Jump to content
Dogomania

Różnica


Recommended Posts

Czy jest jakaś różnica między amstaffem a pit bullem??? Chodzi mi o wygląd i ze względów prawnych. Słyszałam dużo razy że jest to tasama rasa tylko że nazywa się inaczej.Nie znalazłam na forum wątku na ten temat, jak coś mi umknęło to proszę dajcie linka :D

Link to comment
Share on other sites

najlatwiej rozpoznac pitbullred nosa ,bo ma on czerwony nos ak jak siersc ale sa tez inne APBT napewno mozesz je rozroznic masa ciala wielkoscia ,moim zdaniem pitki sa smuklejsze jednak nie zawsze na pierwsszy rzut oka latwo to ocenic napewno sa wieksze od astow i ciezsze ,ale sa to skromne informacje moze ktos z posiadaczy APBT sie wypowie

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie w ogóle nie pokazuje psa, chyba, że chodzi o tego na drugim planie :wink:

Ale biorąc pod uwagę wiek i ten marny kawałek zdjęcia to ja bym powiedziała, że to pit (jeśli bierzemy pod uwagę pit'a lub ASTa)

Czasami bardzo trudno o rozróżnienie tych dwóch ras.

Zgadzam się z Rockim, że pit'y są bardziej smukłe i często wyższe.

A najłatwiej rozpoznać APBT Red Nose'a. Ja mam Redzika i nie pomyliłabym go z żadnym innym :D (wzór w emblemacie :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Ja mówię, że to pitbull. Ładny pitbull :D

PS Kiedy rozstrzygnięcie konkursu i co można wygrać? 8)

Bartek_yo oczywiście, że mam więcej fotek. Nie chcę robić konkurencji, więc wstawiać nie będę. Ale odsyłam do tematu: Z gatunku "Miłe dla oka".

Tam wstawiłam mojego psiaka. Dzięki za pochwały :oops:http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11176&postdays=0&postorder=asc&start=90

Link to comment
Share on other sites

więc do jakiej rasy ona należy??? :) ma 7 miesięcy :) leprzego zdjęcia narazie niemam

OGARY POLSKIE maja podobne cialo :wink: tylko sa delikatnie podpalane na lapkach :)

Gwoli sprostowania to nie ogaryktore sa czaprakowate a gończe ktore sa czarne podpalane,czekoladowe i zdaje sie ze czasami cos a'la blekit 8)

Przepraszam za tak nie na temat 8)

BTW.jak dla mnie pittek 8)

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za ocene, jak ja odbieralem to mowiono mi ze to amstaff z reszta co mozna powiedziec o 9 tygodniowym szczeniaczku,

ale z czasem jak zaczela rosnac to nie pasowala mi do asta wlasnie przez to ze jest wyzsza itd.

ale moja dziewczyna-Magia twierdzila ze nie ma roznicy miedzy astem a pitem, ale dzieki wam przyznala mi racje

z reszta nie robi mi to roznicy czy to ast czy pit bo i tak chcialem miec jedno z dwojga, ale dziekuje za ocene

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Roznica jest,byla i bedzie.....

Przykladem moze byc chocby Corsa i jej kolezka od Speeda.... Corsa jak dla mnie przypomina w najlepszym wypadku siodma wode po ASTcie a jest "papierowym" pittem... (temat obok :wink: ) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jaka jest roznica pomiedzy Pittbull'em a Stafford'em tak naprawde nie ma zadnej juz tlumacze dlaczego.

W stanach sa dwa zwiazki kynologiczne "United kenel club" i "Amerkian kenel club" ten pierwszu jest starszy i ze wzgledy na to ze kiedys organizowal walki psow nazwali go "Amerikan Pitt Bull Terierr" ( Pitt jest to slangowe okreslenie klatki w ktorej walcza psy) drugi jest troche mlodszy ale chodowcy twgo zwiazku nie chcieli miec nic wspulnego z walkami psow i nazwali go od miejsca pochodzenia "Amerikan Staffordshire Terierr".

Tam sa chodowcy ktorzy maja psy z podwujnym rodowodem sa zarazem Pitt"ami jak i Amstaff"ami.

Wiec nie ma miedzy nimi zadnej ruznicy w wygladzie jak i psychice.

Informacje te zaczerpnolem z lektury pod tyt. "Pittbull, Amstaff wsciekla bestja czy fenomen psiego gatunku" autorow teraz nie podam bo ksiazke pozyczylem i niechcial bym cos pokrecic.

Link to comment
Share on other sites

Fireworkss a Pitbulle typu Rednose ?? to chyba niezupelnie sa ASTy....ja czytalem ze AST od Pita roznia sie tylko subtelnymi elementami we wzorcu, ale ze AST i Pit to to samo, to bym sie nie zgidzil....jesli sie myle to niech ktos bardziej kompetentny sie wypowie :)

Link to comment
Share on other sites

Pitt bull'e Rednose ruznia sie tylko ze maja rdzawawego koloru noski i siersc. Zreszta te informacje ktore podalem nie sa przezemnie wymyslone wszystko jest opisane w tej ksiazce "Pitt Bull, Amstaff wsiekla bestja czy fenomen piego gatunku" szczerze polecam aby kazdy wlascisiel tych ras psow przeczytal jakoms ksiazke o tych rasach niekoniecznie ta co podalem.

Oczywiscie Pitbulle i Staffordy ruznia sie tylko we wzorcach dlatego kazdy Amstaff moze byc Pitbullem a nie kazdy Pitbull moze byc Staffordem.

Link to comment
Share on other sites

Kazdy AST moze byc Pitem naprawde?Oczywiscie wystarczy ze przeczytasz wzorce ras Pitt bull i Amstaff i zobaczysz ze runice sa ale tylko pozorne. i sa one uwzgledniane tylko od przypisania rodowodu lub na wystawach Z tego co wiem podwujny rodowod jest tylko mozliwy w stanach. Sprowadz PittBulla ze stanow to w polsce bedzie on poprostu kundlem bo polski zwiazek kynologiczny nie uznaje tej rasy i nie maja go w swoim spisie ras. Chociaz moge sie mylic.

Link to comment
Share on other sites

Ze Pity niezarejestrowane sa to wiem (ja mam malego AB czyli tez kndelka) ale roznica mieszy AST a APBT jest przeciez widoczna, Pity sa bardziej sportowe i smuklejsze, roznica jest tez (chyba wiec spytam) w ubarwieniu Pit moze byc z bialymi znaczeniami? a AST caly czarny? bo o roznicach w nosie juz wiemy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...