni, rozumiem że gdzieś tu na forum zwróciłas jej uwagę jak to męczy szczeniaki, moją Boogi tez tak "męczyła" i dzięki temu mam sliczną pamiątkę, zresztą Tobie też muszą się podobać skoro dałaś sobie na stronę, więc skończ już może tą farse i choćby wszyscy tutaj Twoi znajomi z wątku foto się wypowiadali nie zmienia to, ze była to prowokacja, zupełnie nie potrzebna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']szczeniaki na zdjęciu nr 1 mają 2 dni... a oczy otwierają mając około 11-12... no ale to pewnie szczegół...[/quote]
Nietrudno jest zauważyć. Podałam przykłady zdjęć bez lampy, które też potrafisz zrobisz, i w tym wypadku nie ma znaczenia czy oczy są otwarte czy zamknięte.

[quote]
zrobiła je hodowczyni Twojej suni, rozumiem że gdzieś tu na forum zwróciłas jej uwagę
[/quote]
Zwróciłam uwagę niejednej już osobie, nie tylko na forum, ale również przez wiadomości prywatne czy rozmowę w rzeczywistości, zresztą Tobie tłumaczyć się nie muszę.

[quote]i choćby wszyscy tutaj Twoi znajomi z wątku foto się wypowiadali nie zmienia to, ze była to prowokacja, zupełnie nie potrzebna[/quote]
Każdy post kierowany do Ciebie odbierałaś i odbierasz jako atak, to już nie moja wina.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka, nie robi się takim maluchom zdjeć z lampą bo to może uszkodzić wzrok. Wejdź na hodowlęi przejrzyj ten wątek, ktoś tam o tym wspominał. Możesz też zapytać czemu się tego nie robi.:razz:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f972/termin-porodu-19690/index239.html#post11135441"]http://www.dogomania.pl/forum/f972/termin-porodu-19690/index70.html#post5524061
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzidtka_Gl - [/B]tak tylko zasugeruję, że może warto byłoby zastosować się do uwag wyżej wymienionych. Ty nie ucierpisz, szczeniak dzięki temu też nie, a zyskasz lepsze jakością wykonania, ładniejsze po prostu zdjęcie. Myślę, że warto ;)
Może warto zapytać na wątku fotograficznym jak zrobić dobre zdjęcie z lampą, żeby zwierzaków nie skrzywdzić. Powodzenia i pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

To moze ja jeszcze dodam, ze bedac przewrazliwiona po stracie Oxanki pytalam doslownie o wszystko weterynarza, jak juz mialam w domu Liko. Zapytalam tez o zdjecia z lampa. Uslyszalam odpowiedz, ze jesli zdarzy sie to sporadycznie, z pewnej odleglosci i nie prosto w oczy, to nic sie nie powinno zlego stac. Ale przyznam sie, ze sama zrobilam na sobie eksperyment i strzelilam sobie lampa po oczach z ogleglosci, jaka daje wyciagnieta reka. Zabolalo i do konca wieczoru widzialam niewyraznie. Pies tego nam nie powie, to trzeba wyprobowac na sobie. Od tamtej pory mam mnostwo zdjec Liko, rozmazanych, niewyraznych.... robionych w ciagu dnia lub przy normalnym oswietleniu "zyrandolowym", bo robilam jej zdjecia dla siebie, a nie dla publiki i najwazniejsze bylo dla mnie, zeby jej nie zaszkodzic. A pamiatka i tak jest.
Jestem pewna, ze zdjecia wklejane i pokazywane publicznie, to tylko ulamek zdjec zrobionych podczas sesji. Bo przeciez kazdy dobrze wie, ze na 100 zdjec fajnych jest kilka, a bardzo fajne jedno.

Aniu, kazdy ma tutaj prawo wyrazic wlasna opinie i naprawe nikt tutaj nie wypowiada sie tylko po to, by się Ciebie czepiac. Niestety, Ty chyba tak wlasnie myslisz i wszystko odbierasz bardzo osobiscie jako atak na siebie.... Niepotrzebnie! Aniu, swiat nie jest taki zly!

A Bognik akurat uwazam za eksperta jesli chodzi o fotografowanie (z osob ktore tu znam) - bo to jej pasja, jej milosc no i co tu duzo gadac - ma dziewcze talent!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']To moze ja jeszcze dodam, ze bedac przewrazliwiona po stracie Oxanki pytalam doslownie o wszystko weterynarza, jak juz mialam w domu Liko. Zapytalam tez o zdjecia z lampa. Uslyszalam odpowiedz, ze jesli zdarzy sie to sporadycznie, z pewnej odleglosci i nie prosto w oczy, to nic sie nie powinno zlego stac. Ale przyznam sie, ze sama zrobilam na sobie eksperyment i strzelilam sobie lampa po oczach z ogleglosci, jaka daje wyciagnieta reka. Zabolalo i do konca wieczoru widzialam niewyraznie. Pies tego nam nie powie, to trzeba wyprobowac na sobie. Od tamtej pory mam mnostwo zdjec Liko, rozmazanych, niewyraznych.... robionych w ciagu dnia lub przy normalnym oswietleniu "zyrandolowym", bo robilam jej zdjecia dla siebie, a nie dla publiki i najwazniejsze bylo dla mnie, zeby jej nie zaszkodzic. A pamiatka i tak jest.
Jestem pewna, ze zdjecia wklejane i pokazywane publicznie, to tylko ulamek zdjec zrobionych podczas sesji. Bo przeciez kazdy dobrze wie, ze na 100 zdjec fajnych jest kilka, a bardzo fajne jedno.

Aniu, kazdy ma tutaj prawo wyrazic wlasna opinie i naprawe nikt tutaj nie wypowiada sie tylko po to, by się Ciebie czepiac. Niestety, Ty chyba tak wlasnie myslisz i wszystko odbierasz bardzo osobiscie jako atak na siebie.... Niepotrzebnie! Aniu, swiat nie jest taki zly!

A Bognik akurat uwazam za eksperta jesli chodzi o fotografowanie (z osob ktore tu znam) - bo to jej pasja, jej milosc no i co tu duzo gadac - ma dziewcze talent![/QUOTE]

koniec kropka:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

na pewno lampa jest szkodliwa ale nie co tydzień w 3 ujęciach ( a 2 pierwsze tygodnie ślepe są maluszki ) przecież kiedy idziemy sobie zrobić zdjęcia do paszportu czy dowodu czy dyplomów, indexów itd dokłądnie mamy to samo! a zdjęcia noworodków ( jak wspomniałam, fakt nie którym rodzice za dużo zrobili )? małych dzieci ? co za dużo to nie zdrowo i dotyczy to wszystkiego ale ten temat tu pojawił się po kilku latach po wielu zdjęciach maluchów nie przypadkowo i nie mam mani prześladowczych ani nie podejrzewam świat o spisek ale żadna tajemnica co tu się dzieje i jak kto do kogo pisze, to że np Andrzej z Naszej Sfory sie nie odzywa ( a to akurat jego maluchy były 2 tyg) bo chce żyć ze wszystkimi w zgodzie i wie , że w końcu na atak ja odpowiem, ja nie potrzebuje tłumu krzykaczy i przyklaskujących osób ale wiem co inni na ten temat myślą

i by było jasne, na pewno będę takie fotki robić następne za 2-3 dni, jak coś proszę wezwać TOZ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa'][B]Dzidtka_Gl - [/B]tak tylko zasugeruję, że może warto byłoby zastosować się do uwag wyżej wymienionych. Ty nie ucierpisz, szczeniak dzięki temu też nie, a zyskasz lepsze jakością wykonania, ładniejsze po prostu zdjęcie. Myślę, że warto ;)
Może warto zapytać na wątku fotograficznym jak zrobić dobre zdjęcie z lampą, żeby zwierzaków nie skrzywdzić. Powodzenia i pozdrawiam ;)[/quote]

robie takie zdjęcia maluchom od ponad 8 lat ( wcześniej PONom ) nigdy nie miały problemów ze wzrokiem u psów z mojej hodowli ( fakt tylko 13 miotów miałam ), ani u innych którym robiłam...
a mi tam sie moje zdjęcia podobają, tym bardziej że tu się czepili i profesjonalnych zdjęć ;) co śmieszne lampa była nie przy aparacie ale studyjna ( 2 ).... pewnie szkodziła bo dawała za duzo światła/ciepła i przegrzewała szczeniaki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka_Gl']na pewno lampa jest szkodliwa ale nie co tydzień w 3 ujęciach ( a 2 pierwsze tygodnie ślepe są maluszki ) przecież kiedy idziemy sobie zrobić zdjęcia do paszportu czy dowodu czy dyplomów, indexów itd dokłądnie mamy to samo! [/QUOTE]

NIE, to całkiem co innego. W przeciwieństwie do "profesjonalnego fotografa" który robił Twoje zdjęcia, zdjęcia w studiu foto (do legitymacji, paszportów itp) są robione przy uzyciu kilku (2-3) specjalnych lamp błyskowych ze światłem bardzo mocno rozproszonym przez softboxy, albo odbitym od parasolek dając naturalne łagodne światło- to nie ma NIC wspólnego z wbudowaną lampą w aparacie. Energia tego światła w studiu jest bardzo mocno rozproszona i takim światłem można robić zdjęcia psom kotom ludziom itp - nic im to nie szkodzi. A w aparacie lampa błyskowa jest mikroskopijnych rozmiarów - tam dopiero jest wielkie zagęszczenie energii światła co może uszkodzić wzork - im bliżej tym gorzej. To tak samo jakbyś patrzała prosto w słońce.
Szkoda, że jesteś niereformowalna.

Skąd wiesz, że psy nie miały żadnych problemów ze wzorkiem? Może słabiej widziały? Pytałas je?:cool3: Nawet gdyby nie miały problemów, to masz sumienie zadawać im świadomie ból? Bo na pewno taki błysk powoduje ból..

Link to comment
Share on other sites

Przez cały czas pisałam o wbudowanej lampie, którą kierujesz prosto w oczy psów, czytaj uważniej.

[quote name='LeCoyotte']NIE, to całkiem co innego. W przeciwieństwie do "profesjonalnego fotografa" który robił Twoje zdjęcia, zdjęcia w studiu foto (do legitymacji, paszportów itp) są robione przy uzyciu kilku (2-3) specjalnych lamp błyskowych ze światłem bardzo mocno rozproszonym przez softboxy, albo odbitym od parasolek dając naturalne łagodne światło- to nie ma NIC wspólnego z wbudowaną lampą w aparacie. Energia tego światła w studiu jest bardzo mocno rozproszona i takim światłem można robić zdjęcia psom kotom ludziom itp - nic im to nie szkodzi. A w aparacie lampa błyskowa jest mikroskopijnych rozmiarów - tam dopiero jest wielkie zagęszczenie energii światła co może uszkodzić wzork - im bliżej tym gorzej. To tak samo jakbyś patrzała prosto w słońce.
[/quote]
Dokładnie.

[quote]robie takie zdjęcia maluchom od ponad 8 lat ( wcześniej PONom ) nigdy nie miały problemów ze wzrokiem u psów z mojej hodowli ( fakt tylko 13 miotów miałam ), ani u innych którym robiłam...[/quote]

Nie masz sensownych kontrargumentów. Dziwię się, że jeszcze takie rzeczy wypisujesz. Nie musisz nam przyznawać publicznie racji (wiem, że tego nie zrobisz), ale przestań wypisywać takie bzdury, bo coraz bardziej żal mi tych psów.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...