Jump to content
Dogomania

Ringowe zmagania czyli wystawy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Iwona

Recommended Posts

[quote name='Agama']pilnujcie tylko naleznych WAM tytulow i wpisow bo to wiekowy sedzia ja w zeszlym roku w PLOCKU musialam sporo podzialac aby wytlumaczyc cosik prozaicznego ponadto trzeba psa ustawic na stoliku tylem dz siebie a przodem do pana sedziego i po omacku pokazywac zebiska ,cwiczcie dziewczyny:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]



:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: - nie wierzę

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

EMKA pan sedzia porusza sie przy pomocy kuli itak mu ustawili stolik ze technicznie tylko w ten sposob mozna bylo to wykonac a ponadto nie wypada chyba prosic pana w tym wieku zeby wstal starszy pan caly czas siedzial na swoim miejscu przy stoliku moze zle sie czul tego dnia:placz:

Link to comment
Share on other sites

Ostatio Pan Boryczko tylko siedzi za stolikiem i dlatego obawiam się ilości kółek coby mógł sobie dobrze oglądnąć psa w ruchu. A poza tym dla mnie to jeszcze zabawa i nauka zachowania dla Radara. :p Mam tylko nadzieję że stolik nie będzie się kołysał jak w Rzeszowie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']nie zgadzam sie z TOBA DONIO te pieski ,ktore otrzymaly bdb mialy widoczne niezgodnosci ze wzorcem np lysole klapniete uszole-pisze o moich refleksjach z 2004 r[/quote]
Agama, dobrze, że napisałaś o tym 2004, bo w ubiegłym roku w Płocku była P. Junikiewicz. Chyba się nie zrozumieliśmy: napisałem, że wszystko będzie o.k.
Wystawiałem w Koszalinie w ubiegłym roku nagiego szczeniaka i dorosłego pp.
Niby wszystko w porządku :w.o i dosk.;pierwszy i pierwszy (no bo były po jednym), ale opisy dostały prawie identyczne. A one naprawdę się różnią - i to nie tylko wiekiem i rodzajem owłosienia.

Link to comment
Share on other sites

Pan Boryczko prawie zawsze ocenia siedzac......

A tak a 'propos opisow p .Boryczko, zacytuje opis psa z wystawy miedzynarodowej na ,ktorej sedziowal:

"Dostojnie prezentujacy sie,o szlachetnej sylwetce wystawowej,klatka piersiowa pojemna-prawidlowo ozebrowana,ucho dobrze osadzone i noszone.Glowa dobrze wyprofilowana,zgryz nozycowy,uzebienie pelne,ogon dobrze osadzony i noszony,konczyny mocnej kosci,dobrze uksztaltowany mechanizm ruchowy psa,bardzo sprawny"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Pan Boryczko prawie zawsze ocenia siedzac......

A tak a 'propos opisow p .Boryczko, zacytuje opis psa z wystawy miedzynarodowej na ,ktorej sedziowal:

"Dostojnie prezentujacy sie,o szlachetnej sylwetce wystawowej,klatka piersiowa pojemna-prawidlowo ozebrowana,ucho dobrze osadzone i noszone.Glowa dobrze wyprofilowana,zgryz nozycowy,uzebienie pelne,ogon dobrze osadzony i noszony,konczyny mocnej kosci,dobrze uksztaltowany mechanizm ruchowy psa,bardzo sprawny"[/quote]
Widać, że to była międzynarodowa;)
Z krajówki -
opis nr1: dobry w proporcjach, linia grzbietu praw., głowa dobra, owłosienie prawidłowe, w ruchu dobry.
opis nr2: dobra głowa, dobre uzębienie, praw. górna linia, w ruchu dobry.

Link to comment
Share on other sites

Wstawie jeszcze opis z krajowki ;

" Efektownie pokazujacy sie,glowa dobrze noszona,ksztaltnazgryz nozycowy,uzebienie kompletne,prawidlowo usytuowana klatka piersiowa,umiesnienie prawidlowe,w ruchu bardzo dobry,konczyny rownolegle ustawione.";)

Link to comment
Share on other sites

w porządku sędzia :)
opis z wystawy krajowej psa innej rasy niż grzywacz:
"elegancki pies, kształtna głowa, doskonały zgryz i pełne uzębienie, prawidłowa górna linia, doskonale rozwinięta klatka piersiowa, doskonale rozwinięte kończyny, dobre ich ustawienie i kątowanie, bardzo ładnie i wydajnie poruszający się pies"

ten sam sędzia wystawa krajowa:
bez opisu,
wpisane ocena doskonała, lokata I, zw. młodzieży, BOB

inny sędzia, wystawa międzynarodowa:
"doskonały typ anatomiczny, elegancki ruch i statyka"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='slaweknowicki']Witam
na poczatek przepraszam że poruszam juz chyba zakończony temat.
Candy twoje wypowiedzi nie pozwoliły mi nienapisac tego co myślę.
Zajmuję sie psami od kilku lat i zawsze żyłem w przekonaniu ,że hodowla polega na rozmnarzaniu(rzecz jasna przemyślanym).Popieram , że nie zawsze właściciele suk trafnie wybierają reproduktory dla swojej pociechy , ale z doświadczenia wiem , że nie dotyczy to jedynie grzywaczy .Zgadzamsię z Tobą że wiele osób zna Pana Adama S z racji posiadania doskonałych psów , które często wystawia (niestety nie znam go osobiście , ale osoba nie jest mi obca ...) W roli sędziego też czasami można go spotkać , ale czy to powinno być negowane ?! nie wim ?! Gdybym miał psy takiej klasy jak "Germanika" to wierz mi ,że jeździłbym z nimi wszędzie , gdzie tylko bym mógł , bo nie ma chyba nic przyjemniejszego dla prawdziweho hodowcy od pokazywania psów na wystaie i wygrywania z nimi pokazów ...[/quote]

Sławek , a Ty dlaczego sie na sekcji nie pokazujesz :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']Sławek , a Ty dlaczego sie na sekcji nie pokazujesz :mad::mad::mad::mad:[/quote]
bo nie mam gdzie w bydgoszczy juz nie mieszkam w poznaniu tez juz nie do olsztyna troszke daleko do gdanska tez w marcu kupuje samochod wiec zobaczymy moze olsztyn ?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Moze ja zacytuje jeszcze jeden opis,chyba najkrotszy jaki dostalam przez te kilka lat wystawiania.
"Bezbłedna ,typowa suka".;)[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a co miał dużo gadać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...