Jump to content
Dogomania

TVN - W11 dzisiaj


an1a

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

Pies trzymany cale zycie na lancuchu staje sie z reguly agresywny. Trzymanie na stalej uwiezi zwierzecia powoduje zmiany w psychice. Pies trzymany na lancuchu ustawicznie czuje sie zagrozony, to wzmaga agresję lękowa, to oczywiste przeciez. Pies trzymany na lancuchu, jesli sie zerwie z lancucha, jest nastawiony na atakowanie wszystkiego, czego moze dosiegnac - tego nauczyl go lancuch.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Pies trzymany cale zycie na lancuchu staje sie z reguly agresywny. Trzymanie na stalej uwiezi zwierzecia powoduje zmiany w psychice. Pies trzymany na lancuchu ustawicznie czuje sie zagrozony, to wzmaga agresję lękowa, to oczywiste przeciez. Pies trzymany na lancuchu, jesli sie zerwie z lancucha, jest nastawiony na atakowanie wszystkiego, czego moze dosiegnac - tego nauczyl go lancuch.

Zofia[/quote]
Ja widziałam psa bardzo agresywnego na łańcuchu, raz zerwał się i podbiegł do mnie. Stałam bez ruchu dopóki właścicielka go nie wzięła.
Któregoś dnia mieliśmy ciastka, bałam się do niego podejść i rzuciłam mu z paru metrów, a on.. uciekł do budy...
Okazało się że pies jest tak lękliwy że nie chciał wyjść z 'budy'(metalowa beczka) nawet po smakołyk jak podchodziłam blisko.
Ale nie wiem po co coś takiego pokazują - żeby znowu zaczęły się dyskusje o psach mordercach ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinka']Ja zaraz wlacze... Skoro teraz jest powtorka.. Eeee... W11 to program, ktory robi z ludzi glupkow (przewaznie) Ja rzadko to ogladam.. ?Powinni to zastapic czyms innym..[/quote]
Ale jest o takiej godzinie że dużo osób to ogląda... a co chwilę się dziwimy kto cały czas nakręca temat psów bestii i morderców. Wystarczyło kilka zdań więcej i wszystko by inaczej wyglądało.. Szkoda że nie umieścili tam jeszcze obok budy z jakimś rottkiem albo bullem..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Agresja psa lancuchowego jest agresją o podłozu lękowym.
Pies lancuchowy pamieta setki sytuacji, kiedy rzucal sie na lancuchu, i w jego odczuciu - jesli obiekt ktorego sie bal, odszedl - zagrozenie znikalo. W ten sposob utrwala sie reakcja atakowania.
Fakt, ze wiazanie psa na lancuchu i pozbawianie go mozliwosci wyboru zachowan powoduje agresje lękową powinien byc oczywisty dla kazdego, kto wie cokolwiek o zachowaniu psow.
Pies nie jest rzecz jasna w zadnym stopniu odpowiedzialny za to, ze czlowiek doprowadza go do zachowan agresywnych.
A ze jakis pies lancuchowy przy innym nietypowym zachowaniu czlowieka - ktory stanie nieruchomo, rzuca czyms w strone psa - objawi paniczny strach - to tez jest zachowanie wywodzace sie z tego samego źrodla.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tundra']Nie ogladalam.
Ale czy tam pojawilo sie takie jak to zrobila p. Zofia wyjasnienie zachowania psa, ze wskazaniem na winowajce- czlowieka za niego odpowiedzialnego?[/quote]
Było coś o tym że pies cały czas zrywał się z łańcucha, łaził po okolicy i straszył ludzi.
Właściciel załamany - nie wie jak już go przyczepić żeby nie uciekał.
Pies na obcych (tych całych z policji) nawet nie warczy, facet przyczepia go na łańcuch.
Idą do lasu, krzyk że ten pies zagryzł dziecko, pełno krwi w lesie itp. - chwila napięcia.
Później, że pies został uśpiony, facet skazany na 2 lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Jak dla mnie sama scena końcowa zrobiła większe wrażenie niż później ten wyrok.

Link to comment
Share on other sites

Noo..
"Biegli zdecydowali o uspieniu psa ":roll::roll:
Wlasnie.. Ten pies wogole byl spokojny, a pozatym ten dziedzunio jak znalazl psa to nie znalazl dziecka, krwi?? Pies przeciez bylby pokrwawiony. tzn.mordke by mial zakrwawiona bo by zabil dziecko :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

I dobrze ze zadecydowali o uśpieniu - temu psu będzie lepiej za tęczowym mostem niż na łańcuchu czy w schronisku...

Dwa czy ktoś zaadoptowałby psa który zagryzł dziecko? Wątpię... Uważam ze nawet z humanitarnego punku widzenia to była słuszna decyzja.

A pokazywanie takich głupot w filmie tylko przyczynia sie do pogorszenia i tak nienajlepszej opinii psów w spoleczeństwie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...