Jump to content
Dogomania

Pierwszy start w JH


fidekangela

Recommended Posts

hmm no na Mp na pewno mozesz wycwiczyc podstawowe panowanie nad psem..i wizualnie roznych trickow..ale tylko od super handlerow..a niestety tych mało jest. pozatym na Mp niby ocenia sie Ciebie,a nie raz widzialam przez cala swoja kariere jak sedzia ocenia najczesciej swoje widzi mi sie.:roll: Wiec zebys sie tylko nie zraziła do wystaw. Powiem ze keidys myslalam ze mp to frajda..ale teraz stwierdzam ze wiecej sie naucze w normalnym ringu niz tam. I tu sie zaczyna prawdziwa adrenalina, to nie juz głupia zabawa.Nie powiem ze nie tesknie do tego konkursu, bo fajnie było...no ale nic nie trwa wiecznie:) Bynajmniej teraz moge sie poduczac od extra profesjonalistów.

Link to comment
Share on other sites

no ja mam nadzieje że poduczysz mnie torszkę na Katowicach ?;)
sama nie wiem jak będzie z mp, często jak obserwowałam ( o ile czas na to pozwolił) widziałam tak jak mówiesz widzi mi się sędziego..ale zobaczymy...moze chcoiaż raz... ;)
Mimo wszytsko wiem że prawdziwą adrenaline będe czuła na ringu i to moimo wszystko kręci mnie bardziej :)

Link to comment
Share on other sites

fidekangela nie mozesz powiedziec co cie bardziej kreci skoro nigdy nie startowalas... ;) Na MP mimo wszystko mozna sie nauczyc podstaw handlingu, a obserwujac normalny ring, niby ci na 1 rzut oka "profesionalisci" robia glupie bledy, psujace psa i caly jego "handling" :)
Ale faktycznie MP dzisiaj nalezy traktowac jako zabawe tylko i wylacznie.. okazja do zapelnienia pustych miejsc w pokoju pucharkami ;)

Link to comment
Share on other sites

W katowicach z tego co wiem Mp za dzien kosztuje 20 złoty..zdzierstwo;/ Bynajmniej tak było.

A mnie zaskakuje to skad sie pobrało wiekoszsc tych handlerow. Co ma piekne kolorowe stronki i sie reklamuja, jak Filip z konopii wyskakuja i juz chca wystawiac jak najwieksza ilosc psow. Niestety dla mnie w dalszym czasie nie liczy sie ilosc, ale jakosc..a tu jak widzialam w wiekszosci bywa ciezko:roll: Nie chce tu zeby ktos sie poczuł urazony. Po prostu jezeli wszyscy sa tacy profesjonalni, no moze w Polsce mamy samych fachowców. Sama nie mówie ze jestem extra profesjonalna ( takie okreslenie dali mi moji klienci..no a troche ich było i to nie tylko jacys amatorzy) Jednak z kazdym dniem staram sie dazyc ze swoimi ambicjami jak najwyzej..a nagroda za to sa kontrakty z zagranicznymi hodowlami, ale zarówno narodowymi dla mnie to zaszczyt. To sie ceni!!! To co było w mp..to po prostu głosny smiech na sali...stwredzam ze wtedy wystawiałam..i Ci wszyscy handlerzy na poziomie..NISKIM. Dopiero jak przeszłam na stały ring to zauwzylam jakie to było denne. Najwiecej sie mozna nauczyc na normalnym ringu..ale zawsze bede doradzac najpierw isc na MP a potem na normalny ring,zawsze podstaw sie nauczy człowiek.
Profesjonalizm wymaga duzo nauki- ja sie ciesze ze tyle osob pomogło mi, a umiem coraz wiecej. Nie mam zamiaru takze zebyktos odebral ma wypowiedz jako wywyzszanie sie nad innymi. Kazdy człowiek popełnia błedy, bo nikt nie jest nieomylny. Sama nie wystawiam samych idealnych psow, ale rowniez psy bardzo trudne. Najwazniejsze zeby własciciel psa zauwazał poswiecenie i prace handlera..i to jets najlepsza nagroda, zadne pieniadze tego nie zastapia, nawet na poczatku własciciel psa moze byc zafascynowany danym handlerem, a z czasem zaczac sie wycofywac,ludzie juz tacy sa. Patrzac nie patrzc handler to trudny zawod, nie tylko wiele potów i siły sie tu traci, wysila sie umysł, ale rowniez jest ryzyko zagrozenia takiego np. ze zostaniemy pogryzieni przez jakiegos psa, nawet naszemu moze cos odbic, mozemy byc narazeni na kontuzje ( sliska podłoga- np, wystarcza;) ), Ogolnie zdrowie..a jak wiadomo ma sie je jedno. wystawy w przeciagach, na zimnym powietrzuy.....a z reszta takze udzielaja sie psychicznie, bo przeciez jestesmy swiadomi ze to wszystko moze nam sie stac, a tak te nawet głupie kilka minut w ringu sprawia nam taka frajde jak nic innego:multi: :cool3: czyż nie??

Link to comment
Share on other sites

Agasiu bo jakoś nie rajcuje mnie wystawianie psow :)
Wsytawiłam swojego psa i loozik.
Nie czułam, jak to mają napisane na stronach niektórzy handlerzy, niesamowitego podekscytowania (jedynei rpzed wejsciem stres), nei czulam, ze to jest to co kocham itd. Normalna rzecz i tyle ;) No mzoe nie do konca normalna, bo serce mi sie kroilo jak widziałam jak moj pies przezywa obecnosc na tej wystawie. Trzasl sie, popiskiwał, dopiero na ringu sie uspokoil.
Stanowczo woel agility :) I to moge nazwac swoja pasja :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]czyż nie??[/QUOTE]Czyż tak ;)
I mysle flash ze wielu z Mlodych Prezenterow i ogolnie handlerow dazy do tego zeby byc chociaz taka osoba jak ty, ktorą jednak zna i ceni jako handlera wiekszosc obeznanych w wystawach osob... :)

Visa - a podekscytowania to i ja nie czuje, ale to ze jade na wystawe wystawiac to dla mnie wielka frajda, chociaz robie to juz ktorys rok :P
Ale gdybym miala mozliwosc agility pewnie tez bym sie wciagnela... :cool1: :-(

Link to comment
Share on other sites

Flashku, ale ja sie raczej nie stresowalam przez cala wystawe :)
Dopiero 1 minute, gdy stalam przed ringiem dopadly mnie mysli "A jak nie wyjdzie? Jak bedzie sie wiercil, jak ugryzie itp?"
A młody źle się czuł przez całą wystawę :( Panikówał, nie chciał przechodzić, kiedy otaczaly go większe psy itd. :shake:
Agasiu a nie masz nigdzie u siebie klubiku? :(

Link to comment
Share on other sites

dlatego nalezy przyzwczajac psa do wystaw od najmlodszych lat..ja moja bralam sunie od 4 miesiaca na wystawy. Trzeba stworzyc jak najlepsze wraunki dla psa...zeby czuł sie spokojnie. Najlepsyzm spodobem jest oczywiscie klatka- to dla niektorych wytlumacze urzadzenie w ktorych zamyka sie te biedne psiaczki jak w wiezieniu..a przeciez to jest ich miejsce, wiedza ze nikt im tam nie wlezie, nie bedzie pzreszkadzac, ze nie zosatna zdeptane, nich ich nie bedzie tarmosic...cud techniki:):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja bardzo bym chciała zostać Młodym Prezenterem i mam dla Was kilka pytań:

1. Czy dobrze się wystawia golden retrievera?
2. Mając 14 lat (bez doświadczenia na ringu) występuje się w grupie starszej?
3. Jakie są figury, jak się je wykonuje , w jakiej kolejności?
4. Ile kosztuje wstęp na ten konkurs i gdzie się za niego płaci?
5. Gdzie można dostać formularz zgłoszeniowy, trzeba mieć kopię rodowodu psa??

Z góry dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

1. Golden jest dobry
2. Tak, grupa strasza
3. Sedzia zawsze ci mowi jakie masz wykonac figury ;) A opis pozniej zrobie
4. Zgłoszenie wysyła sie tak jak zgloszenie psa a zawartye musza byc dane jak:imię i nazwisko prezentera, datę urodzenia, rasę, nazwę i numer PKR psa, a od organizatpra zalezy czy sie placi czy nie
5. odpowiedz w poprzednim punkcie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...