Jump to content
Dogomania

Borg Drink Bar


julieczka_poz

Recommended Posts

Chyba masz racje z tą genetyką i apetytem. Roma się tak zachowuje, jakby nigdy nic nie jadla. Rzuca sie na jedzenie, ciągle jaj mało, tak jakby chciala się najeśc na zapas.Siedzi w niej "syndrom głodzonego psa", którym nidgy nie była, ani u mnie ani przy matce/odchowane 2 suczki/.....Też jest duza, bardziej w górze, okolo 62-63 cm. Musze ją odchudzić, ale są z tym, przy jej obżarstwie, wielkie kłopoty. Je wszystko co się da, byle dużo..... Myślalam, ze to ja mam tylko klopoty z lasuchem bez granic.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Julieczko, o matce Borga nic nie wiem, ale Marstal, to obecnie jedna z najlepszych hodowli. Przynajmniej pochodzenie po ojcu ma doskonale....Suczce dobrze zrobi trochę więcej ruchu. Mojej Romie to by się przydał chart, bo on może by ja zmęczył i wygalopował. Chociaż buldożka tez zasuwa nieżle. Ta to biegnie jak pocisk. Takze na spacerach obie suczki sie nie nudzą.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie o matce ja tez nic nie wiem... w kazdym razie z tego co wiem to ten facet ma psa 1 miotu po tej zamej suce z ktorego robi obecnie reproduktora ADONIS Drink Bar. A moze juz mu sie udalo.
A teraz zmykamy na szkolenie.
Lapiovra czy dostalas moja wiadomosc ? Bo jak wysylalam to mi sie komp zaiwesil i nie wiem cz z tego wyszlo...

Link to comment
Share on other sites

Julka ja poszukalam i już co nieco wiem. Więc ojcem jest EVANDER Marstal, a jego rodzicami są NESKA RAUBRITTER Ankus i niemiecki reproduktor MAMBO v.d. Crossener Ranch. Matką Twojego pieska jest RIWA JUSTYNA KM a jej rodzicami są DEL Stralizia i CARMEN Stralizia. Hodowla Stralizia mieści się niedaleko Kórnika w woj. wielkopolskim. W obenej chwili jest to hodowla fila basileiro, nie mają już rottków. Może uda mi się dowiedzieć coś jeszcze o pradziadkach Twojego psa.
Link do hodowli stralizia [URL="http://www.filabrasileiro.ig.pl/indexpol.html"][COLOR=#0000ff]http://www.filabrasileiro.ig.pl/indexpol.html[/COLOR][/URL]

Adonis Drink Bar jest przyrodnim bratem Twojego Borga, bo mają różnych ojców. Tu jest opis z klubowej wystawy w Sopocie w 2004
[B]Sg 4 [/B]( BDB ) Adonis Drink Bar[COLOR=#000000]( Nill vom Raubritter ; Riwa Justyna KM[COLOR=#000000] [COLOR=#000000])2 letni dobrej wielkości, bardzo dobrej kości i dobrych proporcjachbardzo spokojny temperament, dobra czaszka, kufa nieco wydłużonaz zaokrągloną linią nosa, średnio ciemne oko , średniej wielkości dobrze noszone ucho, głęboka i długaklatka piersiowa, nieco spionowana łopatka, miękkie nadgarstkiBardzo dobre kontowanie tyłu, nieco luźna górna liniadobry lekko zaokrąglony zad , bardzo dobry włos[/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000][/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]Co Ci mogę powiedzieć. To wady umaszczenia napewno nie są ze strony ojca czyli Evandera, bo ani NESKA ani MAMBO nie przenoszą takich wad. Jak dowiem się czegoś więcej dam znać.
[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Trochę dociekliwa jestem. Wytarczyło pogrzebać i poszukać. Szkoda, że utknęlam w pewnym punkcie. Ja też uważam, ze niektóre hodowle jadą tylko na kasę i jak rasa przestaje być modna to zmieniają na inną. Tylko, że dla mnie hodowla to pasja i miłość do danej rasy a nie biznes. Nie lubię takich ludzi co zmieniają rasy w zależności od mody i nigdy kogoś takiego nie nazwę hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

Ja tydzien temu wzielam Foksterierke z pseudohodowli ktora kupila moje (niestety glupia jak but ) kuzynka. Chciala ja komus wydac bo sama sie nie umiala ja zajac ( to po co kupowala???) Nie moge tego zrozumiec. W kazdym razie ja ja wzielam, ale okazalo sie zo Borg jej poprostu zyc nie da ze o mojej suczce nr jeden nie wspomne. wiec sama poszukalam jej nowy, lepszy dom. Szczescie w nieszczesciu. U nas jest taki duzy targ zawsze w niedz. gdzie sie takie psy sprzedaje. Kiedys facet chcial mi sprzedac Rottweilera Srebrzystego, Jak dla mnie to to byl dog de bordeux tylko mniejszy z mniejszym pyszczkiem. No ale pewnie znalazl sie ktos kto kupil...

Link to comment
Share on other sites

Od kamienołomu Kadzielnia/tak sie nazywa/, mieszkam "rzut kamieniem". Jak was wciągnęli na wzgórze gdzie stoi pomnik, to stamtąd widac mój dom. Jak idziemy na spacer, to czasami tez tam. Ale od mojego domu jest tez niedaleko las, z szerokimi alejami leśnymi, dla spacerowiczów. Ja chodzę do lasu, tam spotykam "psiarzy" i suki sie ostro wtedy wybiegają..... Ja ta zaczęlam o pododzie. W moim domu jest plaski dach, powinno sie z niego zgarnąć częśc śniegu, bo jak ma jeszcze dosypać, to sie trochę boję. No, ale przeciez nie takie zimy byly, więc może nic sie nie stanie......Pseudohodowle, to temat rzeka. Są bezpapierowe, które "produkują" masówkę, co pół roku ruja, co pół roku szczeniaki. W 4 tygodniu do ludzi, bo przeciez już same jedzą, to po co je trzymac? O szczepieniach i odrobaczaniu mowy nie ma , bo to tylko strata kasy. itd...itd....Nieszczęściem jest natomiast podobny hodowca, który jest w szeregach ZK. Często sie dobrze kamufluje i trzeba trochę czasu zanim się go wyłapie. Zdarzaja się różne rzeczy. Mamy przyklad na Julieczce. W tym przypadku, też zabrakło solidności. Narazie tyle.

Link to comment
Share on other sites

Julia o urodzeniu rotta o innej maści ja osobiście nigdy nie slyszałam, słyszałam za to, że nieraz, choć bardzo rzadko, rodzi się w miocie szczenię długowłose. Ma ono także prawo do metryki lecz z wpisem w niej niehodolany. Ja osobiście nigdy nie widziałam jeszcze rottka długowłosego.

Co do hodowców z ZK, którzy dopuszczają suki co pół roku to uważam, ze po wyłapaniu takiego delikwenta powinno się automatycznie wykluczyć go z członków ZK, ponadto suki i psy będące na dzień wyłapania jego własnością powinny nieodwołalnie tracić na zawsze już prawa hodowlane, lub powinna być konfiskata takich psów, wtedy mogą dalej miec uprawnienia hodowlane. Powinna od takiego właściciela-hodowcy być zasądzona kara dość wysoka na rzecz wybranego schroniska dla zwierząt. Szybciutko by się wtedy towarzystwo opamiętało.

Link to comment
Share on other sites

Jestem za wywalaniem z Zk....Natomiast nikt nie ma prawa zabrać mu psów, bo to jego wlasnośc. I tu sie zaczyna MEGAPRODUKCJA. Jak jest wywalony to psy i suki są juz niehodowlane, ale co z tego. On potem wszystkim, którzy będą od niego kupować szczeniaki, pokaże rodowody, a ze nieaktualne na chwile obecną, to co? Powie ze po rodowodowych rodzicach, a do ZK nie należy bo cos tam....Ja bym ich zawiesala, dawala karę pieniężną dla opamiętania, sprawdzala, może się opamięta?........a jak nie to juz wykluczenie. Przymajmniej nie robi nic po egida ZK, z tym,ze psy maja gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Aniu takie rottki z dłuższą sierścią to ja widziałam z powodzeniem wystawiane na wystawach. Właśnie miały pofalowaną sierść i strasznie długie portki i dłuższy włos na ogonie, no napewno do 6-7 cm dochodził :razz: . Czy to nie jest wada dykwalifikująca. Poza tym do jakiej długości sierści może rottek być hodowlany :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Monika, wzorzec mówi tak w wadach: wlos miękki, falujący, zbyt króki lub za długi, lokowaty... W wadach dyskwalifikujących nic na ten temat nie ma,.....ale masz również napisane: każde odstępstwo od wzorca nalezy traktować jako wadę. Jej ocena powinna być proporcjonalna...do stopnia tego odstępstwa. A teraz mój komentarz do tego. Jezeli jest to pies, to pewnie nie dostanie oceny doskonałej, a to juz go eliminuje. Jak suka, to teraz zależy, jakiej dlugości wlos. Masz napisane, ze ocena proporcjonalna do stopnia.....tu zależy od oceny sędziego, co uzna. Jezeli pokrojowo suka będzie super, a tylko ta sierść, to ocena b.db. ją kwalifikuje. Jest jeszcze obecnie przegląd hodowlany i na nim sędzia może zaznaczyć, ze krycia tylko psem o dlugości sierści bez zarzutu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...